Poslední Trhači v MEO Aréně vzdorovali, tým Zubrů ale tříbodovou výhru uhájil

P ř e r o v – Navázat na vítězné hanácké derby. To byl jasný cíl Zubrů v duelu s Kadaní, která od začátku sezóny uzavírá tabulku WSM ligy a naposledy dostala od Přerova vysoký příděl. Na Hané se však Trhači prezentovali velmi bojovně. Přerov sice měl převahu, jenže opět spoustu šancí neproměnil a zápas tak byl dramatický až do závěrečné sirény. O vedení 2:1 už však modrožlutí nepřišli a zapsali na své konto další tříbodovou odměnu.
15.kolo, středa 18.10.2017
HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Plášek, Chmelíř), 25. Procházka (Novotný) – 26. Šťovíček. Rozhodčí: Čech, Skopal – Bryška, Bubela. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1620. Střely na branku: 27:16. Zblokované střely: 9:6. Hity: 7:9. Vhazování: 43:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Šimboch – Chmelíř, Malina, Novotný, Čáp, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Václavek
Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Hlaváček, Cestr, Kadeřávek – Havel, Hejcman, Tůma – Šťovíček, Kůs, Chrpa – Szathmáry, Rob, Dufek – Krejčiřík, Tupý, Kohút

Zubři do zápasu vstoupili náporem a ve čtvrté minutě se dočkali gólové odměny. Útočnou akci rozjel Chmelíř, který nahrál Pláškovi. Ten v pravou chvíli přistrčil puk Tomáši Sýkorovi a kapitán Hanáků zavěsil pod břevno. Kadaň se pokusila odpovědět pokusem Dufka, jenž se obtočil kolem domácí branky. Narazil však na beton pozorného Šimbocha. V deváté minutě se Goiš uvolnil ke střele z pravé strany, Dvořák ji vyrazil nad.

V 11. minutě se dopustil faulu Procházka, přesilovkové střely Roba a Blahy zlikvidoval přerovský muž s maskou. O dvě minuty později vymyslel Plášek další pas na Sýkoru, který to zkusil okamžitě z první. Dvořák se ale stačil přesunout a puk přizvedl mimo hrací plochu. Při hře čtyř proti čtyřem zatopili hostující obraně Procházka s Pšurným, skóre se už ovšem do konce první třetiny neměnilo.

Do úvodu druhé periody si Přerovští přinesli téměř kompletní přesilovku. V ní soupeře místy mačkali, ke gólu však nevedla ani střela Fořta, kterou s vypětím všech sil chytil kadaňský brankář. Ve 24. minutě se při brejku zjevil v palebné pozici Václavek, kotouč ale s přispěním Dvořáka skončil na zadním mantinelu. V další početní výhodě ovšem již Zubři udeřili. Novotného střelu od modré čáry lišácky tečoval dobře postavený Milan Procházka.

Kadaň ale bleskově zareagovala. Zaváhání v přerovské defenzívě využil Martin Šťovíček a snížil na rozdíl jediné branky. Hanákům mohl dvougólový náskok vrátit Goiš, sám proti Dvořákovi ale neuspěl. Chvíli nato se před hostující klec probil Plášek, kotouč proskotačil kousek vedle levé tyče. Ve 34. minutě měl Přerov opět výhodu jednoho muže v poli. Čáp nabil Novotnému, který se ještě rozhodl přihrávat, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.

Zkraje třetí části mohl od modré čáry pálit Čáp. Nakonec ale ještě přihrával, jelikož si všiml nehlídaného Procházky. Ten křížný pas u levé tyče jen těsně netrefil. Kadaňští ustáli i nápor tria Pšurný-Dvořák-Goiš, stejně jako přesilovkový pokus Šlahaře z pravé strany. Hostující tým pak vrhl veškeré úsilí do útoku, k vyrovnání ovšem nevedla ani střela Hejcmana z mezikruží. Lapačkou ji výborně zneškodnil Šimboch.

V závěru zápasu Kadaň vsadila na vabank bez brankáře. Vyrovnávacího gólu ale přesto nedocílila, byť se kotouč chvílemi ocital v těsné blízkosti přerovské svatyně. Zubři těsné vedení udrželi, Trhače doma zdolali 2:1.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Kluky jsme připravovali na to, že Kadaň změnila trenéra i styl hry a že to nebude takové utkání jako na jejím ledě. To se také potvrdilo. V sobotu jsme navíc hráli těžký zápas, v pondělí rovněž. Hromadí se to a na hráčích jde vidět únava. Týmy, které více brání, se pak hůře přehrávají. Musím před kluky smeknout, bojovali a vydali ze sebe maximum. Šest bodů z posledních dvou utkání je šest bodů.

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): Podali jsme velmi dobrý výkon, z Přerova můžeme odjíždět se vztyčenými hlavami. Jsme ale v situaci, kdy nám už nestačí jen si říkat, že hrajeme dobře. Potřebujeme bodovat, což se nám v tomto utkání zase nepovedlo.