V Uničově rozhodla "smršť" Zubrů v úvodu utkání

V Uničově rozhodla
U n i č o v - Podruhé za sebou hráli Zubři venku a na led posledního Uničova jeli s jasným cílem - získat všechny tři body. Podle toho k utkání také přistoupili. Hned od prvních sekund se začala na uničovskou branku valit jedna šance za druhou a v rozmezí 330 sekund se rychle dostali do čtyřbrankového vedení. Domácím se podařilo přerovský uragán zastavit až v polovině 1.třetiny po výměně gólmanů a krátkou přesilovkou 5 na 3. V dalších fázích zápasu se už šance střídaly na obou stranách, ale do konce 2.třetiny se více dařilo zakončovat domácím, kteří stáhli brankový rozdíl na dva góly. Zubři však žádné drama v poslední třetině nepřipustili a hned v jejím úvodu využitou přesilovkou definitivně rozhodli o svém vítězství v zápase. Všechny tři body se tak zaslouženě stěhují do Přerova.
24.kolo, středa 8.12.2010
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
4:8
(1:4, 2:1, 1:3)
Góly: 17.Handl (Trojan), 31.Frieb (Zúbek), 39.Diviš (Handl, Pavlas), 58.Diviš (Zúbek,Pavlas)- 4.Ditrich (Kolář), 7.Sedlák (Pala, Ditrich), 8.Kočara (Hanák, Ferenc), 9.Faltýnek (Kolář, Sedlák), 25.Sprušil (Ditrich), 42.Kolář (Ditrich, Sedlák), 52.Kohút (Kočara, Osina), 58.Kočara (Sedlák). Vyloučení: 6:8 navíc Kotásek (Přerov) 5 min. plus do konce. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Buly: 35:28. Střely: 32:48. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5, 3:8, 4:8.
Koloušek (9.Vybíral) - Hodulák, Pavlas, Trojan, Drábek, Řezáč - Jurča, Diviš, Zúbek, Přikryl, Frieb, Rak, Anděl, Brveník, Provaz, Handl.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich; Kočara, Hanák, Kotásek; Menšík, Kohút, Sprušil; Sršeň, Kundrátek, Palička.

Zubři přijeli do Uničova už i s Tomášem Sršněm, ale ten zatím zůstal ve čtvrté lajně. Protože boje o elitní šestku už nabývají na síle a zájemců o ni je stále ještě více než míst, nesměli si Zubři dovolit zaváhat. Do svých soupeřů se pustili s chutí a ti se nemohli dlouho ze šoku vzpamatovat.

Přicházející "bouřku" symbolizoval hned po úvodním buly Sedlák, který si najel až před uničovského brankáře Kolouška, ale žádný z jeho dvou pokusů nebyl úspěšný. Poprvé "zahřmělo" po 194 odehraných sekundách. Po Kolářově přihrávce mířil nad Kolouškovu lapačku Ditrich a otevřel skóre utkání - 0:1. Nápor Zubrů pokračoval a jeho intenzitu podpořila i jejich následná přesilovka. Během ní se Zubři ale nevyvarovali chyby v obraně a do sólového nájezdu pustili domácího Jurču. Tihlář ale přerovské borce podržel. Další zámek Zubrů už však Uničov "neodemknul". Po Ditrichově pasu střílel od modré čáry Pala. Sedlák si střelu zastavil bruslí a z otočky trefil nekrytou část Kolouškovy svatyně - 0:2. Běžela 8.minuta utkání a po Hanákově přihrávce si najel až před branku Kočara. Tam si "pohrál" i s Kolouškem a kotouč již uklízel do prázdné branky -0:3. Z míst, kde stáli přerovští diváci, kteří přijeli ve slušném počtu Zubry podpořit, se poprvé ozývalo "deset". Jen o minutu později přihrál Kolář zpoza branky Faltýnkovi a ten střelou z první zvýšil již na 0:4. Na Kolouška to bylo silné kafe a nechal se vystřídat Vybíralem. Tomu se dařilo daleko lépe a mnohé šance, které si Zubři v dalších částech zápasu vytvořili, končily mimo uničovskou klec hlavně jeho zásluhou. Díky němu přečkal Uničov druhou přesilovku Zubrů a pátý gól nedal na počátku 12.minuty ani Sedlák, který si před něj zcela sám najel. Tentýž hráč ale o pár sekund později také nedovoleně bránil a tlak Zubrů již zcela pohasl. 21 sekund před ukončením trestu mu navíc přišel dělat na tresnou lavici společnost Ferenc. Dvojnásobná přesilovka netrvala sice dlouho, ale domácí přeci jen postavila na nohy. Tvrdými střelami od modré čáry neustále protahoval Tihláře Pavlas. Oslabení sice Zubři přečkali, ale v 17.minutě poslal Trojan dopředu do sólového nájezdu Handla a Tihláře tentokrát prostřelil - 1:4. Teprve v posledních dvou minutách 1.třetiny zahrozil hned dvakrát nebezpečně Kotásek, ale Vybíral vždy bravurně zasáhl.

V úvodu druhé třetiny se oba týmy zprvu střídaly v útocích na soupeřovu svatyni a vše změnila až přesilovka Uničova v závěru 24.minuty, když rozhodčí poslali Zubry do čtyř kvůli špatnému střídání. Paradoxně to však bylo Meo, které znovu udeřilo. Uničov ve snaze snížit si najel do útočného pásma a zapomněl na "zadní vrátka". Do sólového nájezdu přihrál Sprušilovi Ditrich a uničovská sít se zavlnila už popáté, navíc při oslabení Zubrů - 1:5. Sekundu před koncem 27.minuty se stala další významná událost utkání. Za úder do oblasti hlavy a krku obdržel větší trest a tím pádem také vyhazov do šatny Kotásek. Pětiminutovou přesilovku si ale domácí dvěma svými fauly značně zkrátili. V 31.minutě nebyl daleko od gólu Pavlas, který prověřil Tihláře tentokrát střelou ze tří metrů. O pár sekund později už se hrálo ve čtyřech na obou stranách, Zúbek přihrál ještě v obranném pásmu Friebovi a ten si s pukem najel až do útočného pásma. Jeho střela z kruhů zamířila k levé tyči a minula i vyrážečku brankáře Tihláře - 2:5. Zubři se dostali znovu ke slovu teprve ve 33. minutě, když začali hrát znovu přesilovku. Během ní vyslali na Vybíralovu klec hodně střel, ale opět na čtyřbrankový rozdíl skóre neupravili. Ve 36.minutě tečoval těsně před Tihlářem puk Přikryl, ale ani teď se ještě stav nezměnil. Nepočítáme-li Sprušilův gól, měli Zubři největší šanci druhé třetiny o minutu později, kdy se do obřího přečíslení 3 na 1 dostal přeskládaný druhý útok, v němž "zalepil" Kotáskovo místo Kohút. Hanák ale svou střelou pouze "lízl" vrchní část břevna. V 39.minutě využil Uničov svou přesilovku, když od modré znovu pálil velmi jedovatě Pavlas. Před přerovskou svatyní ale operovali i Handl s Divišem a jeho dorážka byla přesná. Uničov tak ještě snížením na dvoubrankový rozdíl 3:5 vykřesal jiskřičku naděje do poslední třetiny.

Tu však zahájil oslabením, protože 19 sekund před druhou sirénou odešel na trestnou lavici zpytovat svědomí Rak. Na ledovou plochu se vrátil předčasně. Branka Koláře na 3:6 byla pravděpodobně zlomovým okamžikem utkání. Domácí už se k žádnému výraznějšímu tlaku nemohli dostat a nedařilo se jim to ani při svých přesilovkách. V 52.minutě naopak střílel z kruhů Kočara a jeho střelu tečoval před Vybíralem Kohút - 3:7. O půl minuty později byl Vybíral trochu dezorientován po Kundrátkově střele. Z domácích už byl pro Zuby větším nebezpečím jen Pavlas, který prudkými střelami z větších vzdáleností ani teď nešetřil. 150 sekund před koncem ještě nejdříve zvýšil Kočara tečí Sedlákovy střely na 3:8 a o 14 sekund později se do zápisu o utkání jako poslední zapsal domácí Diviš, který se trefil do levého vinklu Tihlářovy branky - 4:8.

Zubři tedy povinného vítězství dosáhli a v tabulce jsou stále na 5.místě. V dalším kole je čeká hanácké derby s Prostějovem. Meo bude mít výhodu domácího prostředí.