Ani dnes se Zubři nevrací z Prostějova s prázdnou!

P r o s t ě j o v - Pětkrát se v roce 2012 utkali Zubři s Jestřáby v Prostějově (jednou v přípravě). Ani jednou je Jestřábi doma v základním čase neporazili a nepodařilo se jim to ani dnes, třebaže k tomu měli rozhodně nejblíž. Zubři zápas dobře začali, v první třetině si vytvořili několik velkých šancí a domácím ji dovolili vypracovat až v její poslední minutě. Ve druhé třetině byli sice u puku častěji Jestřábi, nicmémě na šance byla tato perioda extrémně chudá. Teprve v poslední třetině si jich vypracovali daleko více domácí, ale Zubry podržel vynikajícím výkonem především Martin Vojtek, který měl na remíze po 60 minutách hlavní zásluhu. V prodloužení mohli rozhodnout Zubři, ale nemířili přesně. O vítězi tak rozhodly až nájezdy, v nichž se tentokrát přiklonilo štěstí na stranu Jestřábů.
28.kolo, čtvrtek 27.12.2012
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Kovařík (Popelka), 50. Ševčík, rozh.nájezd Ševčík - 7. Málek (Sedlák, Faltýnek), 50. Pala (Goiš, Málek). Vyloučení: 7:8 navíc Sedlák (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 33:41. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2n.
Vrba (7.Vydržel) - Kolibár, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža - Handl, Zachar, Šebek, Černý, Duba, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka, Kovařík
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc J., Vlček, Osina, Běhal - Sedlák, Málek, Goiš - Ditrich, Sakrajda, Brančík - Hanák, Brada, Kundrátek - Janeba, Blinka, Matušenko

Zubrům se už vrátili do sestavy Zdeněk Sedlák s Matějem Blinkou, v sestavě však stále postrádali už dlouho Antonína Sprušila, Jana Koláře, dnes navíc i Petra Vaňka a Davida Kudělku.

Zápas byl od počátku velmi vyrovnaný, hra se přelévala celkem rovnoměrně ze strany na stranu a první větší šanci si vypracovali Zubři v 7. minutě. V útočném pásmu dobře zakombinovali, Sedlák místo střely zvolil přihrávku na modrou čáru, odkud prudce vypálil Faltýnek. S jeho střelou si Vrba ještě poradil, před ním však číhal Matěj Málek a ten už vyražený puk dopravil za brankovou čáru z boku ke vzdálenější tyči - 0:1. Domácí brankář na gólu vinu sice nenesl, ale přesto se raději, nejspíše ze zdravotních důvodů, nechal vystřídat. Povzbuzení Zubři v mírném náporu pokračovali a ve 12. minutě visel jejich druhý gól na tenkém vlásku. Nejprve orazítkoval horní tyč Vydrželovy svatyně prudkou ranou s poměrně velké dálky Pala, o necelou minutu později v přesilovce velmi vyděsil domácí obránce i gólmana Vlček. Jestřábi zahájili souvislejší ostrostřelbu rovněž v přesilovce, ale o gólové šance nešlo. Po jejím skončení začali znovu útočit Zubři a asi 2 minuty před koncem jejich nápor vyvrcholil střelou Sakrajdy z prostoru mezi kruhy. V poslední minutě této třetiny se však do té doby bezchybná přerovská obrana dopustila obrovské chyby, když jejich rozehrávku zachytil domácí Popelka. Navíc uprostřed svého obranného pásma Zubři nepohlídali volného Lubomíra Kovaříka a ten prudkou střelou Vojtka prostřelil - 1:1.

Střelecky i na šance chudá byla hlavně druhá třetina. Zubři po laciném gólu si začali dávat v obraně větší pozor a tak už se moc dopředu nehnali. Výraznější tlak a jedinou významnější šanci této třetiny, která stojí za zaznamenání, si vypracovali Jestřábi na počátku 32.minuty při přesilovce 4 na 3. Černého střelu z prostoru mezi kruhy ale Vojtek zlikvidoval. I Zubři v této třetině hráli dvě přesilovky, ale do vyložené šance je Jestřábi nepustili.

Po odehraných dvou minutách třetí třetiny mohl dát druhý gól Jestřábů opět Kovařík, na Vojtka si však nepřišel. Na konci 48. minuty přečíslil přerovskou obranu stejný hráč spolu s Janotou, ale finální přihrávku Vojtek vynikajícím způsobem vypíchl. V 50.minutě ujel do sólového nájezdu Robin Ševčík a na prostějovském zimním stadionu se zhasínalo podruhé - 2:1. Radost domácích hráčů a fanoušků však velmi rychle vychladla, protože Zubři hned po 30 sekundách odpověděli. Od mantinelu přihrál Goiš do kruhu Radomíru Palovi, který vypálil směrem k levé tyči a puk proklouzl Vydrželovi pod betonem až za brankovou čáru - 2:2. V dalších minutách se museli Zubři bránit dvěma oslabením. Při jednom z nich prověřil Vojtka ze 3 metrů Kumstát. Asi největší šanci na rozhodnutí si ale Jestřábi vytvořili přesně 3 minuty před skončením základní hrací doby. Zachar v akci 2 na 1 našel před brankou zcela volného Černého, jeho střela však skončila ve Vojtkově lapačce a na nerozhodném výsledku 2:2 se do sirény už nic nezměnilo.

V prodloužení byli aktivnější Zubři, vyslali na Jestřáby podstatně více střel, často z dobrých příležitostí jako třeba Faltýnek z prostoru mezi kruhy nebo kousek od branky Běhal. Střely však nebyly přesné. Za Jestřáby zahrozil jen Ševčík, ale i tentokrát stála v cestě jeho střely Vojtkova lapačka. O vítězství tak musely rozhodnout až nájezdy. Za Zubry neuspěl Hanák, Brančík a Ditrich. Také první dva pokusy Jestřábů v provedení Handla a Jedličky skončily úspěšným zákrokem přerovského gólmana, třetí nájezd domácímu týmu ale vyšel díky přesné trefě Robina Ševčíka a druhý bod si tak připsali Jestřábi. Zubry to ale určitě mrzet nemusí, dnes určitě body neztratili, ale jeden získali.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Byl to velmi vyrovnaný zápas, žádný tým nepřevyšoval, bylo to o tom, kdo udělá chybu. My jsme deset minut před koncem šli do vedení a během minuty jsme to ztratili. Můžeme ale nakonec děkovat za dva body.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): První třetinu jsme začali dobře, myslím že jsme byli i lepším týmem, domácí jsme do ničeho moc nepustili a je škoda, že jsme využili jenom jednu šanci, co jsme si vytvořili. Chyba byla ve druhé třetině, kdy nás zchvátili emoce, špatně jsme reagovali na posuzování rozhodčího, který pouštěl hru, tam se nám hra z první třetiny trochu rozpadla. Bylo to vyrovnané až do závěru, v prodloužení jsme měli tři šance a ty se neproměnily. Bod navíc mají domácí zaslouženě, protože když nedáme gól, nemůžeme vyhrát.