Mladší dorost porazil Karvinou a zvýšil svůj náskok

P ř e r o v - V 8.kole přívítali Zubři na svém ledě čtvrtou Karvinou a měli velikou šanci utéct svému největšímu pronásledovateli - Jestřábům z Prostějova, protože na ty v tomto kole nezbyl soupeř a museli nuceně stát. Zubři neponechali nic náhodě a branku soupeřů ohrožovali od prvních sekund. I když soupeři si taky dokázali vytvořit ve všech třetinách několik vyložených šancí, Zubři jich měli podstatně více a většinu zápasu ovládali hru. O svém zaslouženém vysokém vítězství rozhodli definitivně v závěru 2. třetiny, kdy za jeden faul hostů bylo nařízeno trestné střílení. To Blahunek nekompromisně proměnil, zvýšil už na 5:1 a poslední třetina se pak jen dohrávala. Díky vítězství Zubři utekli Prostějovu už o 5 bodů a stále tak suverénně vedou tabulku bez ztráty jediného bodu.
8.kolo, sobota 20.10.2012
HC ZUBR Přerov - HK Karviná
6:2
(2:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Solař (Malík), 10. Pochyla (Peterka), 22. Zdráhal (Šťastný, Peterka), 27. Metelka, 39. Blahunek (z trestného střílení), 55. Blahunek (Kubíček, Metelka). Vyloučení: 4:6 navíc Pochyla (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Schneider (41.Kašpárek) - Hradila, Malík, Blahunek, Kubíček, Galetka, Pochyla, Solař, Klapal, Peterka, Válek, Sedlák, Miklík, Sirota, Zdráhal, Metelka, Šťastný
Mráček (41.Buszta) - Bryk, Vlček, Wojtyla, Ludwiczak, Trněný, Nolč, Kaleta, Kania, Tvrdík, Rafalík, Cihlář, Barszczewski, Jarosz, Vavrečka, Frojda