Zubrům se u Jestřábů daří. Opět si vezou všechny body!

P r o s t ě j o v - Utkání skončilo sice poměrně jednoznačným výsledkem, ale vítězství se nerodilo vůbec snadno, většina zápasu byla vyrovnaná. Zubři hráli ze zabezpečené obrany, Jestřábi byli o něco aktivnější a vytvořili si větší množství vyložených šancí zvláště v 1.třetině, v níž hráli velmi dlouho v početní výhodě. Nevytěžili z toho však nic. Brzy po začátku 2.třetiny sice skórovali v oslabení, ale všechny jejich další šance mířily většinou mimo branku. Naproti tomu Zubři své větší šance dokázali tentokrát využít a otočili zápas na 1:2. Na kolena dostala Jestřáby až třetí branka Zubrů v oslabení 9 minut před koncem. Vabank hrající Prostějov poté už otevřel obranu a Meo si vše ještě pojistilo dalšími dvěma góly. Zubři tak vyhráli u Jestřábů (včetně přípravy) už počtvrté za sebou.
25.kolo, sobota 15.12.2012
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
1:5
(0:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 23. Jedlička (Šebek, Ševčík) - 30. Málek (Kudělka, Kolář), 37. Ferenc (Ditrich), 51. Goiš (Hanák, Faltýnek), 54. Sakrajda (Pala, Faltýnek), 60. Málek (Ditrich) . Vyloučení: 5:8 navíc Blinka (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1538. Buly: 33:42. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Vydržel - Kolibár, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Zachar, Handl, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Kaluža.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Hanák, Blinka - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Málek, Kundrátek, Kolář - Vaněk

Zubři, za které se už znovu zapojili do hry Daniel Faltýnek a Petr Vaněk, sice jako první v zápase vystřelili, ale jejich možný nápor ještě v zárodku uhasilo po 65 odehraných sekundách vyloučení Sakrajdy. Hned po deseti sekundách přerovského oslabení se těsně u pravé tyče ocitl v perfektní pozici Šebek, ale Vojtka nepřekonal. Po vyrovnání sil na ledě se hrálo většinou nahoru dolů, ale do větší šance se dostali znovu Jestřábi. Tentokrát číhal v 7.min před z velké části odkrytou brankou Zubrů Duba, ale Zubry tentokrát před pohromou zachránila nejspíše pravá tyč Vojtkovy svatyně. Jen o 20 sekund později musel odejít kvůli udělenému většímu trestu předčasně do šaten Blinka a Jestřábi tak zatlačili Zubry na celých 5 minut do jejich obranného pásma. Do vyložené šance se ale nedostali. Po skončení oslabení tlak Jestřábů na dlouhou dobu opadl a hodně zákroků musel vytáhnout i brankář domácích Vydržel. Teprve asi dvě minuty před úvodní sirénou si do vyložené šance až těsně před přerovského gólmana najel opět Duba, ale ani tentokrát si na Vojtka nepřišel.

V úvodu 2.třetiny museli Zubři nejdříve dohrávat v oslabení za trest uložený ještě na konci 1.periody. Prostějov se nedostal ani na "dostřel", naopak ještě před návratem Faltýnka do hry byl donucen k faulu Arnošt. První přesilovka Zubrům ale radost nepřinesla. Přerovská obrana totiž nedokázala udržet puk v útočném pásmu a pustila domácí do útoku. Šebkovu přihrávku převzal blízko za modrou čarou nikým nekrytý Robert Jedlička a prudkou ranou těsně pod horní tyč Vojtka prostřelil - 1:0. Domácí ožili a tlačili se dopředu ještě více, ale jejich "muška" se jim zcela vychýlila. Během dalších 16 minut si sice vypracovali několik dalších příležitostí, žádná si však nutně nevyžádala Vojtkův zákrok. Zubři se dostali ve druhé třetině výrazněji ke slovu až ve 28. minutě při své přesilovce. Tu sice nevyužili, ale asi 20 sekund po jejím skončení si po Kolářově pasu nabruslil až před Vydržela Matěj Málek a po jeho střele se červené světlo za prostějovským gólmanem rozsvítilo poprvé - 1:1. Ve 32. minutě mohl Jestřábům vrátit vedení Kryl, ale mířil opět vedle. Naopak necelé 4 minuty před koncem třetiny při vyloučení Černého tečoval Ditrichovu střelu těsně před Vydrželem Jakub Ferenc a ruce nad hlavu podruhé zvedali diváci v sektoru hostí - 1:2.

Třetí třetina přinesla na svém počátku předpokládaný obraz hry. Zubry nic do útoku nehnalo a podobně jako v Havířově se soustředili především na obranu. Celých 6 minut se hrálo před Vojtkem a nápor domácích kulminoval zvláště při Vlčkově vyloučení. Na počátku 47. minuty mohl výrazně Zubry uklidnit Brančík, který se ocitl Vydrželovi tváří v tvář, ale na tento okamžik si ještě muselo Meo téměř 5 minut počkat. Ještě v téže minutě si dobře najel až těsně před Vojtka Šebek, ale když se k němu dostal puk, byl naštěstí k přerovské brance zády. Klíčový moment přišel asi 9 minut před koncem při Brančíkově vyloučení. Nedůsledně bránící Jestřábi nechali vystřelit od mantinelu Faltýnka a Jiří Goiš tečoval jeho střelu pod Vydrželem do sítě - 1:3. Domácí se pochopitelně ještě nechtěli vzdát a začali se do útoku tlačit všemi silami i za cenu hůře fungující obrany. V 53.minutě jim to skutečně mohlo přinést efekt, když si až před Vojtka najel Zachar. Neuspěl však a riskantní hra se Jestřábům nakonec nevyplatila. Jejich obraně "utekl" Petr Sakrajda, který se zmocnil puku na středové červené čáře, obešel obránce Jedličku a zblízka počtvrté překonal brankáře Vydržela. Další minuty už se zápas dohrával, domácí zcela rezignovali. 79 sekund před koncem ještě prokličkoval mezi prostějovskými obránci Vaněk, ale na konci akce byl zákrok brankáře Vydržela. Pouhých 5 sekund před koncem se ale podobná šance už podařila proměnit Matěji Málkovi a ten tak uzavřel skóre zápasu na 1:5.

Zubrům se tak podařilo snížit náskok druhých Jestřábů na pouhé dva body a pokud by v ponděli uspěli i se Vsetínem, vrátili by se zpátky na 2. místo tabulky.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Výsledek 1:5 je podle mě trošku krutý, ale musím říct, že Přerov nás předčil v důrazu v koncovce a hlavně v jednoduchých akcích jeden na jednoho. My jsme si to utkání také prohráli sami tím, že z 22 minut přesilovek jsme nedali gól a nebyli jsme schopni ani soupeře ohrozit, to si myslím utkání rozhodlo.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Derby splnilo očekávání a potvrdilo se, že utkání týmů ze špičky tabulky mají svou kvalitu. Výsledek asi úplně neodpovídá, protože utkání bylo hodně vyrovnané. Dokázali jsme ale naší dobrou obrannou hrou eliminovat tři silné prostějovské útoky, ani v oslabeních jsme je do šancí příliš nepouštěli.