Výkon týmu jde nahoru, těšilo po utkání kouče Oslizla

K r o m ě ř í ž – Na třetí pokus už to přerovských hokejistům konečně vyšlo. Zubři včera na zimním stadionu v Kroměříži přivítali v rámci přípravy mužstvo Valašského Meziříčí a po remíze 3:3 v normální hrací době si v nájezdech vybojovali premiérové vítězství. Zápas se hrál v hodně vysokém tempu a divákům se rozhodně musel líbit. „Hráli jsme proti velice kvalitnímu soupeři, který má výborně složený kádr. Výkon našeho týmu jde ale nahoru,“ hlásil po zápase trenér Lubomír Oslizlo.
Přerovští Zubři po dvou nevydařených zápasech s Opavou si v přípravě konečně připsali vítězství. Zápas proti Bobrům z Valašského Meziříčí se hrál od první minuty v hodně vysokém tempu. Na obou týmech bylo vidět, že přípravu berou velmi poctivě a chtějí zvítězit. "Hráli jsme proti velice kvalitnímu soupeři, který má výborně složený kádr a navíc se snaží ještě tým posílit,“ vysekl přerovský trenér Oslizlo poklonu mužstvu z Valašského Meziříčí.

Bobři už do včerejšího zápasu proti Zubrům nasadili i dva své největší klenoty, útočníky Šebestu a Sochorka, kteří na předchozí utkání ve Vsetíně dostali volno. Do střelecké listiny se sice nezapsal ani jeden, ale oba dva nakonec pro své spoluhráče připravili dvě gólové situace. “Ti dva jsou velice nebezpeční v útoku. My jsme sice některé obranné herní situace na tréninku ještě nezkoušeli, ale já myslím, že to kluci dnes zvládli,“ tvrdil po utkání kouč Zubrů.

Přerovští hráči se sice během první třetiny dostali pod tlak, ale nakonec jako první skórovali. Navíc na začátku druhé třetiny se ujala parádní rána obránce Paly a vedení Zubrů už bylo dvoubrankové. A právě ztráta nadějného vedení může přerovské hráče asi nejvíc mrzet. ”To byla velká škoda, protože jsme měli zápas rozehraný dobře. Hned po druhém gólu jsme ale ztratili puk ve středním pásmu a soupeř z dorážky snížil. Z další, podobné situace potom dokonce vyrovnal. To byly takové špatné góly,“ zlobil se lodivod přerovského týmu.

Od druhé třetiny se také hra ledě pořádně přiostřila a trestoměřiči se na obou stranách rozhodně nenudili. Vše vyvrcholilo ve 48. minutě, kdy se po jedné z šarvátek za přerovskou brankou musel předčasně do kabin poroučet zkušený hostující útočník Petr Dvořák. “Zápas byl díky tomu častému vylučování hodně rozhozený. Výkon našeho týmu jde ale nahoru,“ komentoval zlepšení celé hry přerovský trenér Lubomír Oslizlo, který dnes v týmu přivítal dva nové hráče z Olomouce, obránce Robina Staňka a útočníka Radka Meidla.

Celé utkání také přineslo na přerovské straně jeden slavnostnější okamžik. Skóre totiž v 15. minutě otevřel junior Radek Holík, pro kterého to byla vůbec první přesná trefa v seniorském týmu. A gólové zakončení přímo do šibenice branky Bobrů bylo skutečně výstavní. “Jsem moc rád, že mi to tam spadlo. Hlavně bylo důležité, že se nám podařilo využít nějaké šance a také herní kombinace celého týmu už byla dnes lepší,“ řekl po utkání útočník Radek Holík, který patří k velkým tahounům přerovské juniorky.

Dres prvního týmu Přerova už oblékl v loňské sezóně, kdy se Zubři trápili s obrovskou marodkou a zahrál si i minulé přípravné utkání v Opavě. Bude jeho anabáze v A-týmu Zubrů pokračovat i nadále? "To záleží na trenérech, jestli mě budou dál chtít. Pro mě je ale hlavní juniorka," dodává Radek Holík, střelec úvodní branky zápasu proti Bobrům.