MČR3, pátek 24.3.2017
HC ZUBR Přerov - Mountfield HK
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Svozil, 19. Ryšavý, 35. Martinec (Holík), 57. Svozil – 45. Pajer (Pelda, Králík). Rozhodčí: Micka – Kleprlík, Pechánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 166. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1
Suchánek – Kaprál, Svozil, Holík, Urban – Martinec, Štíbr, Jobánek, Ryšavý, Hlávka, Hradil, Brázda, Machalík, Buršík
Pavlíček – Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda, Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček, Pavlata

Na začátku třetího zápasu byli aktivnější hráči Mountfieldu HK a tlačili se do útočného pásma. Zubři je zastavili pouze za cenu dvou faulů a hradečtí mladíci tak dostali příležitost přesilovky pět na tři. V té si však nevypracovali žádnou šanci a málem inkasovali po návratu Brázdy z trestné lavice. Nepovedlo se to ale ani jemu, ani následně Jobánkovi, po jehož sražené střele skončil puk na horní síťce Pavlíčkovy brány.

První gól zápasu přišel v 18. minutě a vstřelil jej Stanislav Svozil, jenž vzal kotouč u své brány a projel s ním takřka celé kluziště a našel místo vedle lapačky hradeckého brankáře. V čase 18:44 se Přerované prosadili podruhé, a to v přesilové hře zásluhou Martina Ryšavého. Ten si vybruslil k pravému kruhu a svojí ránu zamířil přesně k bližší tyči. Po první třetině tak Zubři vedli 2:0.

Přerovští začali druhou dvacetiminutovku stejně tak, jako skončili tu první. Svozil předvedl překrásné sólo, kterému chybělo jen pár centimetrů, aby skončilo gólem. Takhle totiž orazítkovalo horní tyč Pavlíčkovy branky. Pavlíček zabránil i další šanci, a to díky dobré poziční hře. Ryšavý byl u něj příliš blízko a neprostřelil jej. Suchánek na druhé straně měl poměrně málo práce, ale dobrý zákrok vytáhl proti ráně Budiny.

Mladíkům Mountfieldu se nedařilo a Přerov je přehrával. Třetí branku Moravanů vstřelil ve 35. minutě Michal Martinec, který se velmi šikovně vyhnul souboji u mantinelu a trefil přesně horní růžek u bližší tyče. Minutu před koncem byly k vidění ještě šance na obou stranách. Nejdříve Ryšavý trefil tyč a na druhé straně byl pro změnu kotouč dlouho volný v brankovišti, ale hradečtí útočníci jej na místo určení nedostali.

Třetí dějství začalo velkými šancemi na obou stranách, ale vyznamenali se oba brankáři. Gól naděje přišel pro hradecký tým v čase 44:38, kdy se v přesilové hře prosadil střelou z první Lukáš Pajer. Další šance následovala hned vzápětí, ale kotouč proskákal těsně vedle pravé tyče Suchánkovy brány. Hradeckým mladíkům se nedala upřít snaha, ale na pozoru se musel mít i Pavlíček, neboť Přerov hrozil z brejků.

Obrovskou příležitost na snížení měl střelec prvního hradeckého gólu Pajer, ale pohořel na výborně chytajícím Suchánkovi. Vítězství zubrů pak ztvrdil svým druhým přesným zásahem Stanislav Svozil, který využil přesilovou hru po šesti vteřinách. V závěru pak předvedl své umění ještě Suchánek, ale na konečném skóre už se nic nezměnilo.

Pavel Neumann (HC ZUBR Přerov): První třetina byla poměrně vyrovnaná a soupeř měl mírně navrch, ve druhé jsme získali náskok a ta třetí se nesla v duchu obrovského tlaku Hradce. Nám dobře zachytal brankář a měli jsme i trochu štěstí, ale to je potřeba. Na konci jsme ještě přidali gól z přesilovky.

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Byla škoda, že jsme nedali v první třetině jako první gól, který by nám určitě hodně pomohl, ale naopak jsme dva inkasovali. Ty nás trošku srazily dolů, ale do poslední chvíle jsme bojovali o to, abychom výsledek alespoň zremízovali. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší a kluci si zaslouží obrovskou pochvalu a dík za to, jak závěr odehráli se ctí.