Starší dorost: Zubři skolili také nebezpečnou Kroměříž, o výhře rozhodla druhá třetina

P ř e r o v – Starší dorost vstoupil do další části Regionální ligy dvěma venkovními výhrami a v neděli se poprvé v nadstavbě ukázal v MEO Aréně. Derby s velmi houževnatou Kroměříží sice tým Zubrů nezačal dobře, po první tercii gólově ztrácel, avšak díky výborné druhé části otočil skóre a další drama už poté odmítl. Po třech kolech mají svěřenci koučů Verlíka, Kudělky a Školouda stále stoprocentní bilanci.
17.kolo, neděle 10.12.2017
HC ZUBR Přerov - HK Kroměříž
6:3
(1:2, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Krul, 25. Svozil, 28. Gorás (Wolf, Zeman), 31. Komačka (Skopal, Wolf), 32. Ministr (Vlček, Skopal), 45. Wolf (Gorás, Svozil) – 12. Hradil (Uhlíř), 19. Kadlec (Andrýsek, Hubík), 41. Hubík (Babulík, Apolenář). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Machač – Nesrsta, Kopeček, Šabršula, Svozil, Vohrabal, Vlček, Zeman – Skopal, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Mynář, Ministr, Kuba – Mrázek, Krul, Foltas
Křupka (32. Fajgl) – Andrýsek, Babulík, Kadlec, Holík, Vyoral – Pražan, Morev, Uhlíř, Kudlička, Hradil, Laciga, Kaňa, Apolenář, Hubík

Už ve 2. minutě přišla obrovská šance Zubrů, střela Wolfa však jen škrtla o lapačku brankáře Křupky. Kroměříž se uvedla v minutě páté, kdy se Hradil pokoušel puk dorážet, avšak Machač dobře zasáhl. V další pasáži byl zápas obrovským bojem. Nebezpečně zakončoval akci kroměřížský Hubík, na druhé straně rána Frolka minula bránu.

Ve 12. minutě už se ale skóre poprvé změnilo. Adam Hradil přebruslil obránce a trefil se do horní části brány. Přerov však záhy přispěchal s odpovědí. Radovan Krul si vyjel od mantinelu do středu útočného pásma a skvěle zacílil pod břevno. Přesto ale hosté odcházeli po první tercii do kabin spokojenější. V 19. minutě Kroměříži vyšla přesilovka, kterou po rychlé souhře zakončoval Michal Kadlec.

Do druhého dějství vykročil Přerov skvěle. Soupeře začal tlačit, což se navíc projevilo tím nejlepším možným způsobem – změnami skóre. Nejprve sice Skopal v přečíslení zamířil jen do brankáře, ale pak už začala zubří gólová přehlídka.

Otevřel ji Stanislav Svozil, jehož nahození gólman Kroměříže podcenil a kotouč mu propadl do brány. Zakrátko z dorážky otočil skóre na 3:2 Tomáš Gorás, poté se Křupka nestačil přesunout při akci, kterou zakončoval Petr Komačka a pátý gól, který vyhnal Křupku z brány, zaznamenal z otočky Daniel Ministr.

V závěru se do šancí dostala i Kroměříž. Machač si po delší době sáhl na kotouč při střele Kudličky a poté mu přálo štěstí, když Morev orazítkoval levou tyč.

Třetí třetinu zahajovala Kroměříž přesilovkou, která byla rychle využita. Do střely Babulíka vložil hůl David Hubík a Machač nestačil zareagovat. Možným potížím však Přerov rychle řekl jasné ne a také skóroval v přesilovce. Svozilova rána sice skončila na tyči, ale odražený kotouč našel Petr Wolf a pohotově jej doklepl za bezmocného Fajgla.

Kroměříž byla i v závěru utkání nebezpečná, Machač si však Kudličkovu dorážku pohlídal. Další změna skóre už nepřišla, a tak Přerov za vítězství 6:3 zapsal do tabulky další tři body.

Petr Školoud (HC ZUBR Přerov): Zápasy s Kroměříží jsou vždy hodně těžké, protože soupeř rozhodně má svoji kvalitu, což ukázal v první třetině. My jsme v ní možná měli trochu více ze hry, ale Kroměříž proměňovala své šance. O přestávce jsme si museli v kabině hlasitěji něco říct a tomu odpovídala druhá třetina, ve které jsme čtyřmi góly utkání prakticky rozhodli. Byť pak soupeři odstoupili ze hry někteří hráči, tak hrál stále velmi slušně, ale my jsme zápas už taktickou hrou zvládli dotáhnout do vítězného konce.