Krátký výpadek nám vždycky zápas pokazí, říká Václavíček

K a r v i n á – Letošní play-off se velkou rychlostí posouvá kupředu a s přibývajícími zápasy vše začíná houstnout. U Zubrů jsou výsledky zatím jako na houpačce, kdy po domácích výhrách vždy přijde venkovní porážka. Ani včerejší podvečer, který přinesl třetí utkání na ledě Karviné, bohužel tento výsledkový trend nezlomil. Přerov znovu venku padl a jediná porážka jej v této chvíli dělí od konce sezóny. Na to ale Zubři v žádném případě myslet nechtějí, tým Olejářů ještě hodlají pořádně potrápit a pokusit se proklouznout do kýženého finále. Po utkání jsme si povídali tentokrát s Lubomírem Václavíčkem, který zhodnotil další nevydařený zápas v Karviné ze své pozice asistenta hlavního trenéra.
I podruhé se z Karviné během semifinále play-off bohužel vracíte s prázdnou. Jak tedy zápas hodnotíte?
Je fakt, že jsme velmi rychle prohrávali, protože jsme nebyli nachystaní na první střídání, ale potom jsme se do zápasu dostali a měli ho dobře rozehraný. Ve druhé třetině přišly tři naše fauly, takže jsme byli pod tlakem. Navíc kluci udělali hrubou chybu, po které Karviná ze situace dvou na jednoho vyrovnala. Ve třetí třetině jsme po nedůslednostech dovolili domácím zvýšit na 4:2. Ten čtvrtý gól byl vlastní, tam jsme si to sami tečovali pod horní tyčku. Ještě jsme v závěru snížili a zkoušeli power play, jenže přišla špatná nahrávka a soupeř to do prázdné rozhodl.

Zápasy v Karviné jsou pro Vás už hodně nepříjemné. Vždycky se držíte, ale nakonec to na výhru nestačí, je to tak?
S tím musím souhlasit. V Karviné máme zápasy pořád stejné. Hrajeme slušně, ale potom nám krátký výpadek vždy všechno pokazí. Pět až osm minut máme vždy hodně špatných. Pokud dojde na pátý zápas v Karviné, tak si na toto budeme muset dát pozor.

Co říct k závěru zápasu, kdy jste místo tlaku hodně přísně pykali na trestné?
Tam Marek Ivan předvedl další z kvalitních hereckých výkonů. Rozhodčí Jeřábek zapískal, že tam byl zásah holí od Brančíka, i když ten se ho vůbec ani nedotkl. Neměl vůbec žádné zranění a hned pokračoval dál ve hře. Je to škoda, sice jsme zrovna dohrávali oslabení, ale tento moment nás trochu zabrzdil, protože bylo pět minut do konce.

Čím to je, že doma vyhráváte pravidelně, ale venku sérii porážek zatím nedokážete zlomit?
Asi je to kvůli té naší slabší chvilce, kterou míváme venku pravidelně. Jak už jsem říkal, v Karviné jsme to včera měli dobře rozehrané. Na domácích bylo vidět, že také už toho mají plné zuby, ale bohužel za ten chvilkový výpadek jsme vždycky rychle potrestaní. Snad vyhrajeme venku co nejdříve. Třeba v tom pátém rozhodujícím utkání.

Porážka určitě mrzí o to víc, že jste v Karviné díky fanouškům v podstatě jako doma.
Atmosféru nám udělali skvělou, za což jim všichni moc děkujeme. Byli bychom všichni ale spokojenější, kdyby se ten zápas podařilo zvládnout.

Čtvrtý zápas budete hrát v pondělí doma a už si nemůžete dovolit zaváhat. S čím do něj půjdete?
Už není moc co na soupeře vymýšlet. Musíme si přes neděli trochu odpočinout a ten čtvrtý zápas odmakat. Bude to samozřejmě zase hodně těžké, protože máme v nohách další zápas, ale budeme chtít vyhrát a pokusit se už konečně zlomit ty venkovní neúspěchy ve středu v Karviné.