Starší dorost: Zubři v Uherském Brodě pálili ostrými, soupeře zničili třinácti góly!

U h e r s k ý   B r o d - Po Valašském Meziříčí tentokrát v Uherském Brodě. Starší dorost se znovu vydal bojovat o důležité tři body na kolbiště soupeře a svůj cíl splnil na výbornou. Hned od začátku měl tým Zubrů místy až drtivou převahu a vyjádřil ji tím nejlepším způsobem - gólově. Už před polovinou mače Přerované dosáhli magické desítky a počet branek nakonec zvýšili až na třináct. Broďané tak schytali od Hanáků těžký debakl. Útočníci Miroslav Skopal a Petr Komačka zapsali po čtyřech gólech.
30.kolo, neděle 4.2.2018
HC Spartak Uherský Brod - HC ZUBR Přerov
2:13
(1:5, 1:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Kočica, 33. Juračka (Buráň) – 6. Skopal (Gorás), 8. Svozil, 11. Koudela (Svozil), 12. Skopal (Wolf), 17. Wolf (Gorás), 23. Skopal (Wolf), 26. Komačka (Knápek), 27. Mynář, 27. Skopal (Wolf), 29. Komačka (Svozil), 42. Komačka (Šimanský), 46. Svozil (Komačka), 51. Komačka (Frolek). Rozhodčí: Šudoma – Bařinka, Zapletal. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 15:53. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:10, 2:10, 2:13.
Vystrčil – Buráň, Kužílek, Macharáček, Michalec, Pospíšil, Bouček, Juračka, Kočica, Nezval, Pochylý, Rusler, Vaculík, Vranec
Kocák – Tischer, Svozil, Koudela, Kopeček, Vohrabal, Vlček, Gréč, Smejkal – Skopal, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Ryšavý, Knápek, Mynář – Foltas, Krul, Mrázek

Přerov se hned od úvodního buly pustil do soupeře zostra. Skopalova příležitost z první minuty sice zůstala nevyužita, stejně jako rána Svozila od modré, ale poté už očekávané góly přišly. Nejprve Gorás vybojoval puk pro Miroslava Skopala, který zblízka prostřelil Vystrčila a zakrátko se ujalo bekhendové zakončení Stanislava Svozila. Přerovský brankář Kocák neměl v prvních deseti minutách prakticky žádnou práci, musel řešit pouze lapačkou střelu Buráně.

To Zubři byli dál nekompromisní. Po důrazném průniku Komačky se dostal kotouč na hůl Ondřeje Koudely, který propálil už ležícího Vystrčila a hned v další minutě pak znovu před bránou uspěl Miroslav Skopal.

Ve 13. minutě se ale radovali i domácí. Chyba po buly nabídla brejk pro Matyáše Kočicu, který překonal Kocáka střelou nad rameno. Hanáci ovšem záhy odpověděli Petrem Wolfem, jenž zakončoval mezi betony brankáře. Přerov mohl své vedení 5:1 ještě do konce první tercie zvýraznit, ale Mynář svůj únik neproměnil a Mrázek po Foltasově přihrávce nedokázal kotouč dorazit do prázdné brány.

Co ale nevyšlo v závěru části první, povedlo se v úvodu druhé. Přerov svého soka doslova sevřel do kleští a během šesti minut přidal dalších pět gólů! Nejprve Miroslav Skopal zakončoval rychlou souhru a zkompletoval hattrick, poté Petr Komačka bez přípravy prostřelil Vystrčila, na 8:1 zvyšoval ranou k tyči Petr Mynář, kličkou před brankovištěm se pak znovu prosadil Miroslav Skopal a desátý gól přišel z hole Petra Komačky, který ujel obraně a zacílil pod horní tyč.

V samostatném úniku byl poté i Frolek, avšak tentokrát Vystrčil dokázal se štěstím zasáhnout. Broďané ohrozili Kocákovu bránu až později a podařilo se jim skóre alespoň zkorigovat. Po Buráňově střele si z druhé vlny najel před bránu Erik Juračka a trefil se do její horní části.

Třetí třetina se už dohrávala jen z povinnosti. Obraz hry se nezměnil, Zubři byli před bránou soupeře mnohem častěji a podařilo se jim skóre ještě navýšit. Druhým hattrickovým střelcem se stal Petr Komačka, který prudkou střelou, která se otřela o Vystrčilův beton, posunul stav na 11:2.

Za domácí mohl odpovědět střelou z prostoru mezi kruhy Nezval, ale opět to byl Přerov, kdo skóroval. Dvanáctou branku přidal z dorážky Stanislav Svozil a na závěr přišla krásná kombinace. Frolek vysekl obránci Pospíšilovi kličku, posunul kotouč na Petra Komačku a ten už pohodlně doklepl do prázdné brány.

Roman Uhříček (HC Spartak Uherský Brod): My jsme v pátek odehráli perfektní utkání v Šumperku, ale bohužel došlo k nějakým změnám v sestavě, takže nám dnes chybělo sedm až osm hráčů. To je při našem úzkém kádru hodně poznat. Hráli jsme to, na co jsme měli. Proti takovému kolosu, jakým Přerov se silnými čtyřmi pětkami je, to bylo velice těžké.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme dobré utkání, do kterého se zapojili všichni hráči. Bylo to ve svižném tempu a některé akce byly velice slušně provedené. Za přístup musíme dnes hráče pochválit, i když pár zbytečných chyb jsme tam udělali. Kvalitní soupeř by je určitě potrestal. Jsme rádi, že máme další víkend úspěšně za sebou. Musíme se dobře připravit na zápasy s Kroměříží a Technikou Brno, které v žádném případě nebudou jednoduché.