Potvrdí Zubři ve středu ve Frýdku vedení v tabulce?

P ř e r o v - Hanáckým derby sice Zubrům skončila čtyřzápasová série s týmy horní půle tabulky, ale nevydechnou si zdaleka ani nyní. Ve středu je totiž čeká velmi nepříjemný tým HC Frýdek-Místek, který patří do přehuštěného středu tabulky, kde se všechny týmy ještě budou muset o účast v play-off velmi silně poprat. A zvláště tým od řeky Ostravice bude dopředu hnán skutečností, že je to aktuálně právě on, který drží nepříjemného "Černého Petra" v ruce, protože si v průběhu ledna prošel pětizápasovou krizí bez vítězství. V minulém kole však vyprovodil Bobry na jejich ledě dvouciferným debaklem a že pro účast v play-off udělá vše, bude jistě svým fanouškům chtít předvést i doma proti Přerovu ve středu 30.1.2013 v 18.00 hodin. Nenechme v tom tedy Zubry samé!
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
středa 30.1. 18:00

Přetahovaná o první místo mezi Havířovem a Zubry začíná nabírat na síle a aktuálně na něm "panují" opět Zubři. Jejich jednobodové vedení by však bylo potřeba nějakým způsobem pojistit. Před sebou mají nyní trojici týmů ze středu tabulky, jenže tam je "extrémně přehuštěno" již více než půlku sezóny a všechny "dusící se" celky potřebují nutně každý bod. A zvláště náš středeční soupeř z Frýdku-Místku. Ten je totiž aktuálně se 49 body, skórem 120:147 a 5 zápornými body v tabulce pravdy, v té hlavní až na nelichotivém 9. místě, které velmi pálí a jako prvnímu celku soutěže ukončí už za tři týdny sezónu. Na postupové osmé místo do play-off mu však schází jediný bod a na umístění v horní půli tabulky, kde mu jedno místo ještě na počátku ledna patřilo, mu chybí bodů pouze pět. V lednu se mu sice příliš nedařilo, až do minulé soboty pět zápasů za sebou nevyhrál, stejný počet zápasů za sebou se neradoval z vítězství ani doma, v sobotu však zcela suverénním způsobem porazil beznadějně poslední Bobry na jejich ledě debaklem 1:10 a výrazně si zvýšil do posledních bojů o play-off sebevědomí.

A Frýdek-Místek dokázal letos potrápit takřka všechny celky, Zubry nevyjímaje. Ti se s nimi díky vloženým kolům střetli v tomto ročníku už pětkrát. Poprvé si 3.10.2012 po žalostné koncovce Zubrů odvezl Frýdek z MEO Arény domů dokonce všechny tři body za výhru 1:2, o tři týdny později už bylo Meo ve vloženém dvoukole sousedů v tabulce úspěšnější. 24.10.2012 v MEO Aréně celkem s přehledem porazilo Frýdek 6:3, nepříznivý vývoj ale měla o tři dny později první třetina odvetného utkání ve Frýdku, po níž domácí tým vedl 4:2. Zvýšenou snahou ve zbývajících třetinách však Zubři stačili zápas nejen celkem rychle otočit, ale ještě i velkým rozdílem vyhrát 4:10. Ještě dramatičtější průběh měl i další zápas ve frýdecké sportovní hale o čtrnáct dnů později. Tehdy na počátku 3.třetiny domácí tým vedl 4:1, ale Zubři ještě stačili vyrovnat a v prodloužení rozhodnout o svém vítězství 4:5 pp. Napětí nepostrádal ani zatím poslední zápas ,který se hrál v MEO Aréně 19.12.2012. V něm frýdečtí opět dlouho o gól vedli a Zubři vše zachraňovali až dvěma slepenými góly v posledních minutách utkání. Ty jim zajistily těsnou výhru 3:2.

Letošní frýdecký celek vede trenér Jan Vavrečka za asistence loňského kormidelníka týmu Radima Nečase. Frýdeckou jedničkou mezi třemi tyčemi je Michal Láníček, posledních 80 minut však chytal za Frýdek jeden z náhradníků Daniel Chvostek. Jednoznačně nejlepším obráncem domácích je Milan Ovšák, mající zkušenosti z 1.ligy, jehož bilanci v kanadském bodování (4+23) mu závidí nejeden útočník. Obrannou hráz dále výrazně vyztužijí například Jakub Teper (2+8), Michal Krutil (2+8) nebo Milan Gajda (4+4). V útoku tým oproti první půli soutěže mírně oslabil, protože do Havířova odešel zkušený Petr Kanko, z Karviné do něj přišel po Novém roce američan Brandon Conratto. Nejvýraznějšími postavami útoku jsou aktuálně Ondřej Sluštík (7+16), Petr Škatula (14+6) a Jaromír Gogolka (10+9), může se ale opřít i další kvalitní hráče jako například Petra Slováka (11+5), Romana Kelnera (8+8), Petra Hrubého (9+6) či Petra Rozuma (2+13).

Do sestavy Zubrů se již ve středu vrátí Pavel Hanák, ostatní hráče chybějící v minulých zápasech, budou Zubři postrádat i ve Frýdku-Místku.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Frýdek-Místek: Chvostek - Gajda, Teper, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Šimkovič, Gogolka, O.Sluštík, Škatula, P.Slovák, Rozum, Kopún, Suchý, J.Slovák, Balčík, Štubňa

HC ZUBR Přerov: Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Málek, Brančík, Ditrich, Kundrátek, Sakrajda, Sprušil, Blinka, Vaněk, Kolář.

Rozhodčí

ŠUTARA Václav (Havířov) - VENGŘÍN Michal (Ostrava), ZÁVISKÝ Tomáš (Březová)