Body ze třetího hanáckého derby zůstaly v Prostějově

P r o s t ě j o v - Dnes se hrálo v Prostějově třetí letošní hanácké derby mezi prostějovskými Jestřáby a přerovskými Zubry. V utkání diváci příliš mnoho hokejové krásy neviděli, nebylo moc rychlé a tak často jak v jiných utkáních se ani nepřerušovalo. V prvních dvou třetinách se ještě hrálo před oběma brankáři přibližně stejně dlouho, dvě branky však z toho dokázali vytěžit ve druhé třetině jen domácí a na Zubrech nebyla ve třetí třetině vidět větší snaha s výsledkem ještě něco udělat. Před domácí branku už se dostávali jen minimálně a tak si Jestřábi v závěru utkání své vedení definitivně pojistili. Tři body zůstaly zaslouženě v Prostějově.
32.kolo, sobota 15.1.2011
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 22.Paška (Stejskal), 25.Stejskal (Šimo), 57.Bartošek (Zachar). Rozhodčí: Skoupý - Trunečka, Held. Vyloučení: 7:8 navíc Duba (Prostějov) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 21:31. Střely: 35:36. Průběh utkání: 3:0.
Sedlář - Paška, Kolibár, Halouska, Doseděl, Peštuka, Šebek, Jedlička, Šimo, Duba, Žajgla, Zachar, Stejskal, Smejkal, Matoušek, Bartošek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář - Kolář, Sprušil, Ditrich ; Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Sedlák, Kundrátek ; Palička, Kocan, Vaněk

Do utkání už nastoupil opět Lukáš Menšík a spolu se Sedlákem a Kundrátkem hrál opět ve třetí útočné řadě. Stále chyběl Erik Kohút a Tomáš Sršeň. Domácím ale chybělo také dost hráčů.

Zápas začal několika střelami domácího týmu, které ale Tihláře příliš nevylekaly. Ze Zubrů to jako první vyzkoušel z prostoru mezi kruhy Kotásek, ale ani Sedlář neměl s jeho střelou větší potíže. Až do konce 9.minuty se pak hrálo častěji před domácí brankou, ale výraznější šance si Meo nevytvořilo. Když se po Vlčkově střele z dálky v 8.minutě ozval zvuk domácí klece, bylo to jen proto, že trefil její boční konstrukci. První opravdu větší příležitost vidělo publikum teprve v úvodu 10.minuty, když se těsně před Tihlářem objevil osamocený Duba, přerovský gólman, ale puk za svá záda nepustil. O několik sekund později se poprvé otevřela i dvířka trestné lavice a to na přerovské straně. Za podražení byl vyloučen Vlček a hru ovládli na několik minut pro změnu Jestřábi. Překonat Tihláře se snažil třeba Halouska nebo Bartošek, ale ani tyto akce nešlo nazvat vyloženými. Zubři se dostali znovu ke slovu až v 17.minutě, kdy si vytvořili asi největší šanci zápasu. Z dálky vystřelil Pala, puk přeskočil domácího brankáře a pomalu se blížil k domácí brance. Poblíž ní byl ale Halouska. Ještě loni by puku do sítě pomohl, letos mu však v cestě za brankovou čáru zabránil. Krátce na to šli poprvé zpytovat svědomí i domácí a protože po odehraných 32 sekundách ve snaze vyhodit puk z pásma o mantinel zamířil Doseděl výše než asi chtěl, puk skončil mezi diváky a Doseděl na trestné lavici. Zubři tak dostali výhodu 88 sekund trvající přesilovky 5 na 3. Během ní se ale zmohli jen na dvě střely Osiny z deseti metrů a to bylo z jejich strany vše.

První gól zápasu padl až 84 sekund po začátku druhé části hry. Po Stejskalově přihrávce vystřelil z poměrně velké dálky Paška, Tihlář asi moc neviděl a puk přes něj prošel až do sítě - 1:0. Domácí byli gólem povzbuzeni a Zubři si museli ve 25.minutě pomoci faulem. Vyloučený Kočara na trestné lavici celé dvě minuty bohužel neseděl. Šimo v akci nahrál dozadu Stejskalovi a ten střelou z podobného místa jak při prvním gólu prostřelil Tihláře podruhé - 2:0. Ihned byl vyloučen Vlček a tak přesilovka Jestřábů pokračovala. Při ní si však nejen větší šanci nevytvořili, ale příliš se nesoustřeďovali na obranu a málem se jim to nevyplatilo. Ditrich s Faltýnkem totiž ujeli v akci 2 na 1. Ditrichovi se nepodařilo přes obránce přihrát a tak zkusil zakončit sám. Bohužel ale nemířil přesně. Jestřábi si podobnou akci vytvořili o tři minuty později, Halouska se rozhodl pro střelu z kruhů a Tihlář tentokrát úspěšně zasáhl. V půli zápasu hráli přesilovku pro změnu Zubři, ale dostali se pouze k jediné střele z hole Ditricha. Ve 32.minutě ještě tečoval u branky Sprušil střelu Kundrátka a Sedlář opět vyrazil. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu a za zaznamenání stojí ze strany Zubrů ještě akce Hanáka, který si najel před branku Prostějova až ze středního pásma a ze strany Jestřábů Kolibárova teč těsně před Tihlářem. V závěru hráli necelou minutu přesilovku nejdříve Jestřábi, pak se ale síly na ledě vyrovnaly a nakonec hráli chvíli v přesile i Zubři. Nic významného ale žádný tým při tom nevymyslel.

Třetí třetina byla už v režii domácího celku. Přiznivci Zubrů čekali od svého mužstva nápor, aby se pokusilo ještě něco z výsledkem udělat, ale byli zklamáni. Za celou třetinu si nevytvořilo větší vyloženou šanci. Když se po 82 odehraných sekundách dostalo k přesilovce, hned po 6 sekundách se o ni připravilo faulem a před brankou Prostějova byl stále "mráz". Za celých prvních deset minut třetí třetiny máme zaznamenánu jedinou střelu Zubrů, navíc od modré čáry a vedle. Naproti tomu Jestřáb Duba ujel nikým nehlídán ve 44.minutě, musel ale naštěstí kvůli vracející se obraně Zubrů vystřelit dříve než chtěl a jeho střelu Tihlář zlikvidoval. Podobně výborně zasáhl brankář Zubrů při Jedličkově střele z první kousek od přerovské svatyně. Teprve když v půli třetiny byli vyloučeni domácí za příliš mnoho hráčů na ledě, zaměstnali Zubři zase na chvíli i Sedláře. Pak však v 53.minutě špatně střídali i oni a 36 sekund před ukončením oslabení byli vyloučení znovu. V závěru dvojnásobné přesilovky tečoval Žajgla těsně před brankou střelu od mantinelu a Tihlář byl naštěstí postaven dobře. V úvodu 57.minuty ale Jestřábi přečíslili Zubry v akci 2 na 1, Zachar nahrál přesně Bartoškovi a ten se trefil pod břevno přerovské svatyně - 3:0. Nic mimořádného jsme pak už na prostějovském zimním stadionu neviděli. Utkání tedy skončilo výsledkem 3:0 a ten v celku odpovídal průběhu utkání. Tři body zůstaly v Prostějově zaslouženě.