Zubři po velkém boji zdolali Havířov 2:1 a vedou ligu!

P ř e r o v – Série vítězných výsledků přerovských Zubrů pokračuje! Modrožlutí zvládli také souboj s Havířovem a po výhře 2:1 jej vystřídali na čele tabulky. Utkání se po celou dobu hrálo ve strhujícím tempu a v bouřlivé atmosféře, kterou fanoušci vytvořili. Nabídlo tedy vše, co má bitva o nejvyšší příčky mít. Na gól se čekalo až do druhé poloviny mače, kdy Přerov poslal krásnou akcí do vedení Málek. Náskok sice Zubři posléze ztratili, ale vše rozhodl ve třetí periodě mladíček Rajnoch. Havířov už v závěrečném tlaku na vyrovnání nedosáhl, a tak všechny body bral Přerov, který se prezentoval vynikajícím týmovým výkonem.
12.kolo, středa 31.10.2012
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Málek (Sprušil), 44. Rajnoch - 39. Bursík (Pechanec, Balčík). Rozhodčí: Volf - Dučák, Matěj. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Buly: 39:28. Střely na branku: 32:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek - Goiš, Sedlák, Kundrátek - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Sprušil - Brada, Vaněk
Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Jonáš, Rimmel, Zientek, Balčík, Jaroch, Najdek, Kolařík, Klimša, Pechanec, Haas, Bursík, Potočný, Stránský, Sztefek, Pavlas, Matějek, Putniorz

Utkání přineslo hned od začátku boj o každý centimetr ledu. Aktivnější byl v úvodu Havířov, který zahrozil nejdříve nepříjemnou střelou Bursíka a poté po spolupráci Klimši s Najdkem. Bursík byl o chvilku později v další velké šanci, ale Vojtkovu klec přestřelil. Přerov se dostal výrazněji před Danečka až v šesté minutě, gólu však byl ještě blíže. V přesilovce ostře pálil Pala a Sedlák drze dorážel, jenže kotouč do branky neprošel. Nedostal jej za havířovského brankáře v téže přesilovce ani Kolář, který zakončoval vedle.

Zubři byli hodně důrazní také při své druhé přesilovce, to se psala dvanáctá minuta. Vlček poslal prudký kotouč od modré čáry směrem na branku, kde hned tři domácí borci doráželi. Daneček však byl i tentokrát s vypětím všech sil úspěšný. Bezgólový stav vydržel také po šancích v závěru první třetiny. Ujíždějícímu Brančíkovi, který krásně obešel obránce Rimmela, vypíchl kotouč hodně vyjetý Daneček a na druhé straně Vojtek vyrazil Haasovu střelu.

Druhou třetinu zahájil lépe Přerov a udržoval si mírnou aktivitu. Kudělka se pokoušel Danečka překvapit nahozením, které si Najdek málem srazil do vlastní branky. O pár vteřin později nahazoval pro změnu Rajnoch a Brančík kotouč tečoval velmi nebezpečně, ovšem těsně vedle. V dalších minutách AZ na chvíli ožil a také Vojtek musel být v pozoru. Během oslabení ale zachytil Stránského střelu a pohlídal si i Haasovo zakončení z bezprostřední blízkosti.

Bezgólový stav trval až do 33. minuty, v tomto šance dočkali domácí fanoušci. Matěj Málek si totiž skvěle prohrál se dvěma obránci a při zakončení poslal kotouč famózně pod horní tyčku. Zvýšit vedení Zubrů mohl bleskově Kundrátek, jenže proti jeho střele Daneček vymrštil lapačku. Náskok do závěru druhé třetiny ale modrožlutí neudrželi. K finiši prostřední dvacetiminutovky chyběla minuta, když Havířov sehrál pěknou kombinaci, na jejímž konci byla střela Tomáše Bursíka nad Vojtkovu lapačku.

Třetí část boje začala pro Přerov výborně. Brančík při obrovské příležitosti sice nastřelil jen tyčku, ale odražený kotouč Michal Rajnoch nekompromisně vrátil do sítě. Zubři vedli 2:1 a Havířov znovu musel dohánět ztrátu. O vyrovnání se pokoušel Kolařík, ale po objetí Vojtkovy branky puk skončil vedle. Naopak z protiútoku mohl znovu udeřit Přerov, jenže střela Goiše skončila v Danečkově lapačce.

Havířov při snaze zvrátit nepříznivé skóre zabral a před Vojtkem bylo horko. Klimša těsně minul a Sztefkovi pak gólman Zubrů musel kazit radost vynikajícím zákrokem. Přerov se poté dostal do oslabení, takže nápor soupeře ještě zesílil. Potočný měl dostatek času na zakončení, ale zvolil střelu mezi betony, kde Vojtek mezírku nenechal. Přesilovka bez gólového účinku byla k vidění posléze také na straně Přerova. Pět minut před koncem dostal ideální přihrávku do jízdy Sprušil, Danečka však střelou nepřekonal. AZ se v posledních odhodlal ke hře bez brankáře, ale stav 2:1 už Zubři ubránili.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Hráči do zápasu dali srdíčko i velkou bojovnost a vše bylo podpořeno výborným výkonem brankáře Vojtka. Hodně nás podržel na začátku utkání, kdy jsme byli dost pasivní. Zápas se musel divákům líbit. Atmosféra byla výborná, oba týmy hrály bez nějakých potyček. Navíc se hrálo hodně v pěti, rozhodčí do hry vůbec nezasahoval, takže ten hokej vypadal opravdu pěkně. O ten jeden gól jsme dnes byli šťastnější.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Utkání bylo z obou stran vynikající. Po delší době byl náš herní projev už lepší, ale zápas bohužel rozhodla jedna individuální chyba ve třetí třetině. Potom jsme měli spoustu možností na vyrovnání, zápasu by určitě slušela remíza, jenže naše střelecká potence v posledních zápasech není taková, jakou bychom si představovali. Na ní budeme muset zapracovat. Je škoda také zranění dalšího hráče, takže se nám sestava trošku rozpadá.