Junioři doma obrátili zápas s Hodonínem, k vítězství vedlo pět využitých přesilovek

P ř e r o v – Po pátečním volném kole vyrazili juniorští Zubři znovu do boje a před nedělním polednem se doma střetli s Hodonínem. Přerov jakoby v úvodu mírně poznamenala pauza, proto taktovku měli v ruce Drtiči a po zásluze vedli. Od druhé třetiny už ovšem svěřenci trenéra Vladimíra Kočary zvýšili obrátky, což Hodonín přinutilo často faulovat. Nedisciplinovanost Drtičů byla klíčová pro další vývoj utkání, Zubři rázně otočili skóre a zvítězili 7:3.
6.kolo, neděle 28.9.2014
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
7:3
(2:3, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kratochvíl M. (Rajnoch, Šťastný R.), 18. Tomaník (Helešic, Gremlica), 26. Kratochvíl M. (Rajnoch, Mašíček), 27. Tomaník (Helešic, Kundrátek), 36. Tomaník (Ministr, Helešic), 48. Školoud (Rajnoch, Mašíček), 58. Školoud (Ministr) – 11. Hložánek, 12. Kučera (Hložánek, Janota), 16. Hložánek (Tomešek, Prčík). Rozhodčí: Cik – Doleček, Novotná. Vyloučení: 7:11, navíc Flora (Hodonín) 5 minut + do konce utkání. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 7:3.
Grigárek – Mašíček, Šťastný R., Kundrátek, Ministr, Duda, Novák, Smolka, Daniš – Rajnoch, Kratochvíl M., Školoud – Gremlica, Helešic, Tomaník – Pecha, Müller, Kubal – Siegel, Podepřel
Juračka – Kulyk, Přichystal, Hložánek, Venclík, Kučera, Frolek, Prčík, Tomešek, Kukliš, Vanek, Janota, Sedlák, Šála, Černohous, Melichárek, Maršálek, Flora

Na začátku zápasu mohli jít Zubři rychle do vedení, když si Kubal vyjel zpoza brány, ale narazil na lapačku gólmana Juračky. Hodonín se uvedl střelou Tomeška, proti níž zasáhl pozorný Grigárek. V páté minutě se poprvé měnilo skóre, přerovský tým předvedl rychlý útočný výpad a Matouš Kratochvíl při přečíslení trefil mezírku mezi betony brankáře.

Z vedení se však Zubři neradovali dlouho, další minuty patřily Drtičům. Přerov nedokázal vyhodit puk z pásma a Erik Hložánek střílel přesně nad Grigárkovo rameno. O minutu později zůstal před bránou nekrytý Tomáš Kučera, jehož zakončení slavilo další úspěch a třetí gól Hodonína přidal v přesilovce z rychlé souhry Erik Hložánek. Ještě do závěru prvního dějství však také domácí zužitkovali přesilovku, krásnou ťuk – ťuk kombinaci zakončil zcela volný Pavel Tomaník.

Druhou část odstartovalo přerovské oslabení, ale pak to byli na dlouhou dobu Drtiči, kdo musel čelit početní nevýhodě. Toho domácí Zubři dokonale využívali. Nejdříve po Mašíčkově střele od modré čáry dorážel Matouš Kratochvíl a po téměř totožné akci Pavel Tomaník obrátil stav na 4:3.

Hodonín si díky své nedisciplinovanosti ve druhé třetině nevypracoval téměř žádnou větší šanci a navíc v oslabení inkasoval znovu. O pátý gól Zubrů se postaral Pavel Tomaník, který tečoval střelu Ministra a uzavřel tak svůj hattrick.

Až ve třetí třetině se znovu Drtiči dostali k většímu ohrožení Grigárkovy klece. Agilní Hložánek však minul a přesně seřízená mířidla neměl ani Flora. To Přerov byl v zakončení úspěšnější a zase těžil z přesilovky. Rajnochem nastřelený puk se odrazil k Petru Školoudovi, který už ho lehce zametl do klece.

Závěr zápasu ještě vzbudil emoce, za hrubý faul kolenem na Kundrátka si totiž vyšší trest vykoledoval hodonínský Flora a musel předčasně do kabiny. Velkou šanci měl znovu Školoud, ale po jeho otočce před bránou byl puk zblokován. Čtyři minuty před koncem si Grigárek poradil s nepříjemnou střelou Hložánka, což byla zároveň poslední šance Drtičů. Konečné slovo si tak vzali domácí, konkrétně Petr Školoud, který dostal ideální nahrávku od Ministra a bombou překonal brankáře Juračku mezi betony.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Možná to bylo dáno tím, že jsme v pátek nehráli a měli volno. Když se obrátí stav z 1:3 na 7:3, tak převládá spokojenost. Zpátky do hry nám pomohly přesilovky a také to, že jsme, na rozdíl od Hodonína, více udrželi kázeň. Kaňkou je však zranění třech našich hráčů.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Zápas jsme si dobře rozehráli a při hře pět na pět jsme byli domácímu Přerovu rovnocenným soupeřem. Vedli jsme 3:1, ale bohužel ve druhé třetině hrála obrovskou roli disciplína a také další věci, ke kterým se nechci vyjadřovat. Měli jsme šestnáct trestných minut a pokračovalo to ve třetí třetině. Přerov má velmi dobrou první pětku, jejíž hráči pravidelně hrávají za áčko a ta byla na ledě cítit. To určitě rozhodlo.