Ve zúčtování před play off obsadili Zubři 3.místo

N o v ý J i č í n - I když základní část 2.ligy skupiny Východ bude definitivně ukončena až zítra, kdy se budou dohrávat ještě dva zápasy v Opavě a Prostějově, Zubři dohráli své poslední utkání dnes na ledě Nového Jičína. I když teoretická šance na první nebo druhé místo v tabulce existovala, jejich soupeři "na dálku" Bobři z Valašského Meziříčí i Drtiči z Hodonína si výhrami své pozice obhájili a Zubři tedy skončili po základní části na třetím místě. Ve středu 10.března 2010 tím pádem nastoupí doma proti 6.týmu tabulky, o kterém se rozhodne zítra mezi Opavou a Vsetínem. Vsetín přijede do Maxi-Tip arény pokud budou Valaši v Opavě naplno bodovat, v opačném případě přivítáme v Přerově Opavu.
43.kolo, sobota 6.3.2010
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20.Skaloš (Bacul, Petružálek) - 37.Kočara (Hanák, Vlček), 48.Faltýnek (Kolář, Sedlák). Rozhodčí: Alka - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:11 navíc Tomášek (Nový Jičín) 2x10 min OT + trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 30:31. Střely: 25:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Kozák - Toman M., Andrýsek, Pelikán, Toman R., Skaloš, Hruška Pav., Tomášek, Šimo, Sluštík, Pavlačka, Macháček, Hruška Pet., Častečka R., Petružálek, Častečka J., Gulda, Zedník, Bacul, Uhlár
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Pavlas, Osina, Halouska, Novák - Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Kočara, Martinák, Málek, Goiš, Sprušil, Kundrátek

V zápase nechal trenér Oslizlo odpočívat Sprušila jen ve 4.útoku na střídačce a jeho místo v 1.pětce obsadil Kolář. Ve 2.útočné řadě nahrazoval Kotáska podobně jako v minulých dvou zápasech Coufal a ve 3.útoku zbyl pouze Goiš. S ním hrál Martinák a šanci dostával po celý zápas i junior Málek.

Trenér Kneblík domácího Nového Jičína, který už o nic nehrál, dal příležitost v brance brankářské dvojce Gedosu - Kozákovi. A o práci měl postaráno hned od začátku. Vůbec největší šanci v úvodní třetině měl po odehraných 3 minutách Ditrich. Jeho střela však mířila na břevno. Teprve poté se hra vyrovnala, hrálo se nahoru dolů a o úspěch se pokoušely oba týmy. Gedos měl obrovskou šanci v závěru 10.minuty, když Macháček dorážel těsně před Tihlářem nebo dvě minuty před koncem 1.třetiny, když se až před branku Zubrů probojoval Pav.Hruška. První gól však padl až dvacet sekund před úvodní sirénou. Akci dvou na jednoho zakončoval těsně nad ledem Skaloš - 1:0

Také ve 2.třetině jako první spálil velikou šanci Ditrich. Tentokrát byl blíže, ale na Kozáka nevyzrál. Žádnému z družstev se nedařily ani přesilovky. Dokázala si sice zámek vytvořit, ale bránící týmy nedovolovaly soupeřům střílet blíže než z deseti metrů. Ve 28.minutě se do samostatného nájezdu dostal Hanák, ale v úspěšném zakončení mu bylo zabráněno faulem. Rozhodčí Alka zkřížil ruce nad hlavou a sám postižený provedl nařízené trestné střílení. Při jeho zakončení však Kozákovu branku minul. Poté následovala dvojice oslabení Zubrů. Při vyloučení Kočary se před Tihlářovou svatyní zcela uvolnil Pavlačka, Tihlář si ale s jeho střelou poradil. Jen o pár sekund později stále ještě v oslabení přečíslili Zubři domácí celek a akci 2 na 1 zakončoval jen do Kozáka Faltýnek. Teprve dvě sekundy před zakončením 37.minuty se Zubři dočkali zaslouženého vyrovnání. Po Vlčkově pasu nahrával Hanák před bránu Kočarovi a ten ač faulován, dokázal vypálit tak prudce, že Kozák puk neudržel a ten se dokutálel za brankovou čáru - 1:1.

Závěrečná třetina byla střelecky oboustranně nejchudší. Aktivněji ji zahájili domácí, kteří dohrávali přesilovku za vyloučení Sedláka. Sotva se vrátil na ledovou plochu, střílel z první u pravé tyče přerovské svatyně Pavlačka, Tihlář však skvělým zákrokem gólu zabránil. Jen o pár sekund později vyloučil Alka Goiše a domácí znovu útočili v přesilovce. Zapomínali ale bránit a tak si ve 43.minutě vytvořilo akci 2 na 1 Meo. Po Kočarově střele však zvonilo za Kozákem pouze břevno. Vítěznou branku vstřelil až ve 48.minutě Faltýnek, když jeho střelu od mantinelu cestou nejspíše ještě tečoval jeden z domácích obránců. Kozákovi tak puk proklouzl do sítě mezi pravou rukou a tělem - 1:2. Jen o 12 sekund později Alka vyloučil domácího Zedníka. Jeho rozhodnutí se nelíbilo jičínskému Tomáškovi a Alka mu udělil osobní trest. A když Tomášek nepřestal s protesty ani po druhém uděleném osobním trestu, potrestal jej sudí nejpřísněji - tedy trestem ve hře. Ostudu svým chováním však neudělal domácím jen Tomášek. Alkovo rozhodnutí se nelíbilo ani domácímu publiku, několik provokatérů z jejich řad přišlo mezi přerovské fanoušky a snažilo se vyprovokovat bitku. Pořadatelům to sice chvíli trvalo, ale naštěstí dokázali domácí diváky umravnit. Trest ve hře vždy chodí na trestnou lavici odpykat náhradník pět minut a tak Zubři dostali výhodu přesilovky 5 proti 3, navíc celých 120 sekund. Meo ji ale odehrálo velmi špatně, vyloženou šanci si nevytvořilo a jedinou prudší střelou byla Kočarova střela z deseti metrů. Teprve v závěru té pětiminutové přesilovky vyprovokovali soupeře k faulu a Alka ponechal Zubrům výhodu. Ta skončila sice vstřelením puku do prázdné brány, ale Alka rozpažil ruce se zdůvodněním, že si Kolář pomohl držením protihráčovy hole. Tak se nakonec vylučovalo na obou stranách. Ve zbývajících minutách již vyložené šance k vidění nebyly. Nový Jičín se k nebezpečnému zakončení nedostal ani ve finiši při dvacetipětisekundové power play a Přerov, který měl před sebou prázdnou bránu do ní dopravil kotouč až několik okamžiků po siréně.

Nutnou podmínku pro zlepšení postavení před play off Zubři tedy splnili dnešním vítězstvím v Novém Jičíně 1:2. Protože však zvítězili i jejich konkurenti z Valašského Meziříčí i z Hodonína, nebylo jim to nic platné a na konečném 3.místě se už nic nezmění. Čtvrtfinále tedy začnou doma a i případný pátý rozhodující zápas by se hrál rovněž v Maxi-Tip aréně. Ovšem pokud se jim podaří postoupit a v play off budou vítězit Drtiči i Bobři, hned v semifinále se s Hodonínem utkají a tyto výhody už mít nebudou. Meo tedy může velmi litovat promarněného zápasu s Opavou, který ho stál vítězství v základní části a které by mu zajistilo výhodu většího počtu zápasů na domácím ledě ve všech kolech play off co by hrálo.