Zubři se střetnou se Slavií. Přidají desátou výhru v řadě ve vzájemných zápasech?

P ř e r o v – Hokejisté Přerova v 16. kole Chance ligy mohou prodloužit sérii výher na tři zápasy. Poté, co naplno bodovali proti Kolínu i na ledě Znojma, narazí na domácí půdě na pražskou Slavii. Červenobílé v prvoligových duelech porazili devětkrát za sebou, naposledy na ně nestačili v září roku 2020. Středeční utkání začne v 18 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit v online systému
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
středa 25.10. 18:00
ZS Přerov

Navzdory úspěšné sérii Zubři Slavii zápas co zápas nedrtí. Proti celku z Vršovic často rozhodli v posledních minutách základní hrací doby, případně v prodloužení nebo během samostatných nájezdů. V minulé sezoně druhé nejvyšší soutěže Pražany doma zdolali 3:2 po samostatných nájezdech a 2:0, v Edenu pak zvítězili 3:0 a 3:1. V prvním vzájemném duelu probíhajícího ročníku měli Přerované nemalou porci štěstí. Za stavu 1:1 v prodloužení přežili slávistický protiútok i trestné střílení, druhý bod jim následně vystřelil jejich nejproduktivnější hráč David Březina.

Sešívaní figurují pět příček za Zubry

Slavia se v prvoligové tabulce nachází pod Hanáky – na 12. místě. Ale pozor! Odpadlíkem rozhodně není. Třeba v posledním utkání doma prohrála se Vsetínem těsně 2:3, přičemž ve třetí třetině za nepříznivého stavu přestřílela Valachy 10:1. Kanadské bodování sešívaných vede útočník Tomáš Knotek, jenž během patnácti startů zaznamenal shodně sedm gólů i asistencí. Na branky soupeřů zároveň vyslal druhý nejvyšší počet střel, více se v této statistice činí pouze Robin Všetečka (49 pokusů, 4+5).

Před soubojem se Vsetínem slávisté 1:3 podlehli Litoměřicím a stejným poměrem si dokázali poradit s Kolínem. Jejich branku dosud nejčastěji hájil teprve osmnáctiletý Tomáš Volevecký, který v devíti zápasech s úspěšností zákroků 92,86 % pomohl ke čtyřem výhrám a jednou udržel čisté konto. Svěřenci hlavního trenéra Daniela Tvrzníka mohou využít i služeb extraligových gólmanů Šimona Zajíčka (Litvínov) a Jana Růžičky (Mladá Boleslav), který chytal také ve druhé polovině září proti Přerovu.