Zubři změří síly s tabulkovým sousedem také ve Frýdku

P ř e r o v - Rozpis letošního ročníku druholigové soutěže skupiny Východ "namíchal" jeho účastníkům v následujícím 11.kole odvety vložených utkání sousedů v tabulce po úvodní čtvrtině soutěže. Zubři se tedy stejně jako ve středu postaví proti týmu HC Frýdek-Místek, tentokrát však na jeho ledě, neboť oba celky si vymění pořadatelství. Pokud máte alespoň trochu volného času, dlouho se nerozmýšlejte a určitě přijeďte Zubry na zápas, který začíná v sobotu 27. října 2012 v 17.00 hodin, povzbudit. V případě úspěchu by totiž mohli za určitých okolností předehnat svého hanáckého rivala - Jestřáby z Prostějova. Váš "doping" budou velmi potřebovat, protože Frýdek letos už body "na počkání" nerozdává a Zubry dokázal dokonce v Meo Aréně trápit i "loupit body" celých pět třetin ze šesti!
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
sobota 27.10. 17:00

Oficiálně je 11.kolo letošní soutěže odvetou ve dvojici vložených kol, v němž se utkávají dva sousedé v tabulce. To však už téměř neplatí. S vyjímkou dvou vedoucích týmů Havířova s Prostějovem (a i ty si vyměnily alespoň pořadí) se už žádná dvojice celků neskládá ze sousedů v tabulce. Nejvíce se vzdálili právě naši Zubři, kteří si udrželi 3. místo, od Frýdku-Místku, který se díky vyrovnanosti tabulky v ní potopil po středeční porážce v Přerově o 4 příčky níže až na 8. místo. Rozdíl pěti míst je však velmi zavádějící a zdaleka nevystihuje rozdíl výkonnosti obou týmů. Střed tabulky totiž stále houstne, mezi šesti týmy na 4. až 9. místě je už rozdíl pouhých dvou bodů a každý získaný i ztracený bod jimi tudíž v tabulkovém postavení vždy výrazně zahýbe.

Zubři se díky středečnímu vítězství dokázali z těsného středu vyprostit a získali čtyřbodový náskok na čtvrtý tým. To jim zajišťuje, že je mezi nejlepšími třemi uvidíme i na konci týdne bez ohledu na sobotní výsledek ve Frýdku-Místku. Navíc však mají možnost se vyšplhat ještě výše a dosáhnout druhé příčky. Jednou z podmínek je však neúspěch Jestřábů v Havířově, který doma dosud neprohrál a ve středu u Jestřábů v základním čase zvítězil. Třebaže Jestřábi mají venku zatím nejlepší výsledky, bude Havířov v zápase proti našim hanáckým rivalům určitě velkým favoritem. Pokud by se tak nestalo, mohla by Zubrům pomoci i výrazná porážka Havířova, která se však určitě nedá očekávat.

Základním stavebním kamenem, bez kterého tohoto úspěchu Zubři rozhodně nedosáhnou, je však jejich vítězství ve Frýdku-Místku. A tam se pomyslné váhy s body mohou převážit na kteroukoliv stranu. Zubři mají sice kvalitní obranu, která s Vojtkem v brance inkasovala venku i celkově nejméně branek a přivezli z venku po Jestřábech nejvíce bodů, Frýdek však většinu svých letošních domácích zápasů vyhrál a byli to právě Zubři, které natrápil snad nejvíce ze všech. V prvním zápase, který se hrál v Meo Aréně, dokonce vyhrál v základním čase 1:2 a odvezl si všechny body. I ve středu se hrálo v Meo Aréně a stejný stav svítil na tabuli znovu, tentokrát naštěstí jen asi dvě minuty v závěru druhé třetiny. Až do té chvíle Zubři sice tlačili, ale pevná frýdecká hráz odolávala. Definitivně ji zboural až v závěrečné třetině gól Zubrů na 3:2 ve vlastním oslabení.

A že to ve Frýdku nebude lehké naznačují i cenné statistické údaje. Ty jasně na jedné straně říkají : Za předchozí tři roky, kdy oba týmy hrály znovu společně 2.ligu, hrálo Meo ve frýdecké sportovní hale již pětkrát. Třikrát zde vyhrálo po 60 minutách, jednou po nájezdech a jen jednou odjelo Meo s prázdnou. Ze zápasů ve Frýdku má aktivní skóre 24:15 a dokázalo zde zvítězit dokonce i 1:10. Na druhé straně však s výstražně zdviženým prstem statistiky varují, že zde už Zubři utrpěli před třemi roky debakl 7:2 a především to, že v žádné z předchozích tří druholigových sezón se nedařilo Frýdku na začátku sezóny tak jako letos. Zatímco 14 bodů dosáhl Frýdek vždy mezi 17. až 19.kolem, letos mu na to stačila polovina utkání a podařilo se mu to už v 9.kole.

To vše dokazuje, že tři body ve frýdecké sportovní hale budou velmi drahé. Na pomyslné "cenovce" je uvedeno : velké nasazení, bezchybná a chytrá hra jak v obraně, tak v útoku. Hodně bude záležet také na výkonu obou brankářů, na nichž je postaven velký podíl úspěchů obou týmů. Bude mít Meo v sobotu s sebou dostatek prostředků na jejich zisk? V žádném případě se totiž nedá počítat s tím, že by byly ve frýdecké sportovní hale nabízeny v nějaké "akci".

O sestavě Frýdku-Místku jsme si povídali na počátku týdne, k naší sestavě uvedeme to, že kromě dlouhodobě zraněného Pavla Hanáka bude Zubrům stále chybět i Marek Ditrich a Daniel Matušenko. Ostatní hráče bychom snad měli na ledě vidět.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Frýdek-Místek: Láníček - Ovšák, Kudláček, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Kraft, Rozum, Krutil, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Tomis,Kanko, Gajda, Kelner, Slovák, Kopún, Hamhalter.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Sklenář - Goiš, Sedlák, Sprušil - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Vaněk - Kundrátek, Brada.