Lubomír Václavíček: Při hře pět na pět jsme byli lepší

V s e t í n – Čtvrtfinálová série Přerova se Vsetínem je po dvou zápasech vyrovnaná a zřejmě míří k hodně dramatickému vyvrcholení. Oba týmy dokázaly využít domácí prostředí a v neděli tak budou opět na tahu přerovští Zubři, kteří přivítají soupeře v Maxi-Tip Aréně. Utkání na Lapači se hrálo podle očekávání hodně tvrdě, o čemž svědčí celkový počet pětadvaceti menších trestů. Ve velmi bouřlivé atmosféře se nakonec z těsného vítězství 2:1 radovali Valaši, kteří šli během druhé třetiny do vedení a na vyrovnávací gól Zubrů dokázali rychle odpovědět. Přerov však soupeři mnohokrát před jeho brankou pořádně zatopil a patřila mu z velké části třetí třetina, ve které domácí několikrát odolávali s obrovským štěstím. Jak viděl utkání Lubomír Václavíček, asistent hlavního kouče Oslizla?
Začátek zápasu určitě nebyl příjemný. Řada oslabení stála hráče asi hodně sil, souhlasíte?
Samozřejmě, ten začátek zápasu nás opravdu stál hodně sil. Nějaké fauly tam určitě byly, ale rozhodně si myslím, že některé zákroky rozhodčí vůbec pískat nemusel. Hráli jsme v první třetině šestkrát v oslabení, určitě bylo dobré, že jsme je dokázali přežít, ale síly ubývaly. Vsetín se díky těm přesilovkám dostal do takové herní pohody a rytmu.

Určitě Vás hodně mrzí ten druhý gól Vsetína, který padl rychle po vyrovnání, je to tak?
To mrzí hodně a je to škoda. Byla velká chyba, že kluci nestříleli a tři útočníci nám tam propadli. Navíc obránce Petr Pavlas šel ze střídačky taky hned dopředu, takže domácí ujeli a inkasovali jsme. Byla to škoda, protože ten druhý gól vlastně celé utkání rozhodl.

Ve třetí třetině bylo vidět, že kluci hodně chtějí vyrovnat, ale vsetínskou branku jste dobývali marně, proč to nešlo?
Pokud jsme hráli v pěti, tak jsme byli po celý zápas lepší než Vsetín. Ve druhé třetině jsme se ale dopustili několika chyb, kdy nás soupeř dokázal přečíslit z brejku. Pokud se ale hrálo pět na pět, tak jsme hráli lépe než domácí. Je škoda, že ty hlavní šance během zápasu se nám nedařilo proměňovat. Brankář Plšek chytal dobře a i to štěstí mu celkem přálo.

Během zápasu odstoupil ze hry útočník Martin Kotásek, jak to s ním vypadá?
Martin Kotásek dostal ve druhé třetině nepříjemně pukem do prstu a má ten jeho kloub celý nateklý. Jestli bude schopný nastoupit v neděli do třetího zápasu, to se ukáže až zítra.

Jaký je to pocit, hrát téměř celou základní část bez vážnějších zranění a nyní je po dvou zápasech v play off trojice zkušených útočníků mimo hru?
Už jsme si na to celkem zvykli, protože v loňské sezóně jsme se takovými problémy trápili skoro pořád. To jsme měli několik hráčů zraněných dlouhodobě. Samozřejmě, že v play off se do toho zápasu jde tvrději, než v základní části a bohužel zranění k tomu patří. Musíme se s takovou situací prostě vyrovnat. Jde vidět, že dobré zápasy se dají odehrát i s hráči, kteří ty zraněné nahradili. Hlavně se musíme pokusit v tomto čtvrtfinále přejít přes Vsetín. Někteří hráči by se pak zase mohli vrátit do sestavy a pojede se dál. Rozhodně jsme čekali, že tato série nebude jednoduchá. Musíme to prostě zvládnout.

Série je určitě hodně vyčerpávající, tým znovu čeká jen jeden den volna a v neděli se hraje třetí utkání.
Tak to prostě v play off bývá. Ve Vsetíně nám do zápasu naskočili někteří noví hráči a jejich výkon byl dobrý. Pokud v neděli doma opět podáme stoprocentní výkon, tak bychom určitě měli vyhrát. Hokej se hraje na góly, ve Vsetíně prohrál lepší mančaft. Uvidíme, co bude v neděli. Chce to zopakovat výkon, který jsme předvedli tady ve Vsetíně a dát z šancí nějaké góly.