Přerov získal skalp extraligového Zlína! Na domácím ZUBR Cupu skončil stříbrný

P ř e r o v – Skvěle obsazený turnaj ZUBR Cup je už minulostí, v MEO Aréně nabídl skvělý finiš v podobě souboje s extraligovým Zlínem. Berani se dlouho drželi ve vedení, avšak bojovně hrající Zubři dokázali smazat gólové manko a za bouřlivé atmosféry srazili soupeře v nastaveném čase. Přerov skončil druhý za vítězným Zlínem, třetí příčku obsadilo Znojmo, čtvrtou Slavia.
ZUBR Cup, čtvrtek 17.8.2017
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
4:3p
(1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Koblar (Dvořák, Berger), 49. Novotný (Sýkora), 59. Navrátil (M. Kratochvíl). 65. M. Kratochvíl – 10. Popelka (Šťastný), 15. Horák (Padrnos), 47. Honejsek (Okál, Kubiš). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Novotný, Navrátil. Vyloučení: 6:7, navíc Procházka (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1912. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
Šimboch – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Š. Kratochvíl, Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Navrátil, M. Kratochvíl, Tomaník
Štůrala – Padrnos, Řezníček, Horák, Freibergs, Gazda, Valenta, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, Okál – Ondráček, Popelka, Šťastný – Václavek, Fořt, Zagrapan – Gago, Karafiát, Fryšara

Hned po úvodním buly Zubři přesunuli hru před Štůralu, kde kombinovali. Ve třetí minutě si svou aktivní hrou došli pro faul, jenže zlínská kasa zůstala nepokořena. Hosté pak přežili další oslabení, načež si hru proti čtyřem vyzkoušeli sami a byli úspěšní. Souhra Šťastného s Michalem Popelkou, končila pukem v síti Zubrů po teči druhého jmenovaného.

Gólovku Matouše Kratochvíla zmařil Štůralův beton, zakrátko na opačné straně Ševci rozjásali početnou skupinu příznivců podruhé. Oldřich Horák s velkou dávkou štěstí překonal Šimbocha, jenž sklouznutí kotouče mezi betony nečekal. Zlínská defenzíva toho v oslabení příliš řešit nemusela, zakrátko však pochybila, když se v mezikruží ocitl osamocený Gregor Koblar a střelou k levé tyči na konci třetiny snížil.

Na startu druhého dějství sehráli Zubři minutu v přesile, po ní se ale počet hráčů na ledě srovnal. V šestadvacáté minutě chyboval Sýkora a namazal úplně volnému Fryšarovi, jeho střela naštěstí pro domácí skončila na tyči. Brankář Šimboch dlouho nevěděl, kde kotouč hledat. Atraktivní duel ve své polovině nabídl úprk Matouše Kratochvíla a z něho plynoucí přesilovku domácích.

Zlín byl po chvíli kompletní a Přerov na led musel jen se třemi hráči. Zdatně bránicím Hanákům se Šimbochem však jistou měrou vypomohla i překombinovaná hra soupeře. Fryšaru v brejku domácí zastavili včas a solidně zaplněná hala dál sledovala kvalitní podívanou. V oslabení měl velkou šanci Procházka, jeho střelu nad rameno ale Štůrala vykryl a skóre se tak ve druhé třetině nezměnilo.

Do třetího dějství se Zlínu přenesla dlouhá přesilová hra. Předtím totiž vyfasoval pětiminutový trest za sekání domácí Procházka. S mohutnou podporou MEOfans však Hanáci přežili oslabení bez újmy. Spolu s atmosférou pak gradoval i herní projev Zubrů, jenže vzestup zmrazila branka hostí. Okál domácího beka překličkoval a zadovkou našel Antonína Honejska, jenž pohodlně zakončil.

Beranům přesilovka nevyšla, ba dokonce inkasovali. Puku se ve vlastním pásmu zmocnil Martin Novotný a v brejku se prosadil přesně mířeným nápřahem. Pozdější oslabení Zlín ubránil a mířilo se do napínavé koncovky. Přerov soupeře tlačil, nastřelená tyč vedla k timeoutu hostů a 72 sekund před koncem se Hanáci dočkali srovnání. Po náporu před kasou se k touši dostal Jakub Navrátil a poslal zápas do prodloužení.

O vítězi nakonec rozhodl padesát vteřin před koncem Matouš Kratochvíl. Mohutnou postavou si pokryl puk, přebruslil obránce a překonal brankáře Štůralu. Přerov tak do své sbírky trofejí získal skalp Berana. Samostatné nájezdy vyzněly lépe pro celek z Hané, když se úspěšnými řešiteli stali Běhal, Pšurný a Pala.

Nejlepší hráči zápasu: Juraj Šimboch (HC ZUBR Přerov) – Tomáš Štůrala (Aukro Berani Zlín).

Konečná tabulka ZUBR Cupu

1. Aukro Berani Zlín       3     2    0    1    0      12:6       7
2. HC ZUBR Přerov          3     1    1    0    1      11:13      5
3. Orli Znojmo             3     1    0    1    1       8:7       4
4. HC Slavia Praha         3     0    1    0    2       7:12      2

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Každé vítězství je cenné. Zvláště takové, kterého dosáhnete nad extraligovým týmem, byť Zlín nehrál v kompletní sestavě. Předvedli jsme týmový výkon. I když jsme se oslabeními dostali trochu pod tlak, dokázali jsme si vytvořit šance, kterými jsme se dostali zpět do utkání. To jsme pak dotáhli do vítězného konce.

Martin Hamrlík (Aukro Berani Zlín): Jsme zklamání z výsledku. Vedli jsme 3:1 a už jsme zápas neměli pustit. Domácí hráli ve velké euforii, ale dostali jsme v naší přesilovce gól a u vyrovnání byla chyba na modré čáře. Spíš dnes převládá nespokojenost. Ke konci se to na nás valilo ze všech stran. Na druhou stranu jsme viděli hráče pod tlakem, ve třetí třetině byla hodně bouřlivá atmosféra.