MČR1, středa 22.3.2017
HC ZUBR Přerov - HC Sparta Praha
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Jobánek (Svozil, Ryšavý), 28. Svozil – 14. Výkruta (Vitouch), 25. Vitouch (Hamara), 54. Ducháč (Krupička), 59. Krupička, 59. Mácha (Krupička). Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Řezníček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 99. Střely na branku: 27:48. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
Suchánek – Kaprál, Svozil, Nesvadba, Holík, Urban – Martinec, Štíbr, Jobánek, Ryšavý, Hlávka, Hradil, Brázda, Machalík, Buršík
Krbeček – Šesták, Ducháč, Rajgl, Procházka, Adamec, Mašek, Adam – Vitouch, Mácha, Hamara, Krupička, Jurak, Potůček, Němec, Výkruta, Hamršmíd, Uhlíř, Theimer

Do zahajovacího zápasu Mládežnického mistrovství České republiky vstoupili lépe Pražané, kteří od prvních minut prověřovali Suchánka v přerovské bráně. Byli to však Zubři, kteří poprvé zvedali ruce nad hlavy. Jonáš Jobánek nastavil svoji hokejku velmi šťastně a po kontaktu s ní zaplul kotouč obloučkem za překvapeného Krbečka.

Spartu to však nepoložilo a dál dobývala přerovskou tvrz. Do šance se dostal Vitouch a po něm i Hamršmíd, ale Suchánek dlouho odolával. Nestačil až na únik Ondřeje Výkruty, který svou střelou zacílil přesně mezi betony. Nejaktivnějším hráčem Moravanů v první části byl Svozil, jenž měl několik slušných gólovek. Ve všech ale ztroskotal na Krbečkovi a první dvacetiminutovka tak skončila nerozhodným výsledkem.

Do druhé třetiny si přenesla Sparta přesilovou hru ještě z té první, ale využít ji nedokázala. Stejnou příležitost dostali i Přerované, ale naložili s ní prachbídně. V oslabení totiž dostal přihrávku zpoza brány Michal Vitouch a překonal dezorientovaného Suchánka. O chvíli později měl velkou šanci střelec úvodního gólu Jobánek, jenže ke střele se vůbec nedostal.

To však Zubry až tolik mrzet nemuselo, neboť o minutu později v čase 27:04 předvedl výbornou individuální akci Stanislav Svozil, který si pohrál s bekem a našel místo u bližší tyče Krbečkovy branky. Oba brankáři ve zbytku třetiny museli řešit několik ošemetných situací, ale byli vždy na správných místech. Pytel se roztrhl s vyloučeními, která ale ani jeden tým nedokázal potrestat.

Do třetí části vstoupila jednoznačně lépe Sparta, ale Krupička, Adamec i Vitouch si na přerovského brankáře nepřišli. Poté mohli Pražané udeřit znovu v oslabení, ale Krupička se svojí šancí nenaložil správně. Celek z hlavního města přetavil svůj tlak ve vedoucí branku v 54. minutě, kdy se šťastnou tečí v mezikruží prosadil Filip Ducháč, což se ukázalo být rozhodujícím okamžikem celého střetnutí.

Zubři chtěli samozřejmě srovnat, a tak odvolali brankáře, což poměrně záhy využil Jan Krupička a uklidnil svůj tým gólem na 4:2. Ani to ale nebylo všechno, protože o dvaadvacet vteřin později si pro gól dojel Adam Mácha a zvýšil na 5:2. Přerované se s tímto výsledkem ještě snažili něco udělat, ale Krbečka v bráně už neohrozili a úvodní zápas Mládežnického mistrovství republiky tak ovládl tým Sparty Praha.

Pavel Neumann (HC ZUBR Přerov): Zápas byl celkem vyrovnaný, i když soupeř měl mírnou převahu. Drželi jsme se do 54. minuty, kdy jsme dostali nešťastný gól. V závěru jsme chtěli vyrovnat a hráli jsme power-play a i po ní jsme ještě jednou inkasovali. Myslím si, že jsme hráli na hraně našich možností, ale pořád tomu chybí větší pohyb. Musíme začít vyhrávat osobní souboje a obecně všechny činnosti zrychlit a do dalšího utkání se zlepšit.

Jiří Kročák (HC Sparta Praha): Bylo to hned na začátek velmi těžké utkání. Až do samého závěru to bylo 2:2 a oba týmy chvíli tahaly za delší konec. My jsme pak byli trpělivější a dali šťastný gól z teče. Oni poté ztratili koncentraci, a proto výsledek nakonec neodpovídá průběhu utkání. My jsme samozřejmě spokojení za dva body, protože jsme ten zahajovací zápas přijeli vyhrát, stejně jako ostatní týmy. Nám se to ale podařilo a byli jsme ti šťastnější.