Skvělá výhra! Parádní obrat ve druhé třetině zajistil týmu Zubrů první bod v předkole

P r o s t ě j o v – Bitvy o body v rychlém sledu vystřídalo předkolo play-off, které je nejostřeji sledováno na Hané. Do prvního střetu Zubrů a Jestřábů vyjel lépe Prostějov, jehož vedení bylo už dvougólové, ale modrožlutí předvedli fantastický obrat ve druhé části. Po něm byl Přerov jasně lepším týmem a dovedl úvodní zápas předkola play-off k vítězství 4:2. V pátek se tak Zubři poperou o druhé vítězství.
PP-O1, čtvrtek 16.2.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Protivný (Krejčík, Novák), 26. Krejčík (Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2871. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Štindl, Pařízek, Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Indra – Krejčík, Novák, Rudovský – Fiala, Hozák, Švec
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl

Hned na úvod dostali Prostějovští možnost přesilové hry, kterou po 34 vteřinách využili. Tomáš Protivný napřáhl na modré čáře a Horčičku se zakrytým výhledem propálil pod lapačku. Zanedlouho stejnou možnost získali i Zubři, domácí se však ubránili. Kvůli prohřešku Kantora ale znovu putovali do čtyř. Srovnání poté nepřinesla ani třetí přesilovka a důrazná hra se mohla naplno rozjet až s půlkou třetiny.

Gólmani příliš složité situace řešit nemuseli, opticky měl však více práce Horčička. Přerov druhé oslabení ubránil, nebezpečnou pozici Fialy eliminoval a do druhého dějství si přenášel minutu v další výhodě.

Ani začátek další části nenasvědčoval poklesu vyloučení, na trestnou usedl Pšurný. Po ubráněné dvouminutovce však bylo potřeba pořádné defenzívy znovu, další oslabení se totiž Přerovu znásobilo. Prostějov potvrdil sílu v přesilovkách a dvojitou výhodu sekundu před uplynutím využil. Horčička proti samotnému Lukáši Krejčíkovi neměl šanci. Modrožlutí stále čekali na vyloženou šanci, která měla přijít v přesile, Kantor ale držel nulu.

Přesilovkami nabuzený Prostějov byl lepším celkem, avšak s 35. minutou se konečně zubří lokomotiva rozjela. Vyloučení trestal Radomír Pala švihem z levého kruhu. Přerované vzápětí opět hráli proti čtyřem domácím a katem byl znovu Radomír Pala. Střela Chmelíře se odrazila zpoza brány přímo na Palovu hůl a ten dělovkou z první srovnal krok. Během 132 vteřin Zubři skóre otočili! Karel Plášek se dravě probojoval až před Kantora, se kterým si poradil na druhý pokus. Tempo rázem udával Přerov a do třetí třetiny vstupoval s vedením 3:2.

Úvod třetí třetiny nabídl nečekaně klidnou pasáž, jenže z ničeho nic v čase 42:15 Přerov navýšil vedení. Karel Plášek se obtočil kolem Kantorovy klece a nachytal jej podruhé. V prostějovské přesilovce měl velkou příležitost Novák, ale Zubři nakonec oslabení přečkali. Průnikem zahrozil Sikora a Přerovští dál pečlivě střežili své pásmo. O to více to bylo třeba při vyloučení Dvořáka, ke kterému na 43 sekund přisedl Chmelíř.

Klíčové chvíle Zubři zvládli a prvnímu krůčku se víc a víc přibližovali. Prostějov se od obratu nedokázal dostat zpět, čemuž nepomohla ani finální power-play a přerovský mančaft tak bere bod s číslem jedna v hanáckém předkole!

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Do poloviny zápasu jsme hráli dobře. Zvládali jsme i oslabení, ale nemůžeme jich hrát milion. Byli jsme vylučování za sekery, hákování a takovéto blbosti. Jsem na hráče opravdu rozzlobený a těžko to vydýchávám. Přerovu jsme tento zápas odevzdali na stříbrném podnose, přitom jsme byli v první půlce jasně lepší. To, co jsme ale potom předvedli s holemi je neomluvitelné. Kdyby nás bylo víc, tak některé hráče posadím na tribunu.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a prvních dvacet minut jsme se víceméně toho zápasu jen zúčastnili. Bylo tam několik zbytečných faulů a inkasovali jsme. Druhá třetina byla zhruba do osmé minuty dost podobná, ale pak jsme se udrželi chvíli na puku, dali jsme šťastnější gól a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, které domácí přehrávalo tlakem do brány a důrazem.