Tým Zubrů přišel o dvoubrankový náskok a v Třebíči vyšel bodově naprázdno

T ř e b í č – Zápas s Třebíčí se pro hokejisty Přerova vyvíjel nejprve slibně. Premiérová trefa obránce Černého v modrožlutém dresu a přesilovkový gól Pláška juniora jim během první třetiny zajistily vedení 2:0. Horácká Slavia ale v prostředním dějství v rozmezí necelých 90 sekund dokázala skóre srovnat. V poslední dvacetiminutovce se Zubři museli bránit čtyřminutové domácí přesilovce, ve které nakonec inkasovali rozhodující branku. Na Vysočině tak padli 2:3.
44.kolo, pondělí 29.1.2018
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. P. Kratochvíl (Nedbal, Erat), 26. Vágner (Ferda, Süss), 49. Nedbal (Erat, Kusko) – 2. Černý (Dvořák), 16. Plášek ml. (Pšurný, Zbořil). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Lučan, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1174. Střely na branku: 24:30. Zblokované střely: 10:8. Vhazování: 26:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Vejmelka – Mikyska, Nedbal, Vágner, Kaláb, Čejka, Wasserbauer – Erat, Havránek, P. Kratochvíl – Gajarský, Kusko, Kristl – Malec, Mlynář, Paták – Süss, Ferda
Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Černý – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Dvořák, Goiš

Zubři zahájili střetnutí v Třebíči velmi bojovně a byli za to rychle odměněni. Hned ve druhé minutě se po buly dostal ke střele Robert Černý, který propálil brankáře Vejmelku. S úvodem páté minuty se mohl Přerov radovat znovu, tentokrát však třebíčský gólman obrovskou šanci Doležala zlikvidoval. Domácí se poté museli bránit v oslabení, modrožlutí ale početní výhodou pohrdli.

Třebíč se do šancí dostávala s obtížemi. V minutě patnácté ale měla příležitost skvělou. Petr Kratochvíl totiž našel před bránou volného Havránka, jenže ten zacílil vedle Klimešovy svatyně. Zakrátko navíc museli Třebíčští znovu do čtyř a tentokrát Zubři už v přesilovce uspěli. Karel Plášek mladší dostal nabito od Pšurného a Vejmelka podruhé propustil puk do brány. To Klimeš udržel stoprocentní úspěšnost i po souhře Erata s Kristlem, a tak si Přerov z první třetiny odnesl dvougólový náskok.

Jenže ten dokázali domácí ve druhé třetině rychle smazat. Vteřinu po skončení přesilovky pět na tři našel Erat volného Petra Kratochvíla, který překonal přesouvajícího se Klimeše a minutu na to Lukáš Vágner vzal rychlé přečíslení na sebe a střelou k tyči srovnal.

V polovině zápasu zamířil na trestnou Sýkora, ale oslabení tentokrát Zubři zvládli a mohli krátce po něm jít do vedení. Nadějnou příležitost měl Chmelíř, jenže Vejmelka jeho střelecký pokus vykryl. Těsně před koncem mířili do přesilovky i Hanáci, ale kvůli jejich špatnému střídání se závěr druhé tercie odehrál ve čtyřech. Po čtyřiceti minutách tak platil stav 2:2.

Hned zkraje třetí části získal Přerov početní výhodu, ale nenaložil s ní dobře. Sice se dlouho držel před bránou soupeře, všechny střely však mířily vedle. Ve 45. minutě přišel důležitý moment, když Procházka u mantinelu dohrál Patáka. Rozhodčí nejprve vyloučení nesignalizovali, ale po naléhání kapitána Erata přece jen poslali přerovského útočníka za katr s trestem 2+2 minuty za vysokou hůl. Zubři dlouho odolávali, v závěru oslabení však inkasovali. Klimeš neztlumil ránu Karla Nedbala, který tak z prostoru mezi kruhy otočil skóre na 3:2.

V závěru se přerovský tým snažil o vyrovnání. Velkou příležitost měl Karel Plášek mladší, avšak před Vejmelkou nedokázal zakončit. Ani risk bez brankáře už poté Zubrům nepomohl a Třebíč tak po obratu z 0:2 na 3:2 získala všechny tři body.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Do zápasu jsme vstoupili nešťastně. Hned v úvodu jsme stejně jako v Kladně inkasovali a kluky to trochu zaskočilo. Navíc jsme pak v oslabení obdrželi ještě další gól. Po první třetině jsme si v šatně řekli, že se musíme prezentovat svou hrou a působit aktivně. To se nám vyplatilo, dvě třetiny jsme hráli pěkný hokej, otočili skóre a zvítězili. Zaplaťpánbůh, že nám vyšly přesilovky, které jsme i v provizorní sestavě dva dny trénovali. V závěru nás navíc podržel Karel Vejmelka, který předvedl několik výborných zákroků.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Soupeř ani my jsme nebyli kompletní. Do utkání jsme vstoupili slušně a v první třetině odskočili na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině jsme ale odstoupili od svého stylu hry. Třebíč nás začala přebruslovat, svými fauly jsme ji dostali zpět do zápasu a výsledkem bylo vyrovnání. Ve třetí části dal soupeř z přesilovky rozhodující gól. Gratuluji mu k výhře.