Zaútočí v zápase s Frýdkem Zubři na vedoucí trojici?

P ř e r o v - Máme za sebou první hanácké derby letošní druhé ligy, které se hrálo v Prostějově a díky velmi příznivému výsledku se Zubři dostali v tabulce konečně do míst, kde bychom je chtěli vídat celou sezónu, tedy do horní poloviny tabulky. Ani v dalším zápase si však co se týče náročnosti zápasu příliš neodpočinou. HC Frýdek-Místek, který bude jejich dalším soupeřem je totiž aktuálně jejich sousedem v tabulce, který dosáhl zatím stejného počtu bodů jako oni. I když hrál na rozdíl od Zubrů doma už dva zápasy, nejvíce překvapil právě v tom jediném venkovním, v němž zaskočil domácí Opavu a odvezl si nečekaně dva body. Navštivme proto všichni společně ve středu 3.října 2012 v 18.00 hod Meoarénu a pomozme Zubrům svými hlasivkami k zisku potřebných bodů!
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
středa 3.10. 18:00

HC Frýdek-Místek sice mezi hlavní favority soutěže nepatří, Zubři si však nesmí v žádném případě dovolit soupeře podcenit. Vůbec nic nemusí znamenat ani prozatím jednoznačná statistika vzájemných zápasů na domácím ledě. Zde hráli Zubři s Frýdkem-Místkem za poslední tři roky, co hrají po pěti letech znovu stejnou soutěž, pětkrát a byli prozatím stoprocentně úspěšní se skóre 23:10 pro Meo. To se však našim soupeřům příliš nedařilo a dlouhodobě "okupovali" příčky spodní půle tabulky. Letos se jim však vstup celkem vydařil, po třech kolech mají v tabulce stejný počet bodů jako Zubři, tedy 5 a aktuálně uzavírají horní polovinu tabulky, což znamená, že jim v ní patří 5. místo. V soutěži mají zatím vyrovnané skóre 11:11. Týmu zvedla výrazně sebevědomí i jeho loňská účast ve čtvrtfinále play off, v němž vypadl s pozdějším vítězem play-off skupiny Východ Havířovem 0:3 na zápasy. A stejný cíl si klub vytýčil i pro letošní sezónu.

Oproti Zubrům již sice Frýdečtí hráli doma dva zápasy a tudíž mají v tabulce pravdy 1 záporný bod, ale ve všech třech ukázali svou nebezpečnost. V prvním kole s loňským finalistou Karvinou sice prohráli doma 4:6, ale ještě ve druhé třetině vedli o dva góly 3:1 a Karviná měla s jejich hrou veliké potíže. Nejvíce však překvapili venku v Opavě. Přijeli do ní s cílem bránit a hrát na brejky. Jejich taktika se jim skutečně vyplatila. Vynikající výkon podal strážce jejich svatyně brankář Láníček, na nějž Opavští nemohli dlouho najít recept. Naopak na druhé straně zaskočily Opavu dvě podařené akce frýdeckého Petra Škatuly a hosté se v 1. třetině ujali vedení 0:2. Třebaže domácí byli většinu utkání lepším mužstvem, byli nakonec rádi i za remízu. Byli to totiž oni, kdo musel nakonec v posledních 10 minutách dotahovat jednobrankové vedení Frýdku-Místku, který hrál s velkým nasazením. A nájezdy rozhodla opět hlavní hvězda utkání Petr Škatula, který se v nich jako jediný dokázal prosadit. Bojovnost týmu byla výrazně zřetelná i v poslední třetině zápasu 3. kola Frýdku-Místku s Valašským Meziříčím. Tam sice mužstvo od řeky Ostravice zachránilo zisk plného počtu bodů až 80 sekund před koncem, ale velké nasazení a touha po vítězství jim také přinesla úspěch.

Dá se očekávat, že s podobnou taktikou jako v Opavě přijedou Frýdečtí i do Meoarény. Jejich nový trenér Jan Vavrečka, jemuž bude pomáhat loňský kormidelník týmu Radim Nečas, bude samozřejmě spoléhat na vynikající výkony brankářské jedničky týmu Michala Láníčka, jehož kvality dobře známe z jeho několikaletého působení v Přerově. Svého stabilního náhradníka však zatím nemá. Obranné řady doznaly oproti minulé sezóně určité změny, z týmu odešel například Ondřej Podešva, jeho místo však nahradil další zkušený obránce Milan Ovšák (0+1). Pomáhat mu budou vzadu například loni nejlepší frýdecký obránce Milan Gajda (0+0) nebo Jan Kudláček (0+0). V útoku naše středeční soupeře určitě nejvíce mrzí návrat loni nejlepšího frýdeckého útočníka Martina Kabeláče do Nového Jičína nebo odchod Martina Diviše. I za ně však našli frýdečtí ekvivalentní náhrady - dlouholetého hráče Orlové Daniela Krafta (0+0) nebo Romana Kelnera (1+0). Útok se může i letos opřít o další kvalitní hráče Petra Rozuma (0+1), Ondřeje Sluštíka (1+2) či Petra Hrubého (0+1). Na počátku soutěže se ve velmi dobrém světle představuje obzvláště pětka Jaromír Gogolka (2+2) - Petr Škatula (5+1) - Jakub Mach (1+4), která zazářila zvláště ve druhém kole v Opavě.

Podle vyjádření trenéra Zubrů Pavla Sedláka bude Zubrům ve středu ze základní sestavy, která nastoupila v Prostějově, chybět pouze nemocný obránce Tomáš Vlček. Na jeho postu ho zastoupí Petr Drábek.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek; Ferenc, Vlček; Osina, Sklenář V.; Drábek - Sedlák, Málek, Goiš - Brančík, Ditrich, Sakrajda - Kundrátek, Sprušil, Kolář - Brada, Vaněk

HC Frýdek-Místek: Láníček - Ovšák, Gajda, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Kudláček, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, J.Slovák, Kraft, J.Sluštík, O.Sluštík, P.Slovák, Mach, Škatula, Gogolka, Kocurek