V první přípravě tým Zubrů zdolal Třebíč, brankář Klimeš se blýskl čistým kontem

P ř e r o v – Zápasová příprava konečně začala! K prvnímu testu si tým Zubrů pozval do své MEO Arény soupeře z Třebíče. Ten ale na Hané vyšel střelecky zcela naprázdno. Naopak modrožlutí góly fanoušky potěšili, po jednom vstřelili v každé třetině a další dva přidali ještě v dodatečných nájezdech. Bezmála devět stovek diváků tak vidělo vítězství Zubrů 3:0. Příprava A-týmu pokračuje v pátek na ledě Poruby.
přát., středa 2.8.2017
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Plášek (Sýkora, Adamík), 40. Tomaník (Sýkora, Vachutka), 59. Koblar (Furch, Berger). Rozhodčí: Mikula – Lakomý, Sedlák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 863. Střely na branku: 31:16. Průběh utkání: 3:0.
Klimeš – Malina, Adamík, Zbořil, Padrnos, Novotný, Běhal, Furch, Pala – Plášek, Sýkora, Tomaník – Goiš, Šlahař, Vachutka – Fryšara, Václavek, Navrátil – Dvořák, Berger, Koblar
Svoboda (29. Jekel) – Vágner, Mikyska, V. Čejka, Brančík, Wasserbauer, Hort, Sedláček – Vodný, Kadlec, Horký – Kratochvíl, Král, Novák – Kusko, Heinrich, Mlynář – J. Čejka, Mejzlík, Ferda

Z několika střídání na startu bylo patrné, že jsou oba týmy na začátku přípravné fáze. Hosté měli, co se týče střel, mírnější převahu, později se hra srovnala. Dobrou pozici měli Plášek s hostujícím Vodným, jenže oba minuli. Na větší gólovou příležitost se čekalo do 11. minuty a nepřišel s ní nikdo jiný, než Karel Plášek. Přerovská první formace se usadila v útočném pásmu a puk poté od Adamíka přes Sýkoru proputoval až k brankovišti, kde stál připravený forvard s číslem 50.

Krátce po otevření skóre padl první trest, a to na stranu Třebíčských. Zubři se neprosadili a k navýšení vedení nevedl ani rychlý protiútok končící u Zbořila. Horáci ke konci třetiny špatně vystřídali, ale Svoboda v oslabení podruhé překonán nebyl.

Úvodní minuty druhého dějství protkaly velké boje o puk, gólmani neměli téměř nic na práci. Nebezpečné souhře Pláška s Tomaníkem se nedostalo zakončení a zakrátko Goiš s Vachutkou situaci zopakovali. Hanáci pak svého soupeře začali tlačit, avšak ani z trojice střel se nepovedlo Adamíkovi skórovat. Svoboda hosty podržel, ale v polovině zápasu přepustil místo v brankovišti Jekelovi.

Přesilovku si vyzkoušela i Třebíč, ale defenziva domácích nepolevila ani na vteřinu. Aktivnějším celkem byl přerovský ZUBR a Horácká Slavia zvládla vzdorovat až do času 39:18. Do situace dvou na jednoho prchli Sýkora s Pavlem Tomaníkem, jenž rozvlnil síťku Horáků podruhé.

Třebíč ve třetím dějství zvýšila rychlostní stupeň, ale přerovská obrana ji do ničeho výraznějšího nepustila ani v následující početní převaze. Zodpovědný styl domácích hokejistů pouštěl Bílé hvězdy do útoku jen pomálu a spíše se bojovalo o neposedný kotouč ve středním pásmu.

Po delší době prověřil Klimeše Vágner, ale zajímavější moment přišel až o chvíli později, kdy Jekelovu nepřesnost o fous nepotrestal Tomaník. Většina třebíčských pokusů navzdory snaze skončila zblokována, naopak žlutomodří uzavřeli skóre. Nahození Furcha skončilo před brankovištěm, kde si bleskově počínal Gregor Koblar.

V závěrečných nájezdech pak byli úspěšnější domácí, jejichž úspěšnými řešiteli byli Vachutka a Běhal.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Bylo to klasické první přípravné utkání. Bylo více o bojovnosti a dřině, než o hokejovém umu. Ale myslím si, že kluci do toho vložili, co se po nich chtělo. Hráli zodpovědně a navíc udělali podstatně méně chyb v defenzívě, než soupeř. A třebíčských chyb dokázali využít.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Přerov byl v zápase lepší a vyhrál zaslouženě. Přijeli jsme záměrně s mladým týmem, protože chceme kluky v přípravě vyzkoušet, abychom viděli, jak se budou projevovat v těžkých utkáních. Napovědělo nám to spoustu věcí, nedostatků, které si musíme rozebrat. Zároveň jsme si ověřili, že gólmani jsou naše jistota. Oba dva chytali výborně.