Druhou půli základní části odstartuje zápas s Frýdkem, napraví Zubři domácí porážku?

P ř e r o v – Středeční podvečer na pěti stadionech zkompletoval první polovinu základní části, na kterou bez přestávky hned naváže ta druhá. Už v sobotu tak Zubry čeká další klání, tentokrát v Českém Těšíně, kde bude od 17:00 jejich protivníkem Frýdek-Místek. Dokáže se přerovský tým oklepat z porážky s Technikou Brno a před velkou domácí sérií se naladit znovu na vítěznou vlnu?
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
sobota 6.12. 17:00

Start druhé poloviny základní části svede do boje Přerov a Frýdek-Místek. Soupeř stále ještě nemůže využít domácí stadion Polárka, který má být slavnostně otevřen v půli prosince, proto se utkání opět odehraje na neutrálním kolbišti. Místo Nového Jičína, kde Zubři pouť soutěží v září začali, však tentokrát pojedou až do Českého Těšína.

Tam je čeká aktuálně devátý a hodně nevyzpytatelný soupeř, který se snaží v tabulce uniknout spodním příčkám. Svěřenci kouče Miroslava Kameníka měli ve středu volno, předtím však plně bodovali v Hodoníně a jistě si budou chtít znovu polepšit. Přerov v úvodním utkání porazil Frýdek 2:0, doma však prohrál 3:4, protože nezvládl dvě třetiny a zlepšená třetí už k bodům nevedla.
Poslední zápasy soupeřů

Hodonín – Frýdek-Místek
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Branky: 25. Tomi (Piskoř, Zezula), 26. Jurásek (Peš) – 4. Stránský (Černin), 29. Stránský (Krutil), 31. Sluštík O. (Mamula), 39. Samiec (Lipina, Teper), 60. Zedník (Teper)

Přerov – Technika Brno
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 12. Kolář (Dostálek, Kratochvíl M) – 46. Štindl (Benýšek, Bustin), 57. Jurča (Havíř, Štindl)

Navíc Zubři doma zaváhali i v posledním kole, když podlehli Technice 1:2. Jejich náskok v čele tabulky se tak před Vsetínem a Brnem smrskl na bod. “Rozhodně nechceme znovu prohrát. Bude to s Frýdkem těžký boj, protože se postupně zvedá, ale my musíme udělat maximum pro to, abychom uspěli, nejlépe za tři body. Hráče jsme nabádali, aby byli před bránou mnohem víc důrazní v koncovce. To nám teď doma s Technikou Brno chybělo. Věříme, že se nám utkání v sobotu podaří,“ řekl hlavní trenér Petr Dočkal.

Frýdeckému týmu vládne zkušený útočník Petr Lipina (11+6), který je s velkou převahou nejlepším střelcem. Stejný počet bodů má i David Samiec (5+12), ten zase góly nejčastěji svými nahrávkami připravuje. Na dalších příčkách mezi útočníky jsou pak Vít Stránský (6+7), Pavel Zedník (4+7) nebo mladý Jakub Mach (5+4).

V obraně letos vyniká Jakub Teper (5+9). Až za velkou bodovou propastí nalezneme další beky Michala Krutila (2+1), Vojtěcha Černína (1+2) či Tomáš Jindřicha (1+1). Nejvíce zápasů má odchytáno brankář Andreas Kubáň, který však minulý týden v Hodoníně chyběl. Do klece se tak postavil třinecký junior Miroslav Svoboda. Záda mu kryl Ondřej Horváth.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Frýdek-Místek: Svoboda (Horváth) – Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černin, Podešva – Lipina, Zedník, Stránský, Mach, Mamula, Prokop, Slovák, Sluštík, Gogolka, Heider, Jonáš, Mišenko

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Procházka, Dostálek – Blinka, Šebek, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Sakrajda, Školoud, Kratochvíl Š.

Rozhodčí

Dle delegace Českého svazu ledního hokeje bude utkání řídit trojice rozhodčích:
Vojtěch Fiala (Havířov) – Tomáš Moravec (Ostrava), Vladimír Rožánek (Nový Jičín)

On-line přenos

Utkání HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com