Musíme makat naplno celý zápas, tvrdí Radomír Pala

P ř e r o v – Druhý zápas letošní sezóny na domácím stadionu se týmu přerovských hokejistů nevydařil. Soupeř z Orlové si domů odvezl všechny body, i když Přerov byl v posledních vteřinách dramatického závěru velmi blízko smazání čtyřbrankové ztráty. Vyšší rychlostní stupeň však Zubři zařadili pozdě a vyrovnání se už bohužel nedočkali. „Musíme makat naplno celý zápas, jinak dobré výsledky neuděláme,“ tvrdil zklamaně po prohraném zápase obránce Radomír Pala.
Přerovští Zubři chtěli v utkání s lídrem tabulky navázat na předchozí vítězný zápas se Vsetínem. Soupeř ale od první minuty vsadil na velmi útočnou hru, které domácí obrana v čele s brankářem Tihlářem neodolala. Po sedmi minutách svítilo na tabuli skóre 0:2 a hráči Orlové se dostali do ještě větší herní pohody. “Toho začátku zápasu byla hodně velká škoda. Dostali jsme tam dva poměrně rychlé góly a proti tak silnému soupeři se skóre pak velice těžko obrací,“ hodnotil obránce Radomír Pala začátek zápasu, který Zubrům vůbec nevyšel.

Diváci se poté dalších gólů dlouho nemohli dočkat, vše ale změnilo v závěru druhé třetiny, kdy padly další dva. Bohužel však znovu do přerovské sítě. Čtvrtou a zřejmě zlomovou branku navíc Zubři inkasovali současně se sirénou. “Poslední dvě minuty druhé třetiny podle mě rozhodly celý zápas. Dostali jsme tam další dva góly do kabiny a už to pak bylo hodně těžké,“ uvedl Pala. Po druhé části hry a pohledu na skóre 0:4 už možná někteří diváci začali přemýšlet o předčasném odchodu ze stadionu, to ale netušili, že se ještě přerovští hokejisté postarají o velké závěrečné drama.

A vše začal právě obránce Radomír Pala, který necelých osm minut před koncem konečně překonal do té doby velmi jistě chytajícího brankáře Šafránka. “Bylo to po přečíslení dvou na jednoho, když jsme puk vybojovali u mantinelu. Erik Kohút mi to krásně nachystal před branku a já už jsem pohodlně dával skoro do prázdné,“ popsal tvrdý přerovský bek svoji branku, která celý tým nastartovala k závěrečné stíhací jízdě.

Ta ale nakonec k velké smůle bohužel nevedla do úspěšného cíle. Zubrům se podařilo snížit skóre z 0:4 na 3:4, ale v posledních vteřinách při závaru před orlovskou brankou jim chybělo snad kousek hokejového štěstíčka, aby neposedný puk někdo z hráčů dorazil do branky. Třetí třetina tak Orlové v Přerově opět nevyšla, ale na vítězství jí to tentokrát stačilo. “Tím závěrem jsme si dokázali, že můžeme hrát s každým. Zápas jsme končili ve velkém tlaku a přesně tak musíme začít další utkání v Uničově. Musíme makat naplno celý zápas, jinak dobré výsledky neuděláme,“ dívá se Pala směrem k dalším ligovým zápasům.