Zubři si pošesté za sebou zahráli prodloužení a otočili v něm hanácké derby s Jestřáby

P r o s t ě j o v – Hokejisté Přerova uspěli ve dvanáctém kole Chance ligy na ledě regionálního rivala z Prostějova 3:2 po prodloužení a ukončili čekání na výhru. Zubři otevřeli skóre po trefě Pechance, pak se ale prosadili domácí Ostřížek a Jáchym. MEO srovnalo v přesilovce díky Kubešovi a podesáté v probíhající sezoně tak v normální hrací době neprohrálo. Přerovský zápas se zároveň pošesté v řadě prodlužoval, o druhém bodu pro modrožluté rozhodl v 62. minutě Kratochvil.
12.kolo, sobota 15.10.2022
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:3p
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Ostřížek (Hamšík, Jáchym), 23. Jáchym (Ostřížek, Burian) – 6. Pechanec (Březina, Jan Svoboda), 50. Kubeš (Pechanec, Březina), 62. Kratochvil (Jakub Svoboda). Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Kučera, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3112. Střely na branku: 36:24. Zblokované střely: 3:8. Vhazování: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Němeček – Hamšík, Valenta, Benda, Malák, Pěnčík, Poledna, Zajíc – Ostřížek, Jáchym, Burian – Jiránek, Vlach, Jansa – Maruna, Venkrbec, Hašek – Routa
Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dobša, Ministr, Indrák

Zubři sice dokázali bodovat ve všech devíti dosavadních zápasech, úroveň jimi předváděné hry ale nebyla nejvyšší. Totéž platilo také v hanáckém derby v Prostějově, kde napodobili středeční výkon s Jihlavou. Větší nápaditostí se prezentovali domácí, byl to ale Přerov, kdo otevřel skóre. V šesté minutě šel do vedení takzvaně „z ničeho“. Březina nahodil puk od mantinelu na branku a poblíž byl Antonín Pechanec, jenž dostal puk za brankovou čáru. Ještě před první sirénou však bylo srovnáno. Po Ministrově zaváhání se puku chopil Jáchym a ránu Hamšíka tečoval do sítě David Ostřížek.

Po přestávce domácí hokejisté získali vedení. Jestřábi obsazovali předbrankový prostor, kde Kudělka ztratil hůl. Kvůli tomu pak chyběl u Tomáše Jáchyma, jehož hokejku našel před brankou přesně Ostřížek. Možnost navýšit prostějovský náskok odmítl Maruna, na opačné straně zase volný prostor před Němečkem nevyužil Macuh. Přesilovka Přerova nebyla povedená, a tak další výraznější ohrožení obou brankářů ve zbytku druhého dějství nepřišlo.

Také třetí přesilová hra Zubrů ve 48. minutě postrádala myšlenku, nakonec se ale tři vteřiny před koncem trestu dopracovali k jejímu využití. Pechanec z pravého kruhu sice nastřelil pouze spojnici, puk se ale odrazil na Jakuba Kubeše, který dezorientovaného Němečka překonal rychlým příklepem do odkryté branky. Zanedlouho Přerov soupeře pořádně mlel během další přesilové hry, Prostějov se však s vypětím všech sil ubránil. Velkou šanci promarnil Březina a následně Pechance vychytal Němeček.

Oslabení poté zvládlo také MEO a následovala infarktová poslední minuta. Šanci rozhodnout v ní zahodili domácí Burian i Maruna. Také desáté utkání v sezoně tak modrožlutí dovedli k bodovému zisku díky šestému prodloužení za sebou. Po třech porážkách se však v Prostějově dočkali také druhého bodu. Jakub Svoboda řídil protiútok a z rohu kluziště našel před brankou uvolněného Matouše Kratochvila. Ten proklouzl za záda prostějovské obrany a zblízka rozhodl.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Dneska skvělá atmosféra po celý zápas od našich fanoušků a o to víc nás mrzí, že jsme divákům neudělali radost třemi body. Byli jsme celý zápas lepší, ale soupeř byl efektivnější. Hráli jsme výborně, dokonce jsme Přerov oproti posledním rokům i přehrávali. Rozhodlo, že jsme za stavu 2:1 neproměnili šance. Bohužel nás trápí velká marodka a dnes ještě odstoupil ze zápasu Tomáš Jiránek a David Ostřížek.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to velice vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že domácí hrají dobře a mají solidní výsledky. Povzbudilo nás, že jsme se dostali do vedení, což se nám v posledních zápasech vůbec nevedlo. Bohužel jsme na konci první třetiny inkasovali gól do šatny, který všechno srovnal zpátky. Ve druhé části jsme na tom byli hůř, druhá obdržená branka nás trochu srazila dolů. V kabině jsme si řekli, že ve třetím dějství budeme odvážnější. Museli jsme do toho chodit riskantněji a v přesilovce se nám povedlo srovnat. Závěr byl infarktový. Díky Postymu bereme dva body po prodloužení.