ONLINE >>> A-tým: ČEZ Motor Č. Budějovice - HC ZUBR Přerov 3:1 | Ml. dorost: HC ZUBR Přerov - Mountfield HK 2:5
AUKCE >>> Vydražte si jedinečný zubří růžový dres! Nikde jinde něco podobného neseženete!

Další tři body pro starší dorost! Zubři doma devíti brankami smetli Uherský Brod

Další tři body pro starší dorost! Zubři doma devíti brankami smetli Uherský Brod
P ř e r o v – Staršímu dorostu už běží druhá čtvrtina nadstavbové části Regionální ligy a přerovský tým pokračuje dál úspěšně! V domácím střetnutí s Uherským Brodem měli Zubři po celou dobu aktivitu na své straně a v prvních dvou třetinách ji vyjádřili také gólově. Soupeř se k výraznějšímu ohrožení klece domácích dostal až v periodě třetí za hodně nepříznivého stavu, ale brankáře Kocáka se mu překonat nepodařilo. Přerov navíc ještě v závěru skóroval a odnesl si tři body za vítězství 9:0.
23.kolo, pátek 12.1.2018
HC ZUBR Přerov - HC Spartak Uherský Brod
HC ZUBR Přerov - HC Spartak Uherský Brod
9:0
(4:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Gorás (Wolf, Tischer), 14. Nesrsta, 17. Gorás (Wolf, Ryšavý), 19. Komačka (Šimanský), 25. Ministr (Vlček), 32. Kopeček (Nesrsta), 36. Frolek (Nesrsta), 39. Ryšavý, 60. Komačka (Šimanský, Frolek). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Dočkal. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 9:0.
Kocák – Tischer, Svozil, Nesrsta, Kopeček, Vohrabal, Vlček, Koudela – Ryšavý, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Mynář, Ministr, Krul – Mrázek, Smejkal, Foltas
Vystrčil – Hrabec, Kužílek, Macharáček, Michalec, Pospíšil, Uhříček, Kočica, Kubiš, Rusler, Šašinka, Šmíd, Vranec, Zalubil

Komentář k zápasu

Přerov svého soupeře hned od začátku sevřel, ale úvodní šance zůstaly nevyužity. Vlček z bekhendu minul a Zubři poté v gól nepřetavili ani početní výhodu. Krátce po ní už to však vyšlo. Domácí sehráli krásnou kombinaci, kterou Tomáš Gorás zakončoval už do prakticky prázdné brány. V osmé minutě měl ideální střeleckou možnost mezi kruhy Šimanský, jenže nezamířil přesně.

Broďané poprvé výrazněji ohrozili Kocáka až v desáté minutě, se střelou Kužílka si ale přerovský kasař poradil. To jeho protějšek Vystrčil měl mnohem více práce a další šance Zubrů zlikvidovat nedokázal. Ve 14. minutě zvýšil na 2:0 prudkou střelou obránce Marek Nesrsta, o chvíli později skvěle zapracovali útočníci Ryšavý, Wolf a Tomáš Gorás, jehož sklepnutí puku před bránou přineslo třetí gól a úspěšný závěr třetiny podtrhl Petr Komačka. Uvolnil se přes obránce a puk pověsil pod horní tyčku.

V nastoleném tempu Zubři pokračovali i ve druhé třetině a na další gól se tak nečekalo dlouho. Na konci 25. minuty se před Vystrčila protlačil Daniel Ministr a trefil se přesně k tyči. Přerované si poté zahráli i dvojnásobnou přesilovku, což rázně ztrestal z kruhu střílející Jan Kopeček.

Ve 35. minutě mohli Brodští snížit, Kocák však střelu Zalubila vyrazil a následná rána Kužílka mířila jen do boční konstrukce brány. Na druhé straně pak pálil Nesrsta a přestože Vystrčilovi vypadl puk mezi betony, tak ho z brankové čáry dokázal vypíchnout Michalec.

Přece jen se ale zanedlouho tým Zubrů znovu radoval. Roman Frolek se dostal do úniku a tentokrát už kotouč za záda Vystrčila prošel. Smazat Kocákovu nulu poté mohl skvěle najetý Kubiš, ale platilo nedáš – dostaneš. Další rychlý výpad předvedl Martin Ryšavý a přestože byl v brejku faulován, dokázal udělat kličku a kotouč zasunout do brány.

Třetí „dvacku“ načala šance Uherského Brodu, když se Šmíd dostal s Vrancem do přečíslení, ale střela prvně jmenovaného skončila u připraveného Kocáka. Přerov poté hrál přesilovku a mohl se přiblížit k magické desítce, jenže Vlček od modré čáry nezacílil přesně.

Hostům poté nevyšla ani šance Zalubila, který měl dobrou pozici na střelu, leč poslal kus černé gumy vedle levé tyče. A bez gólového efektu byla i další spolupráce Šmída a Vrance. Už to vypadalo, že se skóre nezmění, ale v poslední minutě ještě upravil stav na 9:0 Petr Komačka, který překonal Vystrčila střelou nad ramenem.

Ohlasy trenérů

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Bylo důležité v tomto zápase nic nepodcenit. Jsme rádi, že se nám to podařilo a bereme tři body. Ze začátku byla hra trochu rozháraná, ale pak jsme už začali proměňovat šance a postupně se do hry zapojili všichni hráči, což je pro nás důležité. Těší nás i to, že jsme ani jednou neinkasovali. V neděli nás čeká Kroměříž a my se musíme na zápas dobře připravit.

Roman Uhříček (HC Spartak Uherský Brod): Přijeli jsme do Přerova bez pěti hráčů základní sestavy a navíc jsme neplnili to, co jsme si řekli v kabině. Chtěli jsme hrát jednoduše. To se nám dařilo až ve třetí třetině, kdy jsme jen jednou inkasovali. Samozřejmě Přerov má výrazně kvalitnější kádr a výsledek tomu rozdílu mezi oběma mužstvy odpovídá.