Zubři doma poprvé padli, na nájezdy vyhrál Šumperk

P ř e r o v - Až v sedmém letošním domácím utkání okusili přerovští Zubři nepříjemnou chuť porážky. Jejich přemožitelem se stal Salith Šumperk, tedy vedoucí tým soutěže. Hlavní překážkou pro domácí hráče byl šumperský brankář Tomáš Štůrala, který si připsal spoustu úspěšných zákroků a přerovské střelce dlouho trápil. Draci šli v posledních vteřinách první třetiny do vedení a těsný náskok drželi až do začátku třetího dějství. Po vyrovnávacím gólu Hanáka už se diváci dalších nedočkali a tak o osudu zápasu rozhodly až nájezdy, které lépe zvládl soupeř. Velká bojovnost Zubrů tentokrát stačila pouze na jediný bod.
14.kolo, čtvrtek 28.10.2010
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
1:2sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 44. Hanák - 20. Brunec (Ambruz), rozhodující nájezd Fischer. Rozhodčí: Škach - P. Dučák, Smilek. Vyloučení: 10:11, navíc Sedlák (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1894. Buly: 41:42. Střely: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Z. Sedlák, Sprušil, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kundrátek, R. Holík, Palička, Vaněk
Štůrala - Skoumal, Brunec, Meluzín, Ambruz, Hulva, Haas, Cink, Červenka, A. Holík, Ondráček, Drtil, Novosad, Novotný, T. Sedlák, Prokopec, Tesařík, Fischer, Matějka, Gewiese

Hodně očekáváný duel Přerova se Šumperkem začal lépe tým Zubrů. Hned v první minutě si Oslizlovi svěřenci vybojovali faul soupeře a v početní výhodě mohl otevřít gólový účet zápasu Vlček. Pěkná střela zkušeného obránce ale šla pár centimentrů mimo branku. Další nadějná možnost domácích se zrodila na konci páté minuty, kdy Zubři podnikli přečíslení dvou na jednoho. Ani z akce Kočary s Kotáskem však první gól zápasu nepřišel. Draci se poprvé dostali před Tihlářovu branku až na začátku osmé minuty. To mohl bezbrankový stav změnit Fischer, avšak na populárního Banána nevyzrál.

V desáté minutě přišla na řadu další přesilovka Zubrů a v ní nejvážnější šance první třetiny. Po krásné souhře druhé formace získal puk Hanák, dokonce si i položil brankáře Štůralu, ale poté těsně minul. Další průběh první třetiny už přinesl vyrovnanější hru a Tihlář musel vícekrát zasahovat. V minutě třinácté vychytal Hulvu a v následující přesilovce Draků i Červenku. Stav 0:0 ale do první sirény nakonec nevydržel. V posledních vteřinách střílel mezi Tihlářovy betony Ambruz a dobře postavený Brunec dorazil kotouč do branky.

Také ve druhé třetině měli více ze hry Zubři, ale v zakončení se jim stále nevedlo. V polovině 23. minuty neuspěl ze tří metrů Sedlák a Přerov poté dokonce pohrdl i přesilovkou pěti proti třem. Také v ní domácí borci předvedli pěkné kombinace. Vyrovnat mohl ze stoprocentní šance Kotásek, ale poloodkrytou šumperskou klec o centimetry minul. Že při Zubrech dnes nestojí střelecké štěstí potvrdil v dalších minutách také Pala, který na Štůralu vyslal dvě nezbepečné střely. Šumperk se před domácí branku dostával ve druhé třetině poměrně málo. Zvýšit vedení Draků ale mohl ve 34. minutě Holík se svojí pověstnou dělovkou. Tentokrát však svá mířidla nastavil až příliš vysoko. Neuspěšný byl poté na druhé straně také Sedlák, který pouze provětral Štůralovu lapačku.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s ještě větší agresivitou. Soupeř to pocítil už po dvou minutách, kdy jej pořádně zmáčkl třetí přerovský útok. Po dorážkách Menšíka a Kohúta došlo na strkanici u brankoviště a na obou stranách tak na konta týmů přiskočila solidní porce trestných minut. Zubři dostali možnost hrát přesilovku a v ní díky Hanákovi vyrovnali. Nejproduktivnější hráč přerovského výběru zaútočil po křídle a svoji akci tvrdě zakončil u tyčky. Za stavu 1:1 dostal zápas nový náboj, ale další minuty třetí třetiny byly ve znamení celé řady vyloučení. Šumperk dokonce chvíli hrál v přesile pět na tři. Výbornou obrannou hrou však Zubři svému soupeři nepovolili skórovat a zápas tak nakonec za stavu 1:1 dospěl do prodloužení.

Také v nastaveném čase se vylučovalo a Šumperk mohl v přesilovce rozhodnout. Velmi nebezpečná byla střela Holíka v závěru prodloužení, po které se ještě Haas pokoušel dorážet. Tihlář ale vytáhl ze svého repertoáru skvělý zákrok. Oba týmy tedy za stavu 1:1 musely rozsoudit až samostatné nájezdy. Ty se nakonec staly kořistí Šumperka a přinesly na jeho konto jeden bod navíc. Domácí hráči po penaltách Kočary a Kotáska nebyli úspěšní ani jednou, soupeř naopak dvakrát svůj nájezd proměnil. Vítěznou trefu si připsal Fischer a druhý nájezd přesně zakončil Hulva.