Marek Kundrátek: Jsem rád, že mi tam spadly nějaké góly

U h. H r a d i š t ě – Čekání na první letošní tříbodovou výhru venku je už konečně minulostí. Zubři se dočkali v posledním kole první poloviny základní části a v Uherském Hradišti nováčka soutěže díky časté střelbě doslova smetli. Domácí rozhodně nepředvedli ideální výkon. O tom, kdo bude brát všechny body, bylo jasno už po čtrnácti minutách. Listina střelců přerovského týmu byla tentokrát hodně bohatá a najdeme v ní i Marka Kundrátka, který na začátku třetí minuty překrásnou trefou zahájil vydařený sobotní podvečer. „Jsem hodně rád, že mi tam už taky nějaké góly spadly, ale to je dobrá práce celé naší lajny,“ říká.
Už šest zápasů v řadě nedosáhlo Uherské Hradiště na výhru za tři body. Nováček druhé ligy rozjel sice soutěž sympaticky, ale v posledních třech týdnech se začal topit v pořádně hluboké krizi. O tom se přesvědčili také Zubři, kteří na Slovácku bez problémů zvítězili. Domácímu týmu zcela viditelně chyběla bojovnost, šťáva a v prvních dvou třetinách i nějaký ten kombinační nápad. Trenér Petr Sakrajda byl proto po závěrečném klaksonu hodně rozmrzelý. “Přístup všech hráčů k zápasu v Hodoníně i k tomu dnešnímu, byl velmi špatný. Navíc nám dnes absolutně nezachytal brankář a to se pak velmi těžko hraje,“ tvrdil zklamaně Sakrajda.

O vítězi zápasu už bylo dávno rozhodnuto po první třetině, kdy na světelné tabuli zářilo skóre 0:5. Domácí se nakonec prosadili jen jednou, a to v závěrečné třetině, kdy už Zubři šetřili síly. Produktivita nováčka je však v posledních zápasech žalostná. Šest zápasů – šest gólů. “Jsme bohužel psychicky hodně dole a to se v zápase samozřejmě musí projevit. V poslední době vždycky velmi rychle prohráváme a pak děláme samé debakly. Chceme přilákat diváky na stadion, ale na takové naše výkony lidé určitě chodit nebudou,“ ví kouč Uherského Hradiště Petr Sakrajda.

Na druhé straně stadionu bylo naopak dočasné sídlo přerovských Zubrů a tam pochopitelně vládla spokojenost. Tak jednoznačný průběh zápasu asi málokdo čekal. “Dnes už jsme začali více střílet a to se nám vyplatilo. Hradiště vůbec nepodržel gólman. Nebyl to tentokrát Štůrala, jako ve čtvrtek doma se Šumperkem a nám to tam v první třetině hodně padalo,“ radoval se asistent přerovského trenéra Lubomír Václavíček. Výrazné vedení o sedm gólů už pak trenéry přimělo poslat do hry náhradníky. Obránce Honzu Pírka a útočníky Filipa Paličku a Tomáše Sršně. “Utkání jsme mohli dohrávat relativně v klidu, takže jsme se rozhodli, ať se do toho trochu dostanou a zahrají si,“ dodal Václavíček.

V posledních zápasech už se ve střelecké listině objevilo také jméno útočníka Marka Kundrátka. Ten poměrně dlouho v týmu čekal na větší šanci zasáhnout do hry a konečně se dočkal. Trefil se v utkání proti Frýdku-Místku a dnes v Uherském Hradišti krásnou střelou nad rameno brankáře Oharka otevřel gólový účet. “Je to paráda. Chtěli jsme na soupeře vlétnout, vstřelit nějaké góly a to se nám podařilo. Jsem hodně rád, že mi tam už taky nějaké góly spadly, ale to je dobrá práce celé naší lajny. Budu se snažit v tom pokračovat,“ usmíval se Marek Kundrátek.

Přerovští Zubři už po jedenácti minutách vyhnali z klece brankáře Oharka a díky vedení o pět branek pak mohli mírně zvolnit. Co se dělo po velmi vydařené první třetině v kabině Zubrů? ”Řekli jsme si, že utkání dohrajeme ze zabezpečené obrany a nedovolíme soupeři nějak zkorigovat výsledek. To se nám myslím podařilo,“ hlásil Kundrátek. Přerovský gólman Tihlář si nakonec více zachytal až ve třetí třetině, kdy už Zubři vedli 7:0. O čisté konto sice deset minut před koncem přišel, ale to jej moc mrzet nemuselo.

A přerovští fanoušci? Těch se na utkání vydalo více než šest desítek a hráčům vytvořili domácí prostředí. “Fanoušci byli skvělí. Přijelo jich za námi hodně a po celý zápas byli slyšet. Jsme všichni strašně rádi, za tu jejich velkou podporu,“ chválil si výbornou atmosféru útočník Marek Kundrátek.