Mladší dorost porazil doma Nový Jičín a je ještě blíže

P ř e r o v - V předehrávce 26. kola přivítali Zubři ve středu čtvrtý tým tabulky HC Nový Jičín. Zubři roli superfavorita zápasu sice beze zbytku splnili, ale jejich soupeři se dlouho nechtěli vzdát. V prvních dvou třetinách se hrálo jen na branku hostí, domácí gólman Schneider musel během nich řešit snad jen jedinou opravdu vážnější šanci hostů. Ti se totiž soustředili na obranu a Zubři se, třebaže i dnes hodně stříleli, nedostávali do vyložených šancí tak často jak v jiných domácích zápasech. Přesto se dvema slepenými góly ujali přibližně v půli 1. třetiny vedení 2:0. Navýšit se jim ho ale dlouho nedařilo, dokázali to teprve během druhé půle 2. třetiny. Teprve v poslední třetině, kdy se zápas za stavu 6:0 už jen dohrával, si hosté vypracovali šance, z nichž jednu proměnili v čestný gól.
26.kolo, středa 13.2.2013
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
7:1
(2:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Šťastný (Pochyla, Kubíček), 10. Solař (Sedlák), 29. Peterka (Zdráhal), 31. Metelka, 35. Kubíček (Pochyla), 38. Pochyla (Metelka, Kubíček), 59. Šťastný (Solář) - 54. Palička (Dvorský). Rozhodčí: Bičan - Klvač, Řezáč. Vyloučení: 2:3 navíc Heralt (Nový Jičín) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Schneider - Blahunek, Kubíček, Žůrek, Pochyla, Solař, Peterka, Válek, Sedlák, Miklík, Zdráhal, Metelka, Šťastný, Skřiček, Horký
Majoroš - Kysučan, Fajmon, Heralt, Toman, Dvorský, Irgl, Palacký J., Palacký L., Palička, Dětský, Jiříček, Hruška, Trost