Junioři tentokrát doma na Hradec nestačili, soupeř si odvezl z Přerova vysokou výhru

P ř e r o v – Juniorské Zubry čekalo v neděli už 13. kolo finálové části, v němž na domácím kolbišti přivítali největšího favorita na postup do Extraligy – hradecký Mountfield. V předchozím domácím střetnutí jej Zubři porazili, tentokrát však bylo utkání zcela jasnou záležitostí pro soupeře, který si z Hané odvezl výhru 7:0. Domácí měli nejvíce šancí na začátku druhé třetiny, kdy mohli snížit, ale ani jedinou neproměnili. Další utkání odehrají junioři příští pátek 30. ledna v Porubě.
35.kolo, neděle 25.1.2015
HC ZUBR Přerov - Mountfield HK
0:7
(0:2, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Malinský (Gančarčík, Hronek), 14. Michálek (Suda), 26. Malinský (Hronek), 31. Malinský (Suda, Gančarčík), 37. Kopta (Bartoň, Kovářů), 50. Kopta (Bartoň, Kovářů), 56. Malinský (Gančarčík, Suda). Rozhodčí: Přikryl – Dopitová, Chocholouš. Vyloučení: 6:5, navíc Duda (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 22:46. Průběh utkání: 0:7.
Grigárek (31. Sekula) – Mašíček, Šťastný, Kundrátek, Smolka, Duda – Helešic, Müller, Zavřel – Pecha, Kubal, Kratochvíl Š. – Daniš, Siegel, Novák
Ašenbrenner – Faltýnek, Košař, Hercig, Gančarčík, Suda, Hronek, Skála, Miškář, Malinský, Krátoška, Bartoň, Michálek, Matějček, Procházka, Kopta, Kovářů, Lier, Dudák, Kratochvíla

Na první střelu si diváci museli počkat až do čtvrté minuty utkání. Ránu Kopty zlikvidoval pozorný Grigárek. Hosté z Hradce Králové v průběhu první třetiny pomalu zvyšovali otáčky a Přerovští s vypjetím všech sil bránili nulu na svém kontě. Nebezpečný byl především útok včele s hradeckým kapitánem Procházkou.

Nakonec domácí přece jen kapitulovali. Ve 14. minutě neudržel Grigárek kotouč ve své výstroji. Dostal se k němu Marek Malinský a vleže dokázal zamést černý nesmysl do přerovské klece. Neuběhla ani půl minuta a k ráně od modré se odhodlal Jan Michálek. Jeho projektil zaplul za bezmocného brankáře domácích, který toho zřejmě moc neviděl.

Zubři se za celou třetinu k vážnějšímu ohrožení branky Mountfieldu nedostali a mohli děkovat svému brankáři, že prohrávali pouze dvoubrankovým rozdílem.

Do druhé části vstoupili domácí aktivně a hned v jejím úvodu si vypracovali dvě velmi slibné příležitosti. Nejprve dostal mezi kruhy nabito Müller, rána mu však příliš nesedla. Asi o minutu později vybojoval Kubal puk pro Pechu, který ho ihned prostrčil na Šimona Kratochvíla, ale přerovská patnáctka však Ašenbrennera překonat nedokázala.

Poté opět převzali otěže zápasu do svých rukou hradečtí hráči. Na 3:0 pro hosty zvyšoval Marek Malinský, který pohotově propálil Grigárka. O další branku hostí se postaral znovu Marek Malinský. Vybruslil zpoza přerovské klece a z otočky se mu povedlo zaskočit domácího gólmana.

Na rozdíl pěti branek hosté zvýšili necelé čtyři minuty před koncem. Před Sekulou, který nahradil Grigárka, se zjevilo duo Ondřej Kopta - Aleš Suda a první jmenovaný se nakonec se štěstím prosadil.

Poslední dějství začalo opět dobrými možnostmi Přerova. Ovšem ani hezká teč Pechy, ani dorážka Zavřela ke gólové radosti domácích nevedla. Hosté mohli šestou branku přidat ve 49. minutě. Kratoška nahrál Miškářovi, na kterého zívala prázdná klec, do jeho rány však na poslední chvíli vložil hůl Šťastný a srazil ji na tyč.

Mountfield se dočkal až o minutu později. Povedenou přesilovkovou kombinaci zakončil Ondřej Kopta. Zubři se snažili alespoň o čestných úspěch, dnes jim však nebylo přáno. Definitivní podobu výsledku dal Marek Malinský, který dokázal procedit kotouč za Sekulu.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Konečný výsledek odpovídá průběhu dění na ledě. Soupeř nás tentokrát nepodcenil, hrál na kompletní čtyři pětky a od první do poslední minuty byl hladový po gólech. My jsme bohužel, až na krátkou pasáž ve druhé třetině, tahali za kratší konec. Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství.