Zubři těžce podcenili Frýdek a vrací se od něj s debaklem

F r ý d e k - M í s t e k - Jako by se Zubři píchli o šípkový trn. Od samého počátku hráli velmi pomalu, nedařily se jim přihrávky, jen málo stříleli a když už přece, tak spíše propagačními střelami. Špatné to bylo už v 1.třetině, kterou ještě Zubři vyhráli. Domácí hráči ale nejspíše vycítili, že se jich nemusí bát a ve druhé třetině roztočili před Tihlářem kolotoč. Ještě než se utkání přehouplo do své druhé poloviny, otočili zápas až na 3:1. Zubry asi pak definitivně dorazilo to, že dali za tohoto stavu gól, který jim rozhodčí Smeták neuznal. Soupeř naopak zvýšil do konce třetiny až na 5:2. Ve třetí třetině trenér Oslizlo promíchal jednotlivé útoky, ale Zubři už zůstali bezzubí. Frýdek jim ještě další dva góly přidal a po ostudném výkonu tak Zubři utrpěli ve Frýdku nečekaný, ale naprosto zasloužený debakl.
26.kolo, středa 15.12.2010
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
7:2
(0:1, 5:1, 2:0)
Góly: 24.Kolouch (Slovák, Kopáč), 25.Kolařík (Kraft), 30.Slovák (Řehák, Kolouch), 35.Kolouch (Slovák), 39.Řehák (Kolouch), 48.Krutil (Kopáč, O.Sluštík), 59.Řehák (Slovák, Kolouch) - 7.Sedlák (Faltýnek), 36. Kolář (Sprušil). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Buly: 26:42. Střely: 46:42. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2.
Láníček - Krutil, Řehák, Gajda, Kraft, Matzke, Mintěl, Kotásek J., Hruzík, Slovák, Rozum, Kolařík, O.Sluštík, Kopáč, Štubňa, J.Sluštík, Kolouch, Pavlík. .
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich; Kočara, Hanák, Kotásek M.; Menšík, Kohút, Sprušil; Kundrátek, Palička, Sršeň.

K zápasu nastoupili Zubři v naprosto stejné sestavě i složení útoků jako proti Prostějovu. Od prvních sekund ale působili na přerovské diváky, kteří je v bojích o udržení vedoucí šestice přijeli povzbudit, velmi zakřiknutě. Velmi pomalu bruslili a téměř se nedostávali do šancí. Soupeř se však rozbíhal také pomalu a tak se mohlo zdát, že by jej Meo mělo zdolat bez větší námahy. To vše ještě podpořil fakt, že když se v 7.minutě dostal do vůbec první větší šance zápasu Sedlák, hned byl úspěšný. Byl to nájezd a jak se později ukázalo, byl bohužel jednou z mála větších šancí Zubrů za celý zápas. Ty se bez nadsázky daly spočítat na prstech jediné ruky. Ač trochu tísněn, dokázal Sedlák Láníčka v brance Frýdku prostřelit - 0:1. Zubři hráli ospale dál a ač v půli třetiny hráli za sebou dvě přesilovky, nezmohli se na víc než tři střely od modré,které navíc postrádaly větší razanci. Přerov se ale také špatně vracel, v závěru té druhé přesilovky umožnil domácím dokonce přečíslení 2 na 1. Kraft se v něm rozhodl pro střelu, ale Tihlář ještě zachránil. O minutu později už mohl vyrovnat z 1 metru Řehák, ale i teď byl Tihlář ještě na místě. Protože v závěru třetiny ještě hráli Zubři oslabení, nevyděsila je ani v 19.minutě prudká střela Krafta z kruhů, která jen těsně minula vinkl přerovské svatyně. Do šatny se tak šlo po první třetině za pro Přerov příznivého stavu, kterého dosáhl navíc bez větší námahy.

Po návratu ze šaten se obraz hry příliš nezměnil. Druhou velkou šanci Zubrů si vytvořil ve 24.minutě Kočara. Objevil se před Láníčkem zcela sám, ale ani na dvakrát jej nepřekonal. Podruhé měl přitom před sebou takřka prázdnou branku, ale puk se odrazil jen od horní tyčky! A tak padl trest. Hned z protiakce se dostali do velké šance frýdečtí a po přihrávkách Kopáče a Slováka vyrovnal Kolouch na 1:1. A to nebylo všechno. Půl minuty poté byli za hrubost vyloučení Krutil s Novajovským a vhazovalo se před Tihlářem. Kraft vyhrál buly, puk si převzal Kolařík a střelou kousek od mantinelu překonal Tihláře podruhé - 2:1. Stačilo tedy 41 sekund a stav byl najednou opačný. Krátce poté navíc ještě hrál Frýdek Místek přesilovku a domácí se Zubrů zcela přestali bát. Meo i po skončení tohoto oslabení stále velmi špatně bránilo a v půli 30.minuty se dokonce dostali Řehák a Kolouch úplně sami, nikým nehlídání až před Tihláře. Celou akci si těsně před ním zkomplikovali, když si nedokázali přes něj přihrát a už se zdálo, že jejich nezahoditelná šance zůstane zahozená, jenže Zubři nepohlídali ani dalšího domácího hráče Slováka a ten již puk za Tihláře dorazil - 3:1. Teprve teď nejspíše Zubři pochopili, že bez větší snahy, která jim do té chvíle chyběla, to nepůjde. Ve 31.minutě domácí špatně střídali a Přerov zahrál dobře přesilovku. Láníčka při ní začali "zahřívat" konečně intenzivněji a po prudké Palově střele od modré čáry se rozvlnila síť frýdecké branky podruhé. Rozhodčí Smeták ale ihned rozpažil ruce s tím, že se podle jeho názoru údajně v brankovišti nacházel jiný přerovský hráč. Toho tam však viděl asi jen on. Byl to asi zlomový moment zápasu. Na časomíře byl čas 32:09. Zubry nespravedlivě neuznaný gól opět vyvedl z míry, znovu začali chybovat a za další dvě minuty už Frýdek po Slovákově pasu a Kolouchově střele vedl 4:1. Jiskřičku naděje ještě Zubři vykřesali o necelou minutu později, když na branku vypálil Sprušil a jeho střela se od Kolářovy hokejky odrazila za Láníčkovu brankovou čáru - 4:2. Domácí ale neponechali nic náhodě a po několika šancích prostřelil ve 39.minutě Tihláře z hranice kruhu k levé tyči Řehák - 5:2. Za tohoto stavu také zahoukala podruhé v zápase siréna.

Do třetí třetiny se ještě Zubři pokusili nějak svou špatnou hru oživit tím, že trenér Oslizlo zamíchal útočnými řadami. Do prvního útoku se tak ke Kolářovi a Ditrichovi vrátil zpátky Sprušil, jeho místo ve třetí řadě obsadil Sršeň a Sedlák vystřídal ve druhé lajně Kočaru. Tyto změny však efekt nepřinesly. Zubři už sice více stříleli než soupeř, ale ten především pozorně bránil a do vyložených gólových šancí už Meo nepustil. Naopak ještě dokázal využít dvě ze tří přesilových her, které ještě v poslední třetině hrál. Nejdříve ve 48.minutě zamířil do Tihlářovy sítě těsně před brankou z první Krutil a zvýšil už na 6:2 a 95 sekund před koncem uzavřel výsledek na konečných 7:2 Řehák.

Sečteno a podtrženo, Zubři předvedli nejslabší výkon sezóny, utrpěli prozatím největší porážku v této sezóně a výsledek k nim nebyl vůbec krutý, ale až na ten Palův neuznaný gól naprosto spravedlivý. Nezbývá než věřit, že právě tyto celkem zadarmo ztracené body nebudou při zúčtování po 30.kole chybět.