Na hokej netradičně v úterý, boj s Frýdkem otevře druhou čtvrtinu základní části

P ř e r o v – Sobotní 11. kolo zakončilo první čtvrtinu základní části, na kterou bleskově naváže druhá. Její start je naplánován na den státního svátku, proto se mantinely v MEO Aréně rozduní netradičně už v úterý. První odvetou bude duel s Frýdkem-Místkem, který se překvapivě krčí na dně tabulky. Utkání začíná v 17:00 a bude zase na dlouhých čtrnáct dní jediným, jenž Zubři odehrají doma.
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
úterý 28.10. 17:00

Frýdecký tým je nyní v hodně tíživé situaci. Stěhování do nové haly Polárka se totiž protahuje a je jasné, že původní termín, kterým byl začátek listopadu, se dodržet určitě nepodaří. Hokejisté tak hrají zápasy v Novém Jičíně a trénují po okolních stadionech. Dalším problémem jsou výsledky, proto došlo k trenérské rošádě. Místo dvojice Radim Nečas – Jaroslav Havlík se ujali týmu Miroslav Kameník a Martin Kurajský.
Poslední zápasy soupeřů

Technika Brno – Přerov
3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Branky: 48. Havíř (Látal, Jurča), 58. Pargač (Čtvrtníček, Klimeš), 63. Štindl (Klimeš) – 35. Dostálek (Popelka, Goiš), 41. Goiš (Popelka, Dostálek)

Frýdek-Místek – Hodonín
5:4 pp (1:1, 1:0, 2:3 – 1:0)

Branky: 6. Lipina (Samiec), 27. Lipina (Zedník, Stránský), 44. Mach (Slovák), 53. Mach (Stránský, Samiec), 61. Lipina (Samiec, Teper) – 2. Kuba (Jurásek), 43. Kučera (Pokorný), 44. Kučera (Zapletal), 60. Kuba (Nedvěd, Sajdl)

Deset zápasů a zatím žádná výhra za tři body – to je současná bilance úterního soupeře Zubrů. Dosavadních šest bodů získal za vítězství v prodloužení nad ValMezem a Hodonínem, na nájezdy pak uspěl v Porubě. “Čeká nás nepříjemný soupeř, který se po horším vstupu do ligy chce zvednout. Nesmíme proto v žádném případě nic podcenit. Na zápas se všichni musíme důkladně připravit,“ velí hlavní kouč Petr Dočkal.

Zubři o víkendu pomýšleli na posun vzhůru, jenže ten jim na Technice utekl. Ani vedení o dva góly nestačilo, pokažený závěr postavil přerovský tým do role poraženého. Doma proto budou Přerované bojovat o nápravu a po nedávné výhře 2:0, chtějí Frýdek zdolat i podruhé. “Chceme navázat na poslední bojovné výkony a ještě více eliminovat chyby. V domácím prostředí s podporou našich fanoušků musíme uhrát tři body,“ pověděl Dočkal k zápasu.

Frýdek-Místek prozatím nastřílel 21 gólů, což je nejméně z ligového pelotonu. Zubři s počtem gólů 25 na tom však nejsou o mnoho lépe. V hodně vyrovnané tabulce produktivity vede útočník David Samiec (4+0), kterého následují Pavel Zedník (2+2), Jakub Mach (1+3), Vít Stránský (1+2), bouřlivák Marek Ivan (1+1) či zkušený Petr Lipina (1+1).

V obraně se zatím jako jediní střelecky prosadili Tomáš Jindřich (1+1) a Michal Krutil (1+0). Tradiční postavou v obraně je Ondřej Podešva (0+1) a zmínit je třeba i mladé beky Davida Čintalu (0+0) nebo Vojtěcha Černína (0+0). Nejvíce odchytaných minut má brankář Andreas Kubáň, kterého v některých zápasech nahrazuje Daniel Chvostek.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek, Šebek, Procházka, Kratochvíl, Málek, Kolář, Kratochvil, Sakrajda, Sedlák, Školoud

HC Frýdek-Místek: Kubáň (Chvostek) – Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černín, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Slovák, Sluštík, Mach, Mamula, Vacula, Christov, Kopún, Suchý

Rozhodčí

Dle delegace Českého svazu ledního hokeje bude utkání řídit trojice rozhodčích:
Radim Slavka (Břeclav) – Ing. Petr Matěj (Olomouc), Drahomír Vožda (Olomouc)

On-line přenos

Utkání HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com