Do derby s novým trenérem. Chance ligu po pauze Zubři znovu rozjedou s Prostějovem

P ř e r o v – Tradiční prosincová reprezentační přestávka je minulostí. Prvoligové dění přerušila opět na týden, to se však nyní znovu rozebíhá souboji 30. kola. Celkově jich přerovští hokejisté do konce roku 2023 stihnou odehrát ještě čtveřici a před sebou v ní mají šňůru zajímavých zápasů s nepříjemnými soupeři. První z nich do Přerova k pondělnímu utkání nebude absolvovat dlouhou cestu, přijede totiž regionální rival v podobě prostějovských Jestřábů. Třetí hanácké derby probíhající sezony startuje v 17:30 hodin.
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
pondělí 18.12. 17:30
ZS Přerov

Aktuální ligový ročník svedl proti sobě Přerov s Prostějovem už ve čtvrtém kole. Zubři v něm otočili skóre a poté dvakrát vedli. Když ale sahali po tříbodovém zisku, s vyrovnávací brankou na 3:3 přispěchal v poslední minutě Marek Račuk (5+14). V následném prodloužení ujel domácí obraně Vilém Burian (4+3), a tak výhru zapisovali červenobílí. Odveta z konce října hraná o 26 kilometrů západněji našla vítěze opět v pozici hostů. Zubři vedli díky Tomáši Doležalovi (6+8) už od čtvrté minuty a ve druhé třetině navýšil ještě kapitán Jiří Krisl (3+6). Prostějov si lámal zuby na houževnaté modrožluté obraně a zmohl se jen na jedinou trefu z hole Jana Veselého (12+6) šest minut před koncem.

Před Zubry měnil trenéra i Prostějov

Před důležitým regionálním derby měnil letos trenéra už i obdobně se trápící Zlín. Ten však Zubři úplně napodobit nechtějí. Atraktivní bitvu se Vsetínem sice tehdy ševci strhli na svoji stranu v poměru 5:4, dílčí úspěch ale maže dlouhodobější hledisko. Z následných sedmi kol totiž vyhráli jen dvakrát, trenérská rošáda se tedy v dalším nedalekém městě nevyvedla. Takřka stejně nelichotivou pozici mají nyní i Přerovští, na rozdíl od nepovedeného zlínského příkladu je však změna u Zubrů na samém začátku.

Trenérský štáb po rozpačitém vstupu do sezony oživovali už také u Jestřábů. Martina Štrbu nahradil o listopadové reprepauze Martin Janeček, a tento krok se zdál být zřejmě prospěšným. Prostějov sice nezačal všechny soupeře po výměně válcovat, nadále si ale udržuje nadprůměrnou bilanci (6 výher z 10 posledních zápasů) a začal potvrzovat také ofenzívní sílu na papíře, která se promítá do momentálně druhé nejlepší přesilovky ligy (22,61 %). Skvělou fazonu mají Zdeněk Doležal (19+10), který se prodral mezi nejproduktivnější hráče soutěže, či zmíněný Veselý skórující v posledních čtyřech kolech. Dvacetizápasové čekání na první branku zase ukončil David Ostřížek (4+7).

Utkání dobrých srdcí

Zubři se rozhodli podpořit Jiříka – klučinu trpícího vzácnou nemocí DMD (Duchennova svalová dystrofie), která mu nemilosrdně snižuje schopnost hýbat se. Jiřík s rodinou vhodí před zápasem s Prostějovem čestné buly.

U hlavního vchodu na stadion si budete moct zakoupit dobročinný nástěnný kalendář. Výtěžek z prodeje půjde na konto Jiříkova cesta s DMD z.s.

U stromečku si zase budete moct zakoupit rukodělné výrobky a tím podpořit Aktivační centrum Jsme tady.

Pojďme k letošním Vánocům přidat i dobrý skutek a ukázat, že SRDCE ZUBRA bije v každém z nás!

Permanentkáři +1 zdarma

Také na pondělní derby mají permanentkáři při předložení permanentky na pokladně v den utkání k vstupence jeden vstup navíc zdarma. Na hokej tak bez kupování další vstupenky mohou vzít svého blízkého, například kamaráda či dítě.

Studentské vstupné

Pro držitele platné (validované) studentské karty ISIC, žákovského průkazu (oranžová kartička) nebo potvrzení o studiu je nadále umožněno zlevněné vstupné 80 korun, platné od prvního mistrovského utkání sezony 2023/24. Slevu získáte po předložení karty na pokladně pouze v den utkání a na jeden průkaz zakoupíte vždy jednu vstupenku.

Děti do 140 cm

Děti do 140 centimetrů mají nadále vstup zdarma. Na derby tak může jít výhodně celá rodina.

Senioři 65+

Za vstupenku nejen na prosincové, ale na všechny zbývající domácí zápasy po dobu základní části, ušetří také fanoušci ve věku od 65 let. Nově za ni zaplatí 80 korun.