Dalšího favorita tým Zubrů nepřekonal, ve strhujícím boji s Kladnem padl na nájezdy

P ř e r o v – Čtyřdílná domácí série je minulostí. V její poslední části se rozbouřená a vyprodaná MEO Aréna dočkala dalšího lákavého souboje Zubrů, tentokrát s kladenskými Rytíři. Další favorit ligy začal v Přerově velmi dobře, ale Zubři, kteří byli fanoušky neuvěřitelně hnáni kupředu dokázali na začátku druhé části srovnat. Dalšímu průběhu jasně vládli brankáři, a tak skvělé utkání musely rozhodnout až nájezdy. V nich se radovali Rytíři, kteří tak získali dva body. Přerovu po boji náleží jeden.
10.kolo, sobota 3.10.2015
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
1:2sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Pšurný (Dostálek, Procházka) – 10. Kolářík (Skuhravý), rozhodující nájezd Rudovský. Rozhodčí: Kika – Měkýš, Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Repe (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 35:51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Šimboch – Vágner, Grof, Přindiš, Pala, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Šebek, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Král, Hrazdira – Kovařík
Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald – Pitule, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Strnad

Utkání začalo obrovským tempem od úvodního buly. První zákrok si připsal Šimboch proti střele Skuhravého. O dvě minuty později pak posílal nebezpečnou nabídku na teč Ferenc, avšak bez výsledku. Poté přišlo vyloučení Kanaďana Nashe, v přesilovce Zubři zamkli Rytíře do jejich pásma, ale gól nepadl. Možnost zahrát přesilovou hru si následně vysloužilo i Kladno. Tu Hanáci přežili bez újmy.

Gólový účet se tak otevřel až v 10. minutě, kdy po buly střílel nad lapačku domácího brankáře Václav Kolářík. Od této chvíle už bylo silnějším mužstvem Kladno. Chvíli na to se do úniku dostal Lukáč, ale Šimboch jeho průnik zlikvidoval betonem. Po krásné akci zakrátko nahrával Šťastný Sikorovi, ten však bekhendem puk za Mensatora neuklidil.

Druhá třetina začala pro Přerovany skvěle. Uběhlo 53 vteřin, když Procházka našel Romana Pšurného, který zametl puk do brány. Kladenská převaha byla i nadále lehce znatelná, domácí však kousali a vůbec to soupeři neulehčovali. Jedním z mnoha zákroků se předvedl proti střele Bílka Šimboch. Poté Pitule obkroužil bránu, ale Horna minul.

Třetí dějství pokračovalo opět ve vysokém tempu. Vyloučen byl poté Ferenc a Středočeši mohli jít zpět do vedení, ale Bílkovu tutovku lapil skvěle chytající Šimboch. Po uplynutí Ferencova trestu hráli přesilovku pro změnu domácí. Přindiš dobře pálil a puk na chvíli zůstal sám před Mensatorem, jenže na dorážce nebyl nikdo.

Poté se však zrodila obrovská příležitost pro Zubry. Za krosček byl vyloučen Nash a jen pět vteřin po něm také Lukáč. Hned na dvě dělovky Grofa vytáhl Mensator luxusní zákrok a z následného závaru se domácí také neprosadili. Přerov tak dvojnásobnou převahu nevyužil. Zakrátko se blýskl zase domácí gólman proti pokusu Nashe. Půl minutu před koncem Kladno nevyužilo stoprocentní šanci v přesilovce. Bílek po přihrávce brankovištěm pálil těsně nad a dvě vteřiny před sirénou podobně nedal Rudovský. Do prodloužení Kladno vstoupilo přesilovkou čtyři na tři. Přerov ale náporu opět odolal. Ve čtyřech se poté dlouho nehrálo, protože Šťastný si dojel pro faul a skvělá situace se naskytla opět pro Zubry. Mensator však frustroval parádními zákroky domácí střelce.

Za stavu 1:1 tak utkání dospělo k nájezdům, které už musely o vítězi rozhodnout. První sérii proměnili oba exekutoři. V bílém dresu Stach a za barvy domácích uspěl Pšurný. Druhá série byla naopak neúspěšná pro oba týmy. Nejprve neproměnil Kindl a po něm ani Dostálek. Vítězný nájezd tak náležel Janu Rudovskému. Po něm už totiž domácí Sikora nesrovnal, a Přerov tak vybojoval v dalším parádním souboji jeden bod.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Soupeř nám dnes ukázal hokejovou kvalitu a obrovskou sílu. Hrál trochu jiný styl hokeje, než Budějovice. Myslím si, že kromě toho úvodu jsme byli Kladnu určitě vyrovnaným soupeřem. Obě mužstva si do puntíku plnila vytýčenou taktiku a skvěle zachytali oba brankáři. Měli jsme šanci jít do vedení v přesilovce pět na tři, kdy jsme dvakrát nedali skoro do prázdné. Soupeř pak také mohl skórovat, ale nakonec rozhodly nájezdy. Ty jsou už vždy loterií. Jsme rádi za každý bod s takovým soupeřem, protože jdeme postupně zápas od zápasu. Fanoušci nás opět tlačili a pomohli hráčům podat výkon na hranici jejich možností. Za skvělou atmosféru jim patři velký dík.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Utkání bylo od začátku vyrovnané. Přerov hraje výborně a porazil v minulém kole Budějovice, na což jsme byli připravení. Šli jsme do vedení, které jsme však potom nedokázali potvrdit a domácí vyrovnali. Na konci byl zápas hodně rozkouskovaný vyloučeními. Byla tady nádherná atmosféra a fantastičtí diváci. Samozřejmě jsme spokojení, že si vezeme z venku dva body.