S přípravou jsme spokojeni, říká asistent Václavíček

S přípravou jsme spokojeni, říká  asistent Václavíček
P ř e r o v - Přípravné zápasy na druholigovou sezónu 2011-2012 jsou s největší pravděpodobností již minulostí a nejspíše ani v případě, že by se Zubři zapojili do soutěže kvůli neúčasti Šternberka až ve středu 14.září 2011, už další přátelák asi hrát nebudou. Poslední přátelský zápas tedy odehráli Zubři asi včera v Opavě. Zápas zahájili velmi slabým výkonem a po 6 minutách již prohrávali 3:0. I když poté se Zubři zlepšili a celkem se domácím herně vyrovnali, utkání prohráli 5:2. O zhodnocení včerejšího zápasu i celé přípravy jsme požádali trenéry týmu mužů. S přípravou jsme celkem spokojeni, říká asistent trenéra mužů Lubomír Václavíček.

Jak by jste zhodnotil tento zápas v Opavě?
V dnešním zápase se velmi lišily od sebe jednotlivé třetiny. První třetina byla katastrofa, abychom v šesté minutě prohrávali 3:0, to si vstup do utkání představujeme samozřejmě trochu jinak. Všichni hráči, jak útočníci tak beci, neplnili to, co jsme si před zápasem řekli. Tato úvodní třetina pak rozhodla o celém vývoji utkání. Druhá i třetí třetina pak vypadala už trochu jinak. Hru jsme podstatně zlepšili, a to jak hru vzadu tak v útoku, i když chyb tam bylo více než dost. Na výsledku se ale podepsala především první třetina. Dnes ten zápas byl sice asi posledním přípravným utkáním před mistrovskými zápasy, ale i tato prohra je k něčemu dobrá.

Jak by jste zhodnotil celou přípravu mužstva na 2.ligu?
S přípravou jsme celkem spokojeni. Přáteláky jsme hráli v improvizovaných sestavách, protože jsme zkoušeli více hráčů. V první fázi jsme zkoušeli především mladé hráče z juniorky, protože jsme chtěli vědět, kteří hráči jsou použitelní v případě zranění dvou až tří hráčů A mužstva a kteří by tak mohli do něj zapadnout. Přesvědčili jsme se, že můžou. Samozřejmě ve spojení s těmi zkušenými. Podle výsledků byly samozřejmě přípravné zápasy lepší i horší, ale máme ještě více než týden na to, abychom se zaměřili na to, co nás nejvíce bolí. Hlavně abychom si to oživili podle té loňské sezóny, kdy nás celkem zdobila jak hra, tak herní disciplína v obraně i po celé ploše.

Máte už s trenérem A mužstva jasno v tom, kteří hráči budou hrát i v mistrovských zápasech ? Co ještě potřebujete zlepšit?
Od pondělka už budou na trénincích ty pětky stabilizované tak, jak nastoupí k prvnímu mistráku. Zaměříme se na situace jak v obranné činnosti, v založení útoků, tak i v postupném útoku, aby si hráči tyto činnosti vrátili do svých hlav a aby ten začátek sezóny byl už stoprocentní.

Naznačil jste, že tento přípravný zápas byl nejspíše poslední. Víme, že vedení klubu se ještě snažilo v případě, že bychom k prvnímu mistráku nastoupili až 14.září 2011, domluvit jeden přípravný zápas. Už je to tedy pasé?
Jestli vůbec bude Šternberk hrát nebo ne se má rozhodnout v pondělí nebo úterý. Pavel Sedlák, jako sportovní manažer klubu, se snaží zatím stále ještě někoho sehnat, ale zatím se to moc nerýsuje. Uvažovali jsme o Hodonínu, ale nevíme jaký mají začátek oni, protože i v jejich soutěži je nějaká změna.