Zubři převálcovali Uničov a znovu se přiblížili k Bobrům

P ř e r o v - Uničov se pokusil na začátku utkání na Zubry zaútočit, vytvořil si dokonce vyloženou šanci, ale od té chvíle už převzali definitivně iniciativu domácí. Všechny brzy přesvedčili o tom, že dnes to bude jen o výši skóre, kterým utkání skončí. Kýžené desítky, kterou si fanoušci přáli se sice nedočkali, ale nikomu to určitě nevadilo. Přerov měl dlouho šanci vrátit se na 1.místo, ale protože Bobři dokázali ve 3.třetině v Opavě vyrovnat a v nájezdech zvítězit, zůstali Zubři druzí a přiblížili se k Bobrům na rozdíl jednoho bodu.
38.kolo, středa 17.2.2010
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
9:3
(4:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Ditrich (Faltýnek), 7. Kolář (Sedlák), 10. Martinák (Hanák, Kočara), 13. Sedlák (Faltýnek), 32. Pala (Kolář, Ditrich), 36. Martinák (Hanák, Pavlas), 38. Kolář, 55. Hanák (Pavlas, Martinák), 57. Goiš (Coufal, Pavlas) – 14. Handl (Drábek, Diviš), 37. Drábek (Diviš, Handl), 60. Řezáč (Sedlář, Skoumal) Rozhodčí: Volf – Hejda, Velinský. Vyloučení: 7:9, navíc Skoumal (Uničov) 10 minut osobní trest, Drábek (Uničov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1250. Střely: 58:31. Buly: 48:26 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 9:2, 9:3
Tihlář (51. Okáč) - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska - Sedlák, Kolář, Ditrich - Kočara, Hanák, Martinák - Coufal, Kohút, Goiš - Kundrátek, Sprušil, Málek
Koloušek - Heča, Hodulák, Diviš, Drábek, Handl, Molota, Jambor, Skoumal, Sršeň, A. Frieb, Fryč, Řezáč, Sedlář, Šnejdar, Šenk, Jeřábek, Anděl, D. Frieb

Do zápasu nenastoupil v první pětce Sprušil, který zůstal v prvních dvou třetinách jen na střídačce a nahradil jej Kolář. Ve druhé pětce chyběl Zubrům stále zraněný Kotásek, na jehož post postavil dnes trenér Oslizlo Martináka. Jako první vystřelil v zápase po 35 sekundách od modré čáry Sedlák, gólman hostí Koloušek neměl větší potíže. Naopak Uničov rychle rozehrál a Zubři v obraně zaspali. Do sólového nájezdu pustili Drábka, Tihlářova hokejka však puku v cestě do přerovské klece zabránila. O půl minuty později ještě musel likvidovat další střelecký pokus hostů, ale od té chvíle se už hrálo převážně na opačné straně ledové plochy. V závěru 2.minuty poskytl rozhodčí Zubrům výhodu za Divišův faul. Před Kolouškem se zcela uvolnil Osina, ale neuspěl. Akce však pokračovala, u tyče uničovské svatyně se snažil protlačit kotouč za brankovou čáru Sedlák. Bezprostředně následovala další sprška střel hráčů Přerova. Teprve po více než minutě a obrovském tlaku Přerova rozhodčí zapískal a poslal hosty do čtyř. Na počátku 4.minuty dobře číhal před Kolouškem zcela volný Ditrich, Sedlák mu už posílal puk, ten k němu ale díky brankáři nedorazil. A tak se ujal až osmý střelecký pokus Zubrů. Stále ještě teprve ve 4.minutě našel Faltýnek kousek od tyče volného Ditricha a ten dokázal Kolouška konečně prostřelit - 1:0. Po využité přesilovce nápor Přerova pokračoval. Po dalších 79 sekundách se u pravé tyče Kolouškovy brány objevil zcela volný Kolář a zvýšil vedení Meo na 2:0. V 10.minutě uničovská obrana zapomněla před Kolouškem na úplně samotného Martináka, který po převzetí přihrávky měl dokonce čas si vše i nachystat a tak Koloušek lovil puk ze sítě potřetí - 3:0. Útoky Uničova se pak staly ojedinělými, ale o to nebezpečnějšími, protože obraně Zubrů, která se hodně zapojovala do útočení, občas nějaký soupeřův útočník utekl. V úvodu 13.minuty například až Tihlář musel likvidovat obrovskou šanci Handla. V polovině 13.minuty poslal rozhodčí Volf na 2 minuty na trestnou lavici Nováka avšak ani přesilovka Uničova rozjetý Přerov nezastavila. Naopak. Uničov špatně rozehrál, v kruhu si poradil Sedlák s dvěma protihráči a našel skulinku mezi Kolouškem a levou tyčí jeho branky. Zubři tak v oslabení zvýšili už na 4:0 a zdálo se, že se dočkají diváci ještě do přestávky několika dalších gólů. Jenže krátce po 4.gólu Přerova Volf poslal na trestnou lavici i Pavlase a hosté měli možnost 86 sekund hrát přesilovku 5 proti 3. A teprve tato výhoda jim pomohla. Brzy po vhazování si vytvořili před Tihlářem zámek a po Drábkově pasu doklepával puk z boku do prázdné brány Handl - 4:1. Jen o 15 sekund později při pokračující přesilovce hostů 5 proti 4 zahodil před Tihlářem velkou šanci A.Frieb. Zubrům se od té chvíle přestalo dařit a dlouho nemohli skóre zvýšit, třebaže šancí měli dostatek. Například hned z protiútoku se objevil před Kolouškem osamělý Kohút. Dvakrát se jej pokoušel překonat. Poprvé mu uničovský brankář puk vyrazil, podruhé za ním zazvonilo břevno. Tentýž hráč se neprosadil ani pár sekund před první sirénou.

Tlak Zubrů neustal ani po přestávce, téměř celých 6 minut si Tihlář nesáhl na puk, na druhé straně spálili velké šance Hanák s Vlčkem. Teprve ve 27.minutě zase přerovského brankáře zahřálo několik šancí hostů. Tu největší neproměnil po ledě Sedlář. Skóre se změnilo teprve ve 32.minutě. Po přihrávkách Ditricha a Koláře propálil od modré čáry všechno co bylo v cestě včetně Kolouška Pala a kotouč skončil až v síti - 5:1. Ve 35.minutě neproměnil šanci Kočara. Hosté se opět nedostávali k Tihlářovi často, ale i teď to bylo vždy brankou zavánějící. V úvodu 36.minuty se do sólového nájezdu dostal uničovský Sedlář, Tihlář však střelu vyrazil. Hned z protiakce střílel na Kolouška z deseti metrů Hanák. Ten jeho střelu dokázal jen vyrazit a z dorážky si svůj dnešní druhý gólový úspěch připsal Martinák - 6:1. Hostům se krátce nato podařilo přesně po odehraných 36 minutách snížit. Při signalizované výhodě a pasech Diviše a Handla proplul celým útočným pásmem Drábek a překonal i Tihláře - 6:2. O 56 sekund později si před Tihláře najel z boku Sršeň, "za záchranou brzdu musel zatáhnout" obránce Pala. Stálo ho to sice dvě minuty, avšak Přerov nejen že v oslabení soupeře k ničemu nepustil, ale dnes už podruhé v něm dokonce dokázal vstřelit gól. Prudkou střelu Koláře z poměrně velké dálky, sice Koloušek zasáhl, puk však nezachytil, ten přes něj prošel a dokutálel se až za brankovou čáru - 7:2. Ještě v závěru třetiny si se soupeřovými obránci pohrával Ditrich, prokličkovával mezi nimi po celém útočném pásmu, ale k závěrečné střele se už díky Molotově faulu nedostal. Do šaten tak odcházelo Meo už za velmi vysokého vedení 7:2.

Zubři byli i ve třetí třetině většinou pány na ledě, ale znovu se nemohli dlouho prosadit gólově. Na ledě se občas už objevili i hráči, kteří v prvních dvou třetinách nehráli, šanci na posledních 10 minut dostal i brankář Okáč. Po osmém gólu určitě volala třeba ve 49.minutě šance Halousky, který se v oslabení ocitl zcela osamělý mezi kruhy a prudkou střelou ohrozil Kolouška, o minutu později to byl při přesilovce Zubrů dvojnásobný pokus Pavlase z bezprostřední blízkosti anebo Hanákova střela z první. I hosté znovu sem tam "zazlobili". Ve 43.minutě se až před Tihláře probojoval Sršeň, ani na dvakrát si na něj ale nepřišel. V závěru 52.minuty velmi hrubě fauloval Sedláka Drábek a rozhodčí jeho zákrok ohodnotil větším trestem s okamžitým odchodem pod sprchy. Teprve při této pětiminutové přesilovce se Meo opět chytilo. Jeho tlak si vynutil další faul uničovských a tak v úvodu 55.minuty dostal Přerov výhodu dvojnásobné přesilovky, která měla trvat celé dvě minuty. Ale netrvala. Po 49 sekundách si totiž Zubři dobře rozebrali obranu soupeřů a po přihrávkách Martináka a Pavlase, "uklidil" u pravé tyče puk do zcela prázdné Kolouškovy svatyně Hanák - 8:2. A když přesně 240 sekund před koncem prostřelil uničovského brankáře k levé tyči Goiš, Maxi-tip arénou se neslo hromové "deset" - 9:2. Toho se však diváci již nedočkali. Naopak, skóre dokázali ještě jednou brankou zkorigovat hosté, když obrana Zubrů znovu trochu zaspala a po pěkné kombinační akci Skoumala, Sedláře a Řezáče posledně jmenovaný uzavřel na 9:3.

Největší soupeři Zubrů v boji o čelo tabulky rovněž vyhráli. Hodonín celkem snadno přehral Nový Jičín, navíc na jeho ledě, Valašské Meziříčí sice dlouho o gól v Opavě prohrávalo, nakonec však na nájezdy zvítězilo. Meo tak snížilo náskok Bobrů na prvním místě na jeden bod. Stejný náskok má před třetími Drtiči. Nyní Zubři zamíří v neděli do Prostějova, kterému už půjde v boji o play off o všechno a poté přijdou na řadu jejich největší rivalové - Drtiči doma a Bobři venku.