Zubři získali další skalp Havířova, třaskavý souboj doma vyhráli rozdílem tří branek

P ř e r o v – Pondělní jednatřicáté kolo bylo ve znamení souboje Zubrů s Havířovem. Ten hned ze začátku nabídl nejen trefu Goiše, ale i velmi ostrou hru z obou stran, jenž byla oceněna i vyššími tresty. Ve druhém dějství AZet zvýšil nebezpečí před bránou a vyrovnal, jenže Goiš poté šťastnou tečí znovu posunul skóre na přerovskou stranu. I když se pak Havířovští snažili o zvrat, nepodařilo se jim už velmi dobře chytajícího Šimbocha překonat. Zubři naopak ještě dvakrát udeřili v závěru a duel, v němž sudí Dědek rozdal celkem 123 trestných minut, tak vyhráli 4:1.
31.kolo, pondělí 7.12.2015
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Goiš (Stoklasa, Kovařík), 36. Goiš (Grof), 57. Sýkora (Goiš, Ferenc), 59. Procházka (Pšurný) – 28. Okál (Kanko, Korím). Rozhodčí: Dědek – Novák, Wesley. Vyloučení: 8:6, navíc Novotný (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Mazanec (Havířov) 5 minut + do konce utkání, Korím (Havířov) 5 minut + do konce utkání, Krisl (Havířov) 10 minut osobní trest a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1948. Střely na branku: 34:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Šimboch – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Popelka – Blinka, Kovařík, Stoklasa
Laco – Krisl, Bahounek, Korím, Štencel, Mazanec, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Okál, Maliník, Kanko – Ondráček, Sedláček, Kalus – Gřeš, Hudeček, Kotala

Úvodní část zápasu začala oproti pozdějším chvílím ve vlažném tempu. Přerovu se však opět povedlo otevřít skóre během pár chvil. Stoklasa našel volného Jiřího Goiše a ten dostal puk až za Laca. Hezkou akci založil i Popelka a po ní se do rozporu dostal Ferenc s Mazancem. Na druhé straně zahrozil Hudeček, ale Šimboch kryl. Pak se dostalo na první přesilovku AZetu, Zubři ji ale ubránili.

Havířov se poté na delší dobu zastavil v útočném pásmu a hra se přitvrdila, čehož byly důkazem i dva hity Šťastného. Poté se ještě přiostřilo, když si Novotný uprostřed hřiště vyšlápl na Kotalu, za což inkasoval předčasný odchod do šaten. Po jedenácti sekundách sudí zvedal pravici znovu, když se Sikorovi nelíbilo počínání Sedláčka a oba putovali na trestnou, druhý jmenovaný odpykával další dvě minuty. Šťastný pak při hře ve čtyřech vybojoval puk a Ferenc pálil do Laca. Krátce poté přišlo další oboustranné vyloučení a na lavici sedělo už šest hráčů. Opět za hrubost odkráčeli Ferenc a Kalus. Slezané pak krátkou přesilovku nevyužili.

Divokou úvodní třetinu uzavřel faul Mazance u mantinelu na Procházku a havířovský hráč tak musel následovat Novotného do kabin s trestem do konce utkání.

Na začátek druhé periody padlo další vyloučení. Domácí ale nevyužili ani jednu z několika příležitostí. Velkou hrozbou se stal průnik Okála, ale Šimbochův beton jej zlikvidoval. Vyznamenal se i při dalším oslabení Zubrů, když hned dvakrát zachraňoval puk v chaotické situaci. Střeleckou smůlu však v též přesilovce stihl Zdeněk Okál zlomit, když domácího brankáře prostřelil.

AZet s gólem ožil a hra nabrala spádu. Okál stál u zrodu další velké příležitosti, když v brejku nahrával Štumpfovi. Skvěle chytající Šimboch ale znovu zachraňoval. Zablýskl se i v podobné situaci krátce poté, která ale byla z opačné strany. Po delší době si připsal zákrok i Laco, když lapil Dostálkovu střelu po buly. Hodně výrazný Okál zakrátko vyčíhal rozehrávku Zubrů a požár musel hasit opět Šimboch.

Hosté se snažili, ale z ničeho nic vybuchlo domácí publikum nadšením. Grofův pokus tečoval Jiří Goiš a potopil tak havířovské sebevědomí. Na závěr druhého dějství dostali možnost přesilovky hosté. V ní byli jen malý kousek od srovnání, ale střelu do odkryté klece obětavě zastavil Ferenc. Ač Havířov Hanáky jednoznačně přestřílel, po dvou třetinách stále prohrávali o gól.

Začátek poslední části se nesl v trochu pohlednějším tempu. Po pěti minutách však přišlo už třetí vyloučení do konce utkání. Korím fauloval kolenem Sikoru, načež byl umravněn Grofem, který si šel odsedět „dvojku“ za krosček. Chvíli na to fauloval Krisl a za nevhodné připomínky na adresu hlavního sudího Dědka odkráčel do kabin jako už čtvrtý hráč dne. Hra opět neubíhala plynule a po zákroku Sýkory se pokračovalo ve třech hráčích na obou stranách.

Dvouminutová přesilovka Zubrů pěti proti třem zůstala taktéž nevyužita a trestat mohl Kanko. Procházkovu střelu zblokoval Štencel a AZet se stále snažil srovnat, ale v cestě stál vždy připravený Šimboch. Nedaleko hattricku byl Goiš, ale pár vteřin po jeho pokusu už se červené světlo za Lacem rozsvítilo. Kapitán Tomáš Sýkora se prokličkoval obranou Havířů a procedil puk mezi Lacovými betony.

Ani závěrečný tah trenéra Mikeše nevyšel. Prázdnou klec dvě minuty před koncem trefil Milan Procházka a završil gólový účet večera.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dá se říct, že se dnes hrálo o šest bodů, protože soupeř je v tabulce blízko. Chystali jsme se na něj, stejně jako on přijel posílený o hráče na střídavý start ze Zlína. Havířov měl dopředu velkou sílu. Oproti předchozím zápasům jsme si tentokrát nepomohli přesilovkami, ve kterých nám to tam nespadlo. Věděli jsme, že soupeř bude dohrávat hodně soubojů, z čehož vyplynula ta vyloučení. Havířov to nezvládl a vyfauloval se. My jsme pak čekali na jeho chyby a ve třetí třetině jsme je s podporou výborně chytajícího brankáře Šimbocha potrestali. Jsou to pro nás hodně důležité tři body.

Martin Janeček (AZ Havířov): Dobře jsme začali, ale málo jsme se tlačili do brány. První třetina byla oboustranně hodně rozbitá. Do druhé jsme znovu vstoupili dobře, ale to byl celý zakopaný pes, protože jsme nedávali góly. Naše převaha byla velká a hodně jsme z ní stříleli. Nechyběl nám ani tak důraz, jako spíše šikovnost a trocha štěstí. V tomto úseku byla šance na otočení skóre. Ve třetí třetině hrál Přerov chytře, čekal na brejky. My jsme v té hektické atmosféře neudrželi nervy na uzdě, což nás potom už úplně stálo možnost vyrovnání.