Zubři ukončili porubskou neprůstřelnost, lídrovi soutěže ale doma podlehli o jediný gól

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 20. kole Chance ligy prohráli s Porubou těsně 3:4. Zubři po dvou třetinách prohrávali rozdílem tří branek, do zápasu se ale dokázali vrátit. V závěru třetího dějství se dostali na kontakt, když se prosadili Jakub Svoboda a Jiří Goiš. Vyrovnat proti vedoucímu týmu tabulky se jim však nepodařilo, při risku s prázdnou bránou počtvrté inkasovali. Pět sekund před sirénou alespoň ještě zkorigovali skóre díky trefě Joshuy Máchy.
20.kolo, pondělí 13.11.2023
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:4
(0:1, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 49. Jakub Svoboda, 59. Goiš (Doležal, Černý), 60. Mácha (Chludil) – 11. Christov (Mrázek), 23. Mrázek (Klimíček, Tvrdoň), 33. Šoustal (Voráček, Střondala), 60. Tvrdoň (Šoustal, Střondala). Rozhodčí: Obadal, Zeliska – Beneš, Jindra. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 983. Střely na branku: 27:32. Zblokované střely: 1:1. Vhazování: 33:38. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Postava – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Adámek, Němec, Cubo – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Mácha, Hejcman, Doležal – Tomi, Vlach, Chludil – Ministr, Nemec, Goiš
Dolejš – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, Pohl – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Razgals, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý

Už od prvních vteřin zápasu Poruba potvrzovala, že na čelo ligové tabulky patří právem. Po minutě a půl přispěchal s gólovkou Berisha, chvíli nato měl však dobrou šanci také Jakub Svoboda. Zubři byli pod pořádným tlakem při soupeřově první přesilovce, tu ale ubránit zvládli a naopak inkasovali ve výhodě vlastní. Špatnou přihrávku ve středním pásmu vyhmátl Mrázek, který v následném přečíslení vyhledal Víta Christova a ten Postavovi nedal šanci. Mladý přerovský brankář byl jediným faktorem, díky kterému Přerov neprohrával po dvaceti minutách o více branek.

Přerov se musel zkraje druhého dějství bránit v dalším oslabení a do třetice už to lídrovi tabulky vyšlo. Petr Mrázek sice nejprve nastřelil tyč, o chvíli později si ale sjel na levý kruh, ze kterého střelou z první rozvlnil síť za Postavou. V polovině utkání se před Dolejše prodral Doležal, zblízka ale neuspěl. Následnou přesilovku domácích mohl hned v úniku zmrazit Gřeš, na třetí branku se ale Ostravané až tak dlouho nenačekali. Kotouč, který Postavovi vypadl, dorazil ve 33. minutě přes beka do brány Tomáš Šoustal. Hosté byli nebezpeční prakticky ze všeho, na co sáhli, zato Zubři působili bezzubě.

Domácí se mohli zkusit vrátit do zápasu, když Nemec s Doležalem vybojovali trestné střílení ve 45. minutě, Hejcman ho ale neproměnil. Modrožlutí byli v úvodu třetí třetiny aktivnější, čímž si vybojovali přesilovou hru. Ta sice brankou neskončila, ve 49. minutě ale snížení konečně přišlo. Jakub Svoboda se dostal na kotouč poblíž levého kruhu, odkud ranou zápěstím překonal Dolejše na vzdálenější tyči.

Přerov oproti předchozím 40 minutám stáhl porubský náskok herně, nikoliv však výsledkově. Z promarněných gólovek lze zmínit unikajícího Svobodu v dobře sehraném oslabení, Zubři se ale v samotném závěru přesto dostali na rozdíl jedné branky. Doležalovu střelu v přesilovce znásobené hrou bez brankáře tečoval za Dolejše Jiří Goiš. Divoký závěr přesto nabídl ještě dva góly – trefou do prázdné branky odskočila Poruba díky Marku Tvrdoňovi, pět vteřin před koncem pak za Zubry ještě zkorigoval výsledek Joshua Mácha.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Poděkování týmu, že to nezabalil. Říkali jsme si, že ani za stavu 0:3 to není ztracené, hokej je rychlý. Poruba ale potvrdila roli lídra soutěže a vysokou kvalitu. Je škoda, že jsme v první třetině inkasovali ve vlastní přesilovce, hodně nás to nahlodalo. Přesilovky se nám celkově nedařily, jak bychom si představovali. Znovu ale opakuji: klobouk dolů před klukama, že to nezabalili. Pro lidi hráli až do konce a byly tam pěkné akce, po kterých padly góly.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Padesát minut to byl z naší strany pěkný hokej. Bohužel jsme tam pak za stavu 3:0 udělali námaz a dostali jsme takový hloupý gól. Ta třetí branka byla naší nedůsledností v závěru utkání, musíme hrát trošičku jinak. Řekli jsme si všechno v kabině a musíme si z toho vzít ponaučení. Bylo tady letos dost závěrů zápasů, kdy jsme přišli o body. Jak říkám, padesát minut z naší strany dobrý hokej, deset minut špatný. Zlaté a dobré tři body po reprezentační přestávce, kdy jsme jenom trénovali, a ještě v Přerově, který je silný a nepříjemný v soubojích.