Po výhře ve Vsetíně se Zubři vrací do elitní šestky

V s e t í n - Vzhledem k posledním výsledkům a postavení v tabulce se očekávalo, že se zápas ponese ve znamení velkého nasazení obou týmů. Oba týmy skutečně očekávání splnily, téměř celý zápas byl vyrovnaný a žádné mužstvo si v průběhu utkání nedokázalo vytvořit více než gólový náskok. O osudu utkání rozhodlo jednak to, že Valaši nedokázali využít dvě dvojnásobné přesilovky, zatímco Zubři ano a především vyrovnávací gól Zubrů na 3:3, který vstřelili při vlastním oslabení. V poslední třetině navíc Zubři záhy strhli v přesilovce vedení na svou stranu a i když Vsetín ještě hodně Zubry pozlobil, Zubři jim skórovat už nedovolili. Při powerplay domácích rozhodli 9 sekund před koncem o svém vítězství definitivně. Díky zisku tří bodů se tak vrací znovu do elitní šestky.
21.kolo, neděle 21.11.2010
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
3:5
(2:2, 1:1, 0:2)
Góly: 13.Ševčík (Dubec, Spitzer), 15.Dubec (Ševčík, Zavrtálek), 30.Ševčík (Dubec, Pelc) - 9.Osina (Ferenc, Kočara), 17.Faltýnek (Osina, Kotásek), 33.Hanák (Sedlák, Ferenc), 44.Kolář (Sedlák, Ditrich), 60.Sedlák (Kolář, Faltýnek) . Rozhodčí: Šutara - Barteček, Fiala. Vyloučení: 7:9 navíc Spitzer (Vsetín) a Hanák (Přerov) 10 min. OT. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1183. Buly: 38:42 Střely: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.
Hromada - Zavrtálek, Kubo, Pelc, Lukeš, Tesařík, Farda, Spitzer, Šafařík, Brynecký, Sýs, Dubec, D.Vaněk, Ševčík, Plachtovič, Lechner, Gromus, Holík.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Pírek -Kolář, Sedlák, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Coufal, Kohút, Ditrich - Menšík, Kundrátek, Palička.

21.kolem začala poslední třetina základní části soutěže, po níž dojde k rozdělení klubů do tří skupin. Z toho důvodu bylo utkání pro oba celky velmi důležité. Oba týmy v posledních dvou zápasech získaly jen jediný bod, a protože Zubři navíc ještě v 18.kole stáli, nevyhráli již tři kola. Pro Valachy to byl snad ještě důležitější zápas než pro Zubry, neboť na místa pro play off již měli značné bodové manko a neváhali označit tento zápas jako "zlomový". Zubři do něj nastoupili takřka v nejsilnější sestavě, chyběli jen Sršeň a Sklenář.

Na ledě byla patrná velká snaha obou týmů od prvních sekund. Už po 20 sekundách musel u pravé tyče přerovské branky poprvé zasahovat Tihlář při pokusu D.Vaňka a po dvou minutách si první vyloženou šanci vytvořilo i Meo. Coufal s Kohútem se dostali do přečíslení dvou na jednoho a domácí je zastavili jen za cenu faulu. V oslabení se celkem snadno ubránili a na počátku 6.minuty si přesilovku vyzkoušeli i oni. Kvality brankáře Tihláře prověřili během ní čtyřikrát, vesměs ale střelami od modré čáry nebo z boku. Jejich početní výhoda nakonec skončila předčasně, když si odešel odpočinout na trestnou lavici i vsetínský Holík. Po návratu Vlčka na ledovou plochu tak znovu hrál přesilovku Přerov. První dvě střely od modré z holí Faltýnka a Paly ještě gólem neskončily, ale když to do třetice od modré vyzkoušel Osina, puk si nakonec cestičku do vsetínské klece přes domácího brankáře Hromadu našel - 0:1. Vstřeleného gólu nedokázali Zubři využít k získání převahy, protože v 11.minutě byl za hákování vyloučen Coufal a za pouhých 20 sekund i Osina, který ve snaze odpálit puk z obranného pásma o plexisklo zvedl puk více než chtěl. Takže Valaši měli najednou k dispozici 100 sekund přesilové hry 5 na 3. Tentokrát už se dostávali s pukem blíže k přerovské svatyni a Tihlář se měl co ohánět, přesto však toto oslabení Zubři ještě ustáli. V pokračujícím oslabení 5 na 4 však po Dubcově přihrávce pálil z prostoru mezi kruhy Ševčík a tentokrát se už síť přerovské klece vlnila - 1:1. V závěru 15.minuty střílel po pasu Ševčíka Zavtálek od modré čářy, kotouč ještě na své dráze změnil směr po teči Dubce a Tihlář neměl nejmenší šanci na to zareagovat - 2:1. Najednou se tedy dostali do vedení domácí. To jim však nevydrželo dlouho. Podobně jako Zubři krátce po své úvodní brance, i oni se totiž následně dvakrát provinili proti pravidlům a dvojnásobnou přesilovku tak získali Zubři. Měla trvat 89 sekund. Ale už po 22 sekundách dokázal prostřelit Hromadu Faltýnek a vyrovnal na 2:2. Až do konce třetiny si pak udržovali Zubři převahu, ale bez gólového efektu.

Hned po návratu z kabin si vytvořili obrovskou šanci Sprušil se Sedlákem, kteří si vytvořili další přečíslení 2 na 1. Sprušil našel na druhé straně branky Sedláka přesně, ale ten při zakončení bohužel domácí branku minul. V závěru 22.minuty se do sólového nájezdu dostal Kočara, ale kvůli faulu nedokázal zakončit a hlavní rozhodčí neváhal zkřížit ruce nad svou hlavou. Kočarovi nájezd příliš nevyšel, zkusil puk zvednout, ale brankář kotouč vyrazil. A Přerovu se to mohlo vymstít, protože dvě minuty nato na trestnou lavici odjel zpytovat svědomí Ferenc. Zubři začali hrát oslabení dobře, ale zapomněli, že hrají jen ve čtyřech. Na ledě tak bylo v poli na obou stranách po pěti hráčích a rozhodčí si toho všimli. Zubři tedy hráli už podruhé, opět po zbytečné chybě, ve třech a Valaši měli tentokrát k dispozici 76 sekund. Vsetín ale ohrozil přerovskou branku jen jedinou vážnější střelou. Tentokrát Zubři přežili i následné oslabení 4 na 5, ale další vyloučení ve 29.minutě už je přišlo draho. Po Pelcově pasu si ve 30.minutě po pravé straně najel do pásma Dubec. Obrana Zubrů se nestačila včas vrátit a Tihlář byl nucen trochu z brány povyjet. Dubec našel na opačné straně dobře postaveného Ševčíka a ten už měl před sebou takřka prázdnou branku. Domácí se tak podruhé ujali vedení -3:2. A po necelých třech minutách dostali příležitost své vedení ještě zvýšit, když na trestnou lavici putoval Faltýnek. Vsetín ale v enormní snaze dosáhnout gólu zapomněl na zadní vrátka, Ferenc poslal šikovně dopředu Sedláka a bylo z toho už třetí přečíslení Zubrů 2 na 1. Puk se i pod tělem padajícího Dubce dostal k Hanákovi u pravé tyče a ten se nemýlil. Ve vlastním oslabení tedy Zubři vyrovnali na 3:3. Po těchto okéncích v obraně si už oba celky až do konce druhé třetiny své zadní řady dobře hlídaly, své soupeře před svou branku příliš nepouštěly a díky tomu už příliš mnoho šancí k vidění nebylo. A to ani na straně Zubrů, kteří měli ještě dvě přesilovky.

Ve třetí třetině byl po několika rozehřívacích střelách na Hromadu i Tihláře vyloučen vsetínský Farda a početní výhodu Zubři už potřetí v zápase využili. Po přihrávce Ditricha poslal kotouč před bránu Sedlák a Kolář to vyzkoušel po ledě z otočky. Hromada něměl tuto část branky dobře pokrytou a puku nic nestálo v cestě za brankovou čáru - 3:4. Běžela 44.minuta a domácí měli ještě dost času s výsledkem něco udělat. Zubři se proto soustředili na obranu a do útoku se dostávali spíše sporadicky. Ve 46.minutě střílel ze tří metrů nebezpečně D.Vaněk a Tihlář chvíli nevěděl, kde má puk. Ve 48.minutě pálil prudce od modré čáry Zavrtálek a jeho střela byla ještě tečována. Kus černé gumy ale mířil výše než domácí potřebovali. V dalších minutách se ještě muselo Meo bránit dvěma přesilovkám Valachů, dvakrát ještě zahrozil asi nejlepší hráč Vsetína Ševčík, ale Tihláře nepřekonal. 67 sekund před koncem tak došlo na power play. Při něm nejdříve neuspěl při slušném pokusu domácí D.Vaněk a tak když se puku zmocnili hosté, po několika přihrávkách zamířil do prázdné domácí branky Sedlák. Zubři tím pojistili své dnešní vítězství 3:5 a díky třem získaným bodům se dostávají zpět na 6.místo. Obhájit jej budou muset až v sobotu v domácím zápase s Opavou, protože ve středu se 2.liga nehraje.