Zubři přehráli Nový Jičín i na jeho ledě a vedou v sérii už 2:0!

N o v ý  J i č í n - Druhé čtvrtfinálové utkání bylo zvláště v prvních dvou třetinách velmi ostře hrané, rozhodčí často vylučoval. V první třetině Zubři odolali i dvojnásobnému oslabení a několik slušných šancí si vytvořily oba celky. Ve druhé třetině však hráli domácí velmi nečistě a hru zcela ovládal Přerov. Během ní vstřelil tři góly, dva z toho v přesilovce. Vojtek si za celou třetinu sáhl na kotouč jen jednou. V poslední třetině už Zubři hru kontrolovali a i když se domácí ještě snažili výsledek alespoň zkorigovat, do velké šance je už Zubři nepustili. Vyhráli tak i druhý čtvrtfinálový zápas a vedou v sérii už 2:0.
ČF2, pondělí 4.3.2013
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Sakrajda (Málek, Brančík), 34. Sakrajda (Brančík, Sedlák), 38. Sprušil (Blinka, Kolář). Rozhodčí: Šutara - Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 7:9, navíc Uhlár (Nový Jičín) 5 minut + do konce utkání, Chvostek M. (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1013. Buly: 31:33. Střely na branku: 15:33. Průběh utkání: 0:3.
Šrámek - Andrýsek, Vašut, Gulda P., Horák, Chvostek F., Hradil - Chvostek M., Macháček, Skaloš – Uhlár, Škumát, Hruška - Tomášek, Zedník, Brynecký
Vojtek - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Hanák, Goiš, Sedlák - Sakrajda, Brančík, Málek - Kolář, Sprušil, Blinka -Kundrátek

Ke druhému čtvrtfinálovému utkání nastoupili Zubři stále bez Daniela Faltýnka, od tohoto zápasu jim kvůli zranění už chyběl i Marek Ditrich.

Utkání zahájili lépe domácí, za něž hned po 100 odehraných sekundách ohrozil Vojtka z bezprostřední blízkosti Uhlár. Naštěstí však byl tísněn přerovskými obránci a na tvrdší zakončení neměl prostor. Od čtvrté minuty začala série vylučování a jen během zbývajících 16 minut úvodní periody zvedl rozhodčí svou pravačku hned sedmkrát a hru v plném počtu hráčů na obou stranách jsme už během nich téměř neviděli. Jako první hráli přesilovku Zubři, do větší šance se však nedostali. Hned v zápětí se pro změnu museli bránit v sérii čtyř oslabení, z toho přibližně minutu dokonce dvojnásobném. S tím si však poradili celkem snadno. Domácí nejvíce ohrozili Vojtka ve 13. minutě, když si až před přerovského gólmana najel v sólovém nájezdu Macháček, ale přerovský gólman zasáhl mistrně. Zubři si také vytvořili dvě větší šance, tu první ve 12. minutě při v tu dobu ojedinělé hře 5 proti 5. Goiš vyzkoušel Šrámkovy reflexy po střele z první asi ze 3 metrů, ale i Šrámek reagoval velmi dobře. Podruhé byl asi minutu před úvodní sirénou těsně před Šrámkem dobře najetý Ferenc, ale ani tentokrát se puk přes novojičínského gólmana nedostal.

Obraz druhé třetiny byl však naprosto odlišný. Zubři dostali domácí hokejisty pod velký tlak. Nový Jičín si pomáhal často velmi nečistými zákroky, hned v úvodu třetiny napřiklad Zedník vysokou holí. Jeho vyloučení ještě sice gólový efekt Zubrům nepřineslo, ale ti se výrazně při něm rozstříleli a v ataku pokračovali i po jeho návratu do hry. V úvodu 25. minuty se například protlačil až před Šrámka Ferenc. Domácí se přes svou útočnou modrou čáru nedostali ani při své přesilovce. V závěru 32. minuty už ale "udeřilo". Při velké skrumáži před Šrámkovou svatyní se její strážce ocitl na ledě a v domnění, že má puk pod sebou čekal na zapískání. Puk se však dostal k Petrovi Sakrajdovi a ten jej přes něj dopravil za brankovou čáru - 0:1. Ve 33. minutě se domácí dopustili dvojice dalších tvrdých zákroků a za jeden z nich Uhlár vyfasoval za faul kolenem dokonce pětiminutový trest a tudíž i automaticky trest do konce zápasu. Zubři tak měli před sebou 75 sekund dvojnásobné přesilovky.

Na její využití jim stačilo tentokrát pouhých 14 sekund. Pak Brančík šikovně našel u levé tyče dobře postaveného Petra Sakrajdu a ten střelou z první do odkryté branky upravil stav již na 0:2. O půl minuty později si počínal nedovoleně Gulda a protože Uhlárovi z většího trestu ještě neutekla ani minuta, Zubři si dvojnásobnou přesilovku měli možnost zopakovat ještě jednou, navíc celé dvě minuty. I když celou dobu byli novojičínští zamčeni před Šrámkem na dva západy, jejich gólman musel zasahovat teprve v jejím závěru. 7 sekund před vypršením Uhlárova většího trestu již za hry 5 na 4 trestali Zubři potřetí. Proti Málkově střele si Šrámek trochu povyjel, ale puk vyrazil jen k volnému Antonínu Sprušilovi, který kotouč dopravil do opuštěné novojičínské klece - 0:3. Vojtek byl v této třetině naprosto bez práce. Pokud domácí někdy vystřelili, bylo to z dálky a vždy vedle jeho svatyně, přímo mezi jeho tyče směřoval puk za celou třetinu pouze jedenkrát při vyhození puku domácími ze svého obranného pásma. Nepomohla jim ani přesilovka v samotném závěru druhé třetiny.

V poslední třetině byla na domácím týmu patrná snaha ještě s výsledkem něco udělat, ale Zubři je do vyložených šancí nepouštěli. Naopak od dalšího pojištění výsledku nebyli daleko Zubři, když na počátku 46. minuty nedokázal Sedlák přehodit těsně před ním ležícího Šrámka. Po 48. minutě mírný nápor domácích Zubři úplně zastavili a naopak měli dalších 8 minut více ze hry, ale rovněž bez vyložených šancí. Ještě v posledních 5 minutách se hráči Nového Jičína pokoušeli alespoň o čestný úspěch, avšak ani ten jim díky kvalitní obraně i brankáři Zubrů dnes nebyl přán. Zápas tak skončil vítězstvím Zubrům 0:3 a v sérii se díky tomu ujali vedení již 2:0. K postupu do semifinálové série jim chybí už jen jediné vítězství.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

David Handl (HC Nový Jičín): Přerov výborně bránil a moc se do útoku nehnal. Zápas rozhodl v přesilovkách. My když jsme se dostali k šancím, tak nás vychytal Vojtek. U první branky jsme byli málo důslední, byli tam neobsazení hráči a inkasovali jsme zbytečně z dorážky. Nejhorší je ale to, že se porážíme sami. Je to velká nekázeň. Uděláme hloupý faul a hráč jde zase do kabiny. Takové věci hráči prostě nemůžou dělat.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Utkání se zlomilo v přesilových hrách, které nám domácí nabídli, a které jsme narozdíl od nich dokázali využít. Dali jsme dvě rychlé branky a to si myslím, že určilo ráz utkání. Zápas byl o první brance a my jsme hodně spokojeni, že jsme tady dokázali zvítězit. Nový Jičín hrál velmi dobře, kdyby proměnil šance, mohlo dopadnout utkání opačně. Ještě není nic rozhodnuto. O třetí výhru budeme bojovat.