Oslavenec Indrák rozhodl, debutant Němeček neinkasoval: Zubři vyhráli derby!

P r o s t ě j o v – Hokejisté Přerova ve 43. kole Chance ligy zvítězili na ledě Prostějova 2:0 a v šestém po sobě jdoucím zápase neztratili ani bod. O rozdílový gól čtvrtého hanáckého derby této sezony se v čase 52:27 postaral Daniel Indrák, který si tak nadělil povedený dárek k 23. narozeninám. Výhru Zubrů pak ještě v poslední minutě při prostějovské power-play pojistil do prázdné brány Antonín Pechanec. Brankář Josef Němeček, který v minulém ligovém ročníku působil právě u Jestřábů, se při premiéře za Přerov vyznamenal 29 zákroky a čistým kontem.
43.kolo, sobota 27.1.2024
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 53. Indrák (Hradil, Pšurný), 60. Pechanec (Lednický). Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Baxa, Štěpánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2837. Střely na branku: 28:20. Zblokované střely: 9:5. Vhazování: 27:36. Průběh utkání: 0:2.
Štipčák – Poledna, Hanousek, Drtil, Pohl, Kubeš, Forman, Krejčí – Illéš, Hašek, Doležal – Fronk, Ostřížek, Veselý – Apolenář, Vlach, Pěnčík – Burian, Maruna, Venkrbec
Němeček – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Lednický, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Hradil – Dobša, Nemec, Goiš

Celkově 35. prvoligové hanácké derby v novodobé éře začalo přerovským vyloučením. Prostějov se ale v posledních týdnech v početní výhodě trápí a totéž potvrzoval i v tomto souboji, jelikož Pohl z dobré pozice Němečka nepřekonal. Neujaly se ani dvě přesilovky Zubrů, mezi nimiž velkou šanci z hranice brankoviště promarnil Hašek. To však byla jedna z mála možností, která byla v prvním dějství k vidění.

Hokej s důslednou defenzívou, nízkým počtem střel a ještě nižším počtem dobrých příležitostí se přenesl také do druhé třetiny. Prostějov sice slavil ve 27. minutě branku, Krejčího dorážka však přišla až potom, co sudí hru přerušili kvůli Illéšově pohybu v přerovském brankovišti. Nic zajímavého znovu nepřinesla přesilovka domácích, na opačné straně měl naopak dosud největší šanci Zubrů Adámek. Branku z mezikruží minul. Ani třetí početní výhoda Jestřábů skóre nezměnila, když se Němeček proti Fronkovi skvěle přesunul, a tak se i po čtyřiceti minutách hry čekalo na úvodní branku.

Čekání pokračovalo také po 44. minutě. Zpoza branky dostal puk do skvělé pozice Hejcman, trefil ale pouze Štipčáka do betonu. Zubři ve třetí třetině převzali iniciativu a ve vyrovnaném, ofenzívně nepříliš atraktivním utkání začali mít právě do útoku mírně navrch. Vše nakonec zúročili v 53. minutě. Volný prostor pro přihrávku od Pšurného si našel Hradil, rychle vystřelil a krásnou tečí jeho střely oslavil sobotní 23. narozeniny Daniel Indrák.

Přerov svého soupeře v závěru do žádného tlaku nepustil a před sirénou ještě stvrdil výhru do prázdné branky. Ujíždějící Lednický předvedl sebevědomou otočku před obráncem a gól věnoval Antonínu Pechancovi. Zubři tak z ledu rivala znovu vezou vítězství, pokračují v parádní fazóně a v tabulce se posouvají dál. Ke všemu přispěl ve svém prvním startu za Přerov Josef Němeček nulou vzadu.

Martin Janeček (LHK Jestřábi Prostějov): Pro nás je to strašně hořká pilulka. Troufnu si říct, že od druhé třetiny jsme dominovali, byli jsme víc v pohybu a víc na kotouči. Nicméně jsme prohrávali 0:1 a museli jsme otevřít hru, takže ten druhý gól pramenil z toho. Jednoznačně bylo důležité to, že jsme nevstřelili branku. Myslím si, že jsme měli dost střeleckých příležitostí, dostávali jsme se před gólmana hostů, ale on na všechno viděl. Málo jsme chodili před gólmana, a gólman, který vidí, chytá. To byla alfa a omega dnešního duelu.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Měli jsme plán, který jsme dodrželi. Řekl bych, že všechno vyšlo až ideálně. V první třetině bylo trochu vidět, že hrajeme venku, domácí měli mírný tlak. Druhá třetina je vždycky složitá, protože je dlouhá střídačka. Ve třetí části jsme čekali největší tlak soupeře, paradoxně jsme ale měli dvě tři gólovky a ve finále nám tam spadl i jeden gól. Poměrně bez problému, velmi dobře a profesionálně jsme pak zvládli prostějovskou power-play. Byl to skvělý zápas.