Přerov jako první tým v sezoně porazil Porubu, na Hanou veze výhru po nájezdech

K r a v a ř e – Hokejisté Přerova v sedmém kole Chance ligy zvítězili nad Porubou 2:1 po samostatných nájezdech. Ostravany poslal v Kravařích, kde dočasně hrají své domácí zápasy, do vedení zkraje druhé třetiny Marek Tvrdoň. Ve 26. minutě vyrovnal Daniel Ministr a zápas za nerozhodného stavu dospěl do nájezdové loterie. Během ní na Berishovu trefu odpověděl Jakub Svoboda a ve čtvrté sérii vystřelil Zubrům druhý bod Darek Hejcman. Hanáci tak Porubě připravili první porážku v probíhajícím ligovém ročníku. Nájezdy rozhodovaly třetí duel obou týmů v řadě.
7.kolo, sobota 30.9.2023
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
1:2sn
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Tvrdoň (Sedlák, Christov) – 26. Ministr (Chludil, Nemec), rozhodující nájezd Hejcman. Rozhodčí: Horák, T. Veselý – Hanzlík, O. Veselý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 742. Střely na branku: 46:42. Zblokované střely: 4:13. Vhazování: 40:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Dolejš – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Pohl, Voráček – Tvrdoň, Střondala, Christov – Razgals, Berisha, Šedivý – Klímek, Vachovec, Gřeš – Häring, Adamec, Brodek
Postava – Krisl, Chroboček, Zeleňák, Černý, Kudělka, Adámek, Cubo – Březina, Pechanec, Jakub Svoboda – Goiš, Hejcman, Doležal – Tomi, Indrák, Jan Svoboda – Ministr, Chludil, Nemec

V úvodu vybojoval u mantinelu puk důrazný Jakub Svoboda a Dolejše v brance Poruby prověřil Krisl. Střelu bez přípravy předvedl stejně jako hostující kapitán také lotyšský útočník Slezanů Razgals, Postava puk vyrazil betonem. Dolejš pak zaváhal při rozehrávce, Březina ale prázdnou bránu netrefil. Domácí málem udeřili při vlastním oslabení. Šedivý našel Tvrdoně, kterého zblízka vychytal přerovský brankář.

Poruba šla do vedení 22 sekund po začátku druhé třetiny. Od modré čáry vystřelil Sedlák a Marek Tvrdoň si z dorážky připsal třetí gól v této sezoně Chance ligy. Zubři si vzápětí vynutili faul, přesilovku ale využít nedokázali. Už při hře v pěti na obou stranách přihrál Hejcman z levé strany Doležalovi a ten těsně minul porubskou branku.

Přerov srovnal v čase 25:41. Po vhazování v útočném pásmu se k puku dostal Daniel Ministr a překonal Dolejše střelou na bližší tyč. Postava následně zasáhl proti Šedivému a jeho protějšek v dresu Ostravanů zase proti Černému. V závěru prostřední části pomohla Postavovi proti Berishově pokusu tyč.

Urputný hokej plný soubojů nabídl zkraje třetího dějství zakončení Tomiho do horní části branky, které Dolejš vytěsnil hřbetem lapačky. Deset minut před koncem normální hrací doby zase ukázal svou sílu Tvrdoň. Slovenský útočník přetlačil Indráka a vzápětí si vyměnil kotouč s Šedivým, branku Zubrů ale přestřelil.

V prodloužení měli více velkých šancí Hanáci. Tomi v úniku mířil do Dolejšova betonu a atakovaný Indrák poté nenašel mezeru v postoji domácího brankáře. Rozhodnout tak mohl z přečíslení Šedivý, jeho ránu z první ale skvělým přesunem zneškodnil Postava. Zanedlouho se bekhendem zkoušel prosadit Doležal, volné místo u vzdálenější tyče však nenašel.

Při samostatných nájezdech hned v první sérii skóroval porubský Berisha, Jakub Svoboda pak vyrovnal rychlou střelou mimo dosah Dolejšova betonu. O výhře Přerova rozhodl ve čtvrté sérii Darek Hejcman, jenž bekhendovým blafákem umístil kotouč přesně pod horní tyč.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme výborné a hlavně těžké utkání, do toho všeho chyběli Šoustal, Mrázek a Krenželok. Přerov byl výborný v pohybu a bylo to utkání o tom, kdo dá druhý gól, ten vyhraje. V prodloužení se to nepovedlo, Dolík chytil výborně jeden nájezd, my měli také šance. Nájezdy to je už vabank, nedali jsme je, je to škoda, ale neprohráli jsme de facto. Aspoň bodík. Musíme se připravit dále na další utkání, každý po nás navíc jde, jsme nahoře, každý se chce ukázat. Soupeři pak hrají stoprocentě, Přerov hrál výborně a měl nás přečtené, zasloužil si dva body.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Pro nás je vítězství velmi cenné, Poruba je jeden z lídrů soutěže, má silné mužstvo a ještě neprohráli, věděli jsme, co nás tady čeká. Navíc v Kravařích je specifické hřiště, velmi malé – první třetina byla spíše pro domácí, kteří byli silnější, ve druhé jsme se vyrovnali v pohybu a v soubojích, navíc oba gólmani chytali výborně a v nájezdech jsme měli štěstíčko. Jsme rádi, každý bod je dobrý.