Šest zápasů v řadě venku, těžkou sérii Zubři odstartují v pondělí s ústeckým Slovanem

P ř e r o v – Po týdenní reprezentační pauze se program WSM Ligy opět vrací do pohybu, na pondělí totiž spadá úvodní listopadové kolo, které má už celkově pořadové číslo 20. V něm se Přerované vydají až do Ústí nad Labem, kde zahájí velmi náročnou sérii šesti venkovních zápasů za sebou. Zubři už budou mít k dispozici kapitána Tomáše Sýkoru, jenž po více než dvouměsíčním zotavování naskočí poprvé do ligového utkání. Zápas na ledě ústecké Zlatopramen Arény odstartuje v 18:00.
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
pondělí 9.11. 18:00
Zimní stadion Ústí nad Labem

Zajímavostí je, že první letošní střet soupeřů z opačných stran republiky začal pro Zubry také sérii, ovšem čtyřzápasovou a domácí. Z utkání, které se odehrálo na konci září na Hané, vzešel výsledek, hovořící 6:4 pro Přerov. Po první třetině však nebyl spokojen zřejmě žádný natěšený fanoušek v MEO Aréně. Ústí totiž po dvaceti minutách díky Klozovi a Kurkovi vedlo 2:0.

Hanáci pak ale na Severočechy vyrukovali pětigólovou smrští během druhé třetiny. Rychle se prosadil Dostálek, po něm Král a dvakrát během pěti minut se povedlo skórovat Sikorovi. Ústečtí krátce před sirénou odpověděli snížením na 4:3. Jejich radost však ještě stihl překazit Pala. V posledním dějství pak dotahoval Kuchler, nicméně vítězství zpečetil v 58. minutě podruhé Dostálek.

Severočeši momentálně okupují osmou příčku tabulky. Na Zubry však mají náskok pouhé tři body, a tak by jim případný úspěch Přerova mohl vynést dalšího konkurenta v nabitém středu tabulky. Nováček WSM Ligy pondělkem startuje dlouhou šňůru zápasů venku. "Všech šest zápasů, které teď venku odehrajeme, bude velmi těžkých. Máme však motivaci uhrát v nich co nejvíce bodů. Myslím si, že nám přestávka prospěla. Po nevydařeném zápasu s Litoměřicemi jsme si některé věci v kabině vyříkali a doufáme, že už se takové selhání nebude opakovat. Chtěli bychom hned v Ústí ukázat, že se o body musí bojovat úplně jinak," řekl trenér Vladimír Kočara.

Ústečtí zřejmě splňují předsezónní předpoklady. O všem vypovídá stejný počet výher a proher v základní hrací době. Na rozdíl od Přerova však Slovanu nezkřížila cestu žádná delší série proher. Maximum proher v řadě je označeno číslem tři. V Mostě (2:5), doma s Jihlavou (3:4) a v Havířově (6:4). V posledních třech zápasech pak získali šest bodů. Nejprve doma porazili v derby Litoměřice (5:3), poté neuspěli v Budějovicích (2:6) a naposledy před pauzou zdolali Šumperk (4:2).

Pondělní utkání nabídne i střet nejproduktivnějších hráčů ligy. Za ústecké jsou na tom nejlépe Jaroslav Roubík a David Tůma (14+10). V dresu Zubrů pak řádí střelec Vlastimil Dostálek, který navíc v Ústí působil, stejně jako Tomáš Sýkora, Roman Pšurný či Jakub Grof. Bodově z kádru Slovanu vyčnívá ještě Jan Kloz (7+10). Novým jménem v kádru je pak reprezentant do 20 let Tomáš Andres, jenž přichází formou střídavých startů ze Slavie.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Smetana, Brož, M. Vágner, Bernad, Skočovský, Holomek – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Kubica, Navarra

HC ZUBR Přerov: Klimeš (41. Slovák) – Chmelíř, Grof, Běhal, Ferenc, L. Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Kovařík, Hrazdira, Stoklasa – Král, Š. Kratochvíl