Ani ve druhém utkání tým Zubrů nedokázal zvítězit, Motor ubránil své těsné vedení

Č . B u d ě j o v i c e – Čtvrtfinále s Motorem, část druhá. Také tento zápas gólově načali Přerované, poté však soupeř srovnal a zásluhou bývalého Zubra Dostálka těsně před sirénou otočil skóre. Druhé dějství bylo velkým bojem, Motor odskočil, ale využitá přesilovka v závěru znovu posílila naděje modrožlutých na zvrat. I přes velkou snahu už ale Přerov srovnat nedokázal. Třetí "dvacka" už gól nenabídla, a tak se z výhry znovu radoval budějovický Motor.
ČF2, pondělí 27.2.2017
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Heřman (Vráblík), 20. Dostálek (Rob, Pýcha), 32. Novák (Nouza) – 6. Berger (Pšurný, Procházka), 39. Ferenc (Plášek, Sýkora). Rozhodčí: Bejček, Würtherle – Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6206. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Kváča – Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Dostálek, Rob, Čermák – Nouza, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Fronk, Vak, Pajič
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, Král, Ižacký

Hodně očekávané byly před utkáním posty brankářů. Českobudějovičtí trenéři dali znovu důvěru Petru Kváčovi, kouč hostů Přecechtěl se rozhodl pro Luboše Horčičku. Přerovský muž s maskou měl hned v úvodu práci při šanci Pajiče či při ráně Čermáka do masky, první ale kapituloval domácí gólman. Na konci šesté minuty totiž po odrazu od brusle při rozehrávce Motoru se k puku dostal osamocený Pšurný, který ještě vylepšil pozici pro Jana Bergera, a ten už kotouč došťouchal do sítě.

Uběhla jen minuta a půl a radovali se i Jihočeši. Při svém třístém startu za Motor se Vráblík tlačil do zakončení, ale byl faulován. I tak stihl vypálit, i když branku netrefil, tak se kotouč odrazil od mantinelu k Martinu Heřmanovi, jenž jej z úhlu pohotově propasíroval za Horčičku.

Když si oba celky vyměnily úvodní gólové pozdravy, začala se hra přelévat a první třetina pokračovala na vlnách. Přerovští měli možnosti si vzít vedení zpět, ale Kváča se rychle dostal do zápasu několika jistými zákroky. Jednou napodobil svého kolegu a také střelu od modré vyhlavičkoval. Horčička nepůsobil úplně jistě, několikrát z něj kotouč vypadl a měl štěstí, že před gólovou dorážkou ho zachránili vlastní obránci. Šestnáct vteřin před pauzou ho už ale nespasilo nic, protože Přerovští špatně rozehráli, Pýcha dobře zavřel modrou čáru, předal kotouč Robovi, který zpoza branky našel Vlastimila Dostálka, který mezi Horčičkovy betony vstřelil gól proti svému bývalému klubu.

Druhá perioda byla víceméně v režii Motoru, který mačkal soupeře, ale ten odolával a navíc domácí trápil rychlými brejky. Kváča musel být pozorný třeba při ráně Bergera, avšak víc práce měl jeho protějšek. Zkušený gólman v brance Zubrů se musel vytáhnout zejména proti Nouzově teči Pavlinovy střely nebo při hezké akci Čermáka, kdy gólu zabránila jen rychlá Horčičkova lapačka. Ve 32. minutě už ale Horčička musel lovit kotouč ze své sítě. Nouza vyzval k ráně Filipa Nováka, který orazítkoval tyč, od níž se puk odrazil od Horčičkových zad někam k brankové čáře. Kotouč by možná sám doputoval do branky, domácí kapitán jej však pohotově ještě dorazil a jel slavit.

Zubři se zpět na dostřel dostali krátce před druhou sirénou. Ze sedmnáctivteřinové přesilovky pět na tři hosté ukrojili jen pět vteřin, když Vak prohrál buly, puk se okamžitě dostal k Jakubu Ferencovi, který od modré pod břevno propálil Kváču.

I přesto, že Přerov potřeboval vyrovnat, tak se na obrazu hry nic zásadního neměnilo. Motor útočil zpravidla do plných a Zubři jen občas vyráželi do nebezpečných kontrů. Čtvrtou pojišťovací trefu měl na holi Fronk, proti jeho dělovce ale včas zasáhl Horčička. Když se pak před brankou ke střele nedostal Vak, tak se Přerovští začali pomalu nadechovat k náporu. Jejich rozlet zastavil faulem Goiš a vyfasoval dvouminutový trest.

Heřmanova přesilovková dorážka však gólová nebyla, a tak hosté měli ještě tři minuty na vyrovnání. Minutu před koncem sáhli Přecechtělovi svěřenci ke hře bez brankáře, ale Kváču už ani pořádně neohrozili. Naopak Dostálek a Čermák mířili na prázdnou branku, a i když ji nakonec netrefili, tak je to mrzet nemuselo. Motor uhájil těsnou výhru a ve čtvrtfinále vede 2:0 na zápasy.

Martin Štrba (ČEZ Motor České Budějovice): Odehráli jsme zase těžký zápas, ale nikdo nemohl čekat, že to bude lehká série. Druhý bod je pro nás velice důležitý a cenný. Jsme rádi, že se nám podařilo zvládnout třetí třetinu bez inkasovaného gólu.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Bylo to poměrně vyrovnané utkání. Nevytvořili jsme si tolik šancí jako v prvním zápase, přesto si myslím, že jsme soupeře celkem potrápili."