Druhou čtvrtinu základní části otevře zápas s Třebíčí, urvou Zubři doma další výhru?

P ř e r o v – WSM liga se pomalu, ale jistě přehoupla do své další fáze. Teď ji čeká třináctikolové období, ve kterém se všechny týmy potkají na kolbištích svých soupeřů. Přerovští Zubři začínali sezónu venku na ledě Horácké Slavie z Třebíče, teď už ji však vyzvou doma. Zápas čtrnáctého kola začíná od 18 hodin v MEO Aréně, kde modrožlutí porazili favorizované Kladno i Jihlavu. Přijďte pomoct k další výhře!
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
středa 12.10. 18:00
MEO Arena Přerov

Hlavním cílem je letos na Vysočině nezopakovat propadák z minulé sezony, kdy stálice WSM ligy nakonec nepostoupila do vyřazovací fáze a skončila těsně pod předkolovými pozicemi. Na té samé příčce se nachází i teď, nicméně v mnohem vyrovnanější tabulce. Pátá Jihlava má na jedenáctou Třebíč náskok jen pěti bodů.

Začátek sezóny nebyl špatný. Třebíčští obrali Kladno venku (4:3sn) a hned na to i Slavii (5:2). V osmém kole ale přišel zlom a z šesti zápasů vytěžili jen pět bodů. Doma totiž Bílé hvězdy ztratily s Litoměřicemi (0:1p) a hned na to i s Mostem (2:3p). Vydřená výhra v Kadani (4:3) se vzpruhou nestala, když na Vysočinu přijel rabovat Frýdek-Místek (0:5) a neúspěch Horáků se pak psal také v Ústí (1:4).

Třebíči by aktuálně body bodly a minule je s Přerovem v prvním kole získaly. Ještě ve druhé třetině bylo skóre shodně 2:2, pár minut před koncem pak Zubři dotahovali v power play vedení domácích 4:3. Jan Zdráhal (3+4) ale zápas rozhodl pojistkou do prázdné na 5:3. Nejproduktivnější jsou dle očekávání forvardi Roman Erat (2+9), Richard Kristl (7+3) a Tomáš Havránek (1+7). Z beků pak nejvíc září právě Zdráhal.

Ve vyrovnané tabulce je teď třeba každého bodu. Polepší si znovu přerovský tým a naváže na výborná domácí střetnutí proti Kladnu a Jihlavě? “Třebíč hraje podobně, jako Jihlava. Má smrtící brejky, které si musíme pohlídat, stejně jako její přesilovky. Ty dělají Třebíč Třebíčí. My se musíme opět prezentovat důraznou hrou a se stoprocentní koncentrací udělat všechno pro to, abychom urvali vítězství za tři body,“ uvedl před středeční bitvou obránce Lukáš Chmelíř.

Poslední zápasy soupeřů

HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Dvořák (Zbořil), 42. Pšurný (Dostálek) – 7. Skořepa (Protasenja, Říha).

HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Loskot (Kloz, Vrdlovec), 32. Vrdlovec (Husák, Kloz), 52. Doležal, 56. Kloz (Vrdlovec, Loskot) – 34. Kristl (Erat, Dolníček).

Sestavy týmů v posledním utkání

HC ZUBR Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, T. Král, M. Kratochvíl – Ižacký, Dvořák

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, Čejka, F. Král, Koch, Schejbal – Kristl, Dolníček, Erat – Huňa, Havránek, Kusko – Paták, Milfait, Wasserbauer – Novák, Juráň, Přibyl

Online přenos

Utkání HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com.