Zubry ve Frýdku-Místku brzdila častá vyloučení a s Rysy prohráli o dvě branky

F r ý d e k – M í s t e k – Na ledě Frýdku-Místku se v 42. kole WSM ligy představili hokejisté Přerova. Domácí udeřili jako první, Zubři ale ještě během první třetiny skóre otočili. V prostřední části si Rysi vzali vedení zpět a hned zkraje té třetí ho ještě navýšili. Hanáci, kterým vzala hodně sil oslabení, se s nepříznivým vývojem utkání pokusili ještě něco udělat. Nakonec se však museli smířit s porážkou v poměru 2:4.
42.kolo, středa 24.1.2018
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Martynek (Kvasnica, Kofroň), 31. Štumpf (Bajtek, Klimša), 38. Franek (Kafka, Przybyla), 43. Franek (Przybyla) – 14. Plášek ml. (Pšurný), 15. Navrátil (Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Novák, Poruba. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1237. Střely na branku: 26:33. Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Hamerlík – Zahradníček, Bartko, Pastor, Adámek, Piegl, Matyáš – Kvasnica, Mikulík, Martynek – Kalus, Bajtek, Štumpf – Kofroň, Kuťák, Klimša – Kafka, Przybyla, Franek
Šimboch – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Běhal, Adamík – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil

Už po sedmi vteřinách hry se museli Zubři bránit ve čtyřech. Frýdek se díky tomu velice rychle dostal do tempa a hosty nešetřil. Přesilovku si brzy zahrál i Přerov, jenže bez náznaku větší šance. Hanáci v úvodu nebyli tolik koncentrovaní a oslabili se podruhé, Rysi poté slavili už po 35 sekundách. Dobře sehranou přesilovkou rozebrali zubří obranu, když po spolupráci Kofroně s Kvasnicou trefoval odkrytou klec Rostislav Martynek.

Přerovští ale brzy srovnali. Pšurný troufale zavezl kotouč až k brankovišti soupeře, odkud se povedlo dostat puk do sítě Karlu Pláškovi mladšímu. O minutu později z druhé větší šance šel Přerov do vedení. Domácího beka přebruslil Šimon Kratochvíl, jemuž Hamerlík puk vypíchl, ten ale ihned zamířil do odkryté klece z hole Jakuba Navrátila. Frýdek třetí početní převahu nevyužil a do šaten se tak mířilo za vedení 2:1 pro Hanáky.

Druhá třetina nabídla o poznání rychlejší a plynulejší hokej. Aktivnější byli Přerované, kteří mohli navýšit vedení gólovkami Pláška nebo Šimona Kratochvíla. Namísto toho ale museli čelit dvojici frýdeckých přesilovek. První se hostům ubránit zdařilo, před koncem druhé už ale bylo srovnáno. Roztrhané obrany Zubrů využil Bajtek, který našel úplně volného Daniela Štumpfa. Ten už měl práci jednoduchou.

Další dvojici zákroků na hraně Rysi netrestali, dobrou pozici měl naopak Pala. Po následném buly ale domácí otáčeli skóre, když střelou z pravého kruhu skóroval Tomáš Franek. Přerov vyloučení domácích nezužitkoval a do poslední fáze mířil s jednogólovým mankem.

Přerovský Goiš byl blízko brance brzy po startu třetí periody, dočkal se však jeho konkurent Tomáš Franek, jenž trestal další díru v modrožluté defenzívě. Stoprocentní šanci v chaosu před Hamerlíkem Zubři překombinovali. Soupeře po celých dvacet minut drželi převážně v jeho pásmu, ale přes zahuštěnou obranu se ke kase dostalo střel jen pomálu. Zcela přesvědčivý výkon to nebyl ani z jedné strany¸ Frýdek-Místek však čtyřmi brankami rozhodl o svém vítězství a Hanáky poslal domů bez bodu.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Takový zápas jsme potřebovali. Měli jsme hodně přesilovek a vytvořili si tlak. Šli jsme si za tím, kluci museli zapojit i trochu obětavosti, která k tomu patří. Opravdu bojovaný výkon, který nám pomůže. Jsme za něj strašně rádi. Krásně jsme to vyhráli.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V utkání jsme nebyli disciplinovaní, za což jsme pykali. Byli jsme často vylučovaní. Druhým důvodem, proč jsme neuspěli, byly naše nemohoucnost a nedůraz v koncovce. Soupeř nás potrestal několika až lacinými góly. Výsledek odpovídá tomu, jak zápas probíhal.