MČR2, čtvrtek 23.3.2017
HC Vítkovice Ridera - HC ZUBR Přerov
1:6
(0:0, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 31. Moškoř (Cubo, Smolka) – 22. Jobánek (Brázda, Ryšavý), 25. Svozil (Brázda), 26. Ryšavý (Svozil), 45. Ryšavý (Svozil), 47. Brázda (TS), 60. Svozil (Machalík). Rozhodčí: Šindel – Pechánek, Řezníček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 59. Střely na branku: 19:50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
Slíž (25. Šedivý) – Vřeský, Bystroň, Smolka, Dobeš, Javora, Cubo, Bialy, Elbl – Holanik, Tošenovjan, Macho, Makovec, Petr, Brada, Moškoř, Kubík, Krejsa
Suchánek – Kaprál, Svozil, Nesvadba, Holík, Urban – Martinec, Štíbr, Jobánek, Ryšavý, Hlávka, Hradil, Brázda, Machalík, Buršík

Do druhého utkání na turnaji vstoupili aktivněji Vítkovičtí. I přesto byla první velká šance zápasu na straně Přerova a měl ji Buršík, který však nedostal puk za beton Slíže. Jinak však měl hodně práce Suchánek v bráně, který si musel poradit se střelami Krejsy, Bialy a nejlepší zákrok vytasil proti ráně Javory. Zuby si na něm vylámal v úniku také Kubík.

Přerov přebral otěže v poslední pětiminutovce, ve které mohl dát úvodní gól zápasu hned několikrát. Šance vytvářel pro sebe i pro spoluhráče velmi aktivní Svozil, ale Slíž byl bezchybný. Nejkrásnější zákrok předvedl proti střele Martince, jenž střílel takřka do odkryté brány, ale ostravský brankář v sedě zasáhl lapačkou. Do útrob hradecké FORTUNA arény tak šly oba týmy za stavu 0:0.

Ihned na začátku druhé třetiny využili Přerovští přesilovou hru. Jonáš Jobánek obdržel puk skrz brankoviště a do poloprázdné brány už neměl problém zakončit. Stejně jako v zahajovacím zápase se tak stal prvním úspěšným střelcem. Vzápětí na něj navázal Stanislav Svozil, jenž v čase 24:04 také v přesilové hře zvýšil už na 2:0 pro svůj tým.

Vítkovice reagovaly odvoláním Slíže, na jehož místo nastoupil Šedivý, ale ani to jim příliš nepomohlo. V oslabení totiž Svozil vystihl rozehrávku a vyslal do úniku kapitána Martina Ryšavého, který první střelou na nového brankáře Ridery vyzrál. I další branka padla při nestandardním počtu hráčů na ledové ploše a poprvé se prosadily Vítkovice. V přesilovce šikovně tečoval puk Jan Moškoř a dodal tak Ostravanům ještě naději.

Nástup do poslední dvacetiminutovky byl pro Přerov ideální. Ve 45. minutě se totiž po velkém důrazu v brankovišti prosadil Martin Ryšavý. O minutu a dvacet vteřin později bylo pro Zubry ještě veseleji, neboť trestné střílení po faulu na svojí osobu proměnil nekompromisní ranou Vladimír Brázda a upravil na 5:1.

Přerované se poté už bavili hokejem. V poslední minutě ale dovolili Machovi jet trestné střílení, ten jej však namířil pouze do lapačky Suchánka. Poslední hřebíček do vítkovické rakve zatloukl dvě vteřiny před koncem nejlepší hráč utkání Stanislav Svozil. Zubři rozstříleli Vítkovice 6:1!

Luděk Krayzel (HC Vítkovice Ridera): Hodnotí se mi to velmi špatně. Připadá mi to, jako bychom nechali A-tým na hotelu a přijeli s C-týmem. Bylo to úplně jiné mužstvo. Nepřihrálo si, nebruslilo… Všechno bylo špatně. Nevím, jestli se kluci uspokojili prvním vítězstvím. U těch dětí to občas je tak, že se špatně vyspí, ale je zarážející, že se dneska vyspaly špatně všechny.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Do utkání vstoupily lépe Vítkovice a byly první třetinu aktivnější. My jsme vykrývaly prostory v obranném pásmu a dobře nám zachytal brankář. Od druhé třetiny naše bojovnost předčila jejich hokejovost. Dostali jsme se do trháku na 3:0. Poté tam byla kontroverzní situace, jestli po střele Ryšavého gól byl nebo nebyl, ale to se podíváme až na videu. Nás to naštěstí nezlomilo a po snížení na 3:1 jsme třetí třetinu zvládli a vyhráli 6:1.