Ve druhém utkání byl úspěšnější Prostějov, hanácké předkolo play-off je tak vyrovnáno

P r o s t ě j o v – V rychlém sledu další souboj o čtvrtfinále. Zubři a Jestřábi se v rámci předkola play-off střetli podruhé, tentokrát však Přerov úspěšný nebyl. Divácky atraktivní série je tak srovnána. Dravci šli opět do vedení a náskok, oproti minulému duelu, nepustili. Zubři se dokázali gólově prosadit až ve třetí části, předtím řadu nadějných šancí neproměnili. O oba góly Přerova se postaral Jan Berger.
PP-O2, pátek 17.2.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Žálčík (Šlahař, Kantor), 17. Rudovský (Šlahař), 22. Krejčík (Novák, Matuš), 56. Rudovský (Novák, Krejčík) – 44. Berger (Plášek), 57. Berger (Pšurný, Procházka). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 5:6 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3016. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Holík, Pařízek, Štindl – Fiala, Hozák, Švec – Krajčík, Novák, Rudovský – Luňák, Venkrbec, Indra – Matuš, Šlahař, Žálčík
Horčička (22. Klimeš) – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Zbořil, Pala, Zahradníček – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Ižacký

Druhé vzájemné střetnutí v rámci předkola play-off mezi Jestřáby a Zubry začalo stejně jako včera ve skvělé atmosféře. První minuty zápasu patřily Zubrům, kteří si vypracovali několik zajímavých příležitostí. Jejich tlak ale neměl nakonec příliš dlouhého trvání, neboť se už v sedmé minutě provinil Dvořák. Domácí tuto velkorysou nabídku nevyužili. Navíc se záhy dopustil faulu Hozák a tak si přesilovku zahráli také žlutomodří. Ani těm se však nevydařila podle představ.

Stejně jako ve včerejším utkání vsítili první gól Jestřábi. Ve 13. minutě potrestal faul Přerova Lukáš Žalčík. Netrvalo dlouho a prostějovští fanoušci mohli opět propuknout v jásot. O druhou branku Jestřábů se na začátku sedmnácté minuty postaral Jan Rudovský. Zubři se snažili co nejrychleji odpovědět, ale Kantor držel vedení svého týmu pevně v rukou. Po první třetině se ta odcházelo do kabin za stavu 2:0.

Na začátku prostřední části nabídl Jestřábům příležitost navýšit náskok Ferenc, jenž si vykoledoval dvě minuty za sekání. A svěřenci Jiřího Vykoukala tuto nabídku využili. Třetí gól Jestřábů zařídil ve 22. minutě Lukáš Žálčík. Po tomto inkasovaném gólu přenechal Horčička svůj brankářský post Klimešovi.

Stejně jako první třetina se ani ta druhá neobešla bez prostějovského faulu. Ve 28. minutě oslabil Jestřáby Kvapil. Kantor se však během přesilové hry žlutomodrých opět vytasil s několika famózními zákroky. Ve druhé dvacetiminutovce se diváci dočkali také hry čtyři na čtyři. Při té se faulu dopustil Ferenc, a tak si domácí zahráli další přesilovku. Druhá třetina už ale další branku nepřinesla.

Hosté se ze svých chyb nepoučili ani na začátku poslední třetiny. Dvě minuty za podražení si vykoledovalPšurný. Jenže svěřenci Jiřího Vykoukala se dopustili na konci přesilové hry hrubky na modré čáře, po které se podařilo Zubrům vsítit díky Janu Bergerovi první branku.

Postupem času začala atmosféra houstnout jak na ledě, tak i v ochozech. V 56. minutě potěšil domácí fanoušky Jan Rudovský, který si zapsal v zápase již druhý gól. O poslední branku utkání se pak čtyři minuty před koncem postaral Jan Berger. Přerov ještě zkoušel zariskovat bez brankáře, stav 4:2, jenž vyrovnal sérii, už se ale nezměnil.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Rozhodlo naše vedení 3:0. Potom začal Přerov více tlačit, ale až na ten nesmysl během naší přesilovky, jsme zápas zvládli. Zase jsme ale Přerovu darovali gól a vlastně jsme mu tím pomohli, aby se postavil na nohy. Důležité však bylo, že jsme si dali pozor na vyloučení. Nějaká tam byla, ale nebylo jich tolik, jako v minulém utkání. Herně si ale myslím, že jsme lépe hráli ve čtvrtek.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím, že dneska se to utkání docela podobalo tomu včerejšímu, kdy Prostějov znovu začal tlakem a vyšlo mu to. V první třetině dali dva góly a my jsme se pak těžko prosazovali. Až v druhé polovině zápasu jsme trochu převzali iniciativu a třetí třetinu jsme byli lepší, bohužel to ale dnes nestačilo.